Terapia rezonansem magnetycznym MBST

Wiele z terapii układu kostno-stawowego skupia się na leczeniu objawów (przede wszystkim bólu). Jeśli jednak nie usunie się przyczyny, dolegliwości w większości będą wracały. Co więc zrobić, by skutecznie walczyć z osteoporozą, skutkami urazów sportowych, zaburzeniami metabolizmu kostnego czy zwyrodnieniami kręgosłupa lub stawów? Jedną ze skutecznych metod jest terapia rezonansem magnetycznym MBST.

Data publikacji
Czas czytania
3 min.

Według raportu badawczego "Bóle kręgosłupa" wykonanego w 2015 roku przez firmę SW Research, aż 45 procent Polaków cierpi na różnego typu bóle pleców, które występują u nich od pięciu lub mniej lat. Z problemami bólowymi kręgosłupa przez więcej niż 5 lat boryka się natomiast aż 29 procent badanych, a w 26 procentach stany bólowe pojawiają się nawet codziennie. Dodatkowo dane Głównego Urzędu Statystycznego donoszą, że w 2015 roku z powodu problemów bólów tej najważniejszej części szkieletu polscy pracownicy nie byli obecni w miejscu zatrudnienia przez 33 miliony dni. Łącznie na schorzenie to wydano 2,7 miliona zwolnień lekarskich, co stanowi 15 procent wszystkich wydanych w 2015 roku zwolnień. 

Powyższe dane zatrważają. A jeśli dodamy do nich choroby innych kości i stawów, musimy uznać, że schorzenia układu kostno-stawowego to przypadłość, którą możemy zaliczyć już do chorób cywilizacyjnych. Dane dotyczące absencji w pracy mówią natomiast, że omawiane problemy są dużym kłopotem dla gospodarki (mniej mocy pracowniczych). Z tego powodu zespół inżynierów, fizyków, lekarzy i biologów MedTec opracował terapię rezonansem magnetycznym MBST, której zadaniem jest nie tylko działanie przeciwbólowe, ale i skuteczna regeneracja uszkodzonych komórek stawów, kości oraz części chrzęstnych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że jest to bezinwazyjna forma leczenia. Pacjent po jej poddaniu się nie musi zostawać w szpitalu, a cały proces jest bardzo bezpieczny.

Jak działa terapia rezonansem magnetycznym MBST i dla kogo jest ona polecana?

Mówiąc w skrócie, terapia MBST polega na poddaniu chorego działaniu fal magnetycznych o określonej częstotliwości. Leczenie aktywuje w ludzkim organizmie metaboliczne procesy, znacznie wzmacniając regenerację. By taki efekt osiągnąć, w chorej okolicy wytwarza się elektromagnetyczne pole, w pierwszej fazie ustawiające jądra atomów wodoru. Dalej radiowe impulsy obracają jądra o 180 stopni, używając do tego leczniczej sekwencji dopasowanej do choroby. Następnie impuls powraca do poziomu pierwotnego, a wytworzona energia przekazywana jest do tkanki otaczającej jądro, przez co wyzwalają się procesy biofizyczne. Ostatecznym efektem jest aktywna stymulacja komórkowa zapewniająca regenerację tkanek, ich wzrost oraz skuteczną redukcję dolegliwości bólowych.

Aby odbyć powyższą terapię, konieczne jest skierowanie lekarskie wydane przez lekarza rehabilitanta, lekarza ortopedę lub lekarza internistę. To on ustali, ile zabiegów rezonansem MBST jest koniecznych, by uzyskać zakładany rezultat. Zazwyczaj zalecane jest od pięciu do dziewięciu zabiegów, przy czym każdy trwa sześćdziesiąt minut. Proces leczniczy powinien odbywać się w ciągu, dzień po dniu. Zależnie od tego, jaki fragment ciała poddawany jest terapii, w trakcie jej przebiegu osoba leczona leży bądź siedzi.

Komu zalecane jest powyższe leczenie? Wszystkim tym, którzy cierpią na problemy bólowe kręgosłupa oraz stawów. Skierowanie dostaną m.in. chorzy na osteoporozę i artrozę, osoby cierpiące na stany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz mający zdiagnozowaną chorobę ścięgien. Równie dobre efekty terapia rezonansem magnetycznym MBST przyniesie w przypadku zaburzeń metabolizmu kości, chorób ścięgien czy po złamaniach kości i operacjach stawów i więzadeł. Pomoże osobom po urazach sportowych i powypadkowych, cierpiący na schorzenia ścięgien Achillesa, rekonwalescenci z założoną endoprotezą i osoby mające zapalenie powięzi podeszwowej stopy.

Technologia MBST - koszt nowoczesnej terapii rezonansem magnetycznym

We Wrocławiu terapię MBST wykonuje m.in. Centrum Terapii Laserowej mieszczące się przy ulicy Jaracza. Wizyta kwalifikacyjna do leczenia kosztuje w nim 200 złotych, terapia pięciogodzinna - 2 950 złotych, leczenie siedmiogodzinne - 3 950 złotych, zaś dziewięć godzinnych wizyt to wydatek rzędu 4 950 złotych.

W Warszawskich Centrach Medycznych Damiana (pięć placówek w stolicy) ceny są takie same jak w omawianej klinice wrocławskiej. Identycznie wygląda cennik zlokalizowanego w Łodzi Chojeńskiego Centrum Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Primus Medicus. Mniej zapłaci się w Przychodni Radwan z Bydgoszczy: 5 godzin terapii rezonansem magnetycznym MBST to wydatek 2 000 złotych, 7 godzin - 2 500 złotych, a 9 godzin - 3 100 złotych.

Bez strzykawek, leków i operacji - technologia MBST skraca rehabilitację o nawet 30%

Szacuje się, że dzięki zastosowaniu technologii MBST proces rehabilitacji różnorodnych schorzeń skraca się nawet o 30 procent w porównaniu z innymi metodami. I to, co najważniejsze, bez stosowania leków mogących obciążać żołądek oraz bez przeprowadzania operacji czy podawania dodatkowych zastrzyków. By osiągnąć efekt, wystarczą tylko fale wysyłane przez rezonans magnetyczny.

Kluczowe jest jednak to, że fale wysyłane w trakcie terapii MBST są nawet 10 000 razy słabsze niż te wysyłane w trakcie diagnostyki obrazowej wykonywanej rezonansem magnetycznym. Gwarantuje to pełne bezpieczeństwo pacjenta nawet w przypadku konieczności wykonania pod rząd serii dziewięciu zabiegów.


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Hej,
zaczekaj!
Masz szansę wygrać rower!
Zadbaj o zdrowie. Dołącz do akcji Krokodyl!
Terapeutyczny Rezonans Magnetyczny MBST®

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…