Przeszczep włosów

Niekontrolowane łysienie może doprowadzić do powstania widocznych przerzedzeń. W takiej sytuacji warto rozważyć przeszczep włosów. Zabieg polega na pobraniu włosów z owłosionych miejsc skóry głowy lub innych części ciała, a następnie umieszczeniu ich w łysych miejscach  …więcej »

Mikropigmentacja włosów

Mikropigmentację włosów można zastosować przy każdej postaci łysienia. Procedura pozwala osiągnąć efekt krótko ostrzyżonych włosów, dlatego najczęściej decydują się na nią mężczyźni lub kobiety z krótką fryzurą. Zabieg należy powtarzać co 2-3 lata w celu wzmocnienia koloru  …więcej »

Leczenie łysienia osoczem

Osocze bogatopłytkowe otrzymuje się z własnej krwi pacjenta. Preparat stosuje się w wielu dziedzinach medycyny i z powodzeniem można wykorzystać go również w leczeniu łysienia. Składniki osocza stymulują do pracy mieszki włosowe, co poprawia odrastanie włosów  …więcej »

U podłoża nadmiernego wypadania włosów leży wiele przyczyn, w tym uwarunkowania genetyczne, ale również choroby układowe, zakaźne lub miejscowe oraz efekty uboczne leczenia. Istnieje kilka rodzajów łysienia, które różnią się między sobą etiologią, sposobami zapobiegania i leczenia. W terapii wykorzystywane jest m.in. osocze bogatopłytkowe, zabiegi laserowe oraz przeszczep włosów.

Leczenie łysienia w Polskich placówkach

W miejscowości Swarzędz- Nowa Wieś pod Poznaniem, w Klinice Kolasiński diagnostyką i leczeniem łysienia zajmuje się dr n. med. Jerzy Kolasiński, specjalista chirurgii ogólnej. Dr Kolasiński w 2013 roku otrzymał tytuł Fellow of The International Society of Hair Restoration Surgery, którym zostają wyróżnieni najlepsi specjaliści przeprowadzający zabiegi przeszczepu włosów. Jest autorem lub współautorem wielu publikacji i wystąpień w tym zakresie, takich jak "Chirurgia odtwórcza włosów", "Anatomia i fizjologia włosa oraz diagnostyka i leczenie łysienia" oraz "Leczenie rekonstrukcyjne pooparzeniowych ubytków skóry owłosionej głowy". Jest członkiem Polskiego, Europejskiego i Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów.

W Szczecińskiej Karboklinice łysienie jest leczone przy pomocy karboksyterapii, osocza bogatopłytkowego, komórek macierzystych oraz mezoterapii igłowej. Karboksyterapia to metoda, w której wykorzystywane jest działanie dwutlenku węgla. Zahamowaniu ulega wypadanie włosów, stają się one mocniejsze, bardziej lśniące i gładkie. Osocze bogatokomórkowe, dzięki zawartości czynników wzrostu, pobudza porost włosów, a zastosowanie komórek macierzystych umożliwia tworzenie nowych mieszków włosowych, co jest niemożliwe do uzyskania innymi sposobami. Metoda leczenia jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb pacjenta, po dokładnym zebraniu wywiadu i badaniu przedmiowowym.

W Warszawie leczenie łysienia ma w swojej ofercie specjalista dermatologii i wenerologii dr n. med. Ewa Chlebus. Diagnostyka odbywa się przy pomocy trichoskopu, a w terapii wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe. Dr Chlebus jest członkiem Polskiego oraz Europejskiego Towarzystwa Dermatologicznego.