Artroskopowe częściowe usunięcie łąkotki

Lekarze wykonujący artroskopowe częściowe usunięcie łąkotki

Posiadamy w ofercie 4 specjalistów w 5 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 9 różnych placówkach. Usługa artroskopowe częściowe usunięcie łąkotki jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

lek. Artur Pisarski

ortopeda, traumatolog

w Poradnia Chorób Stopy

10 / 10
lek. Łukasz Luboiński

ortopeda, traumatolog

w Carolina Medical Center

10 / 10
dr n. med. Andrzej Suwara

ortopeda, traumatolog

w Medi Horizon Clinic

9,2 / 10
lek. Mariusz Zawal

ortopeda, traumatolog

w AVIMED

9,2 / 10

Artroskopowe częściowe usunięcie łąkotki - informacje

W stawie kolanowym występują dwa rodzaje łąkotek: boczna i przyśrodkowa, które różnią się wielkością. Spełniają one bardzo ważną rolę: przenoszą obciążenia z powierzchni stawowej kości udowej na kość piszczelową, a także biorą udział w procesach amortyzacji tych struktur. Ponadto stabilizują staw kolanowy. W pełnym wyproście kolana łąkotka boczna przenosi 70% obciążeń a łąkotka przyśrodkowa - 50% (każda z nich adekwatnie obciążenia przedziału bocznego lub środkowego). Wyróżnić można kilka rodzajów uszkodzenia łąkotek: pionowe podłużne, skośne, poprzeczne oraz poziome, a także złożone i brzeżne. Do leczenia operacyjnego pacjent z uszkodzoną łąkotką jest zakwalifikowany, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi skutków a ból i obrzęk stawu nie ustępuje, a także gdy występuje uczucie blokowania się lub uciekania kolana.

Częściowe usunięcie łąkotki za pomocą artroskopii w ofercie polskich ortopedów

Artroskopowy zabieg wycięcia łąkotki proponuje swoim pacjentom na terenie Warszawy, dr n. med. Robert Świerczyński, ortopeda i traumatolog (specjalizacja I stopnia w 1991 i II stopnia w 1996 roku) oraz specjalista medycyny sportowej (II stopnia od 1993 roku), który przeprowadzania takich i innych zabiegów ortopedycznych uczył się podczas pracy w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji, mieszczącej się w Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. Lekarz ten jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia  ISAKOS (International Society of Arthroscopy, Knee Suergery and Orthopaedic Sports Medicine). W zabiegach artroskopowej chirurgii stawu kolanowego nie tylko przeprowadza usunięcie łąkotek, ale także ich szycie, oraz zaopatrza ubytki chrząstki i leczy zwichnięcia rzepki.

Kolejnym lekarzem, zajmującym się artroskopią stawu kolanowego z częściowym usunięciem łąkotki, jest lek. med. Grzegorz Szperzyński, specjalista ortopedii i traumatologii (II stopnia od 1995 roku), który przyjmuje pacjentów w Poznaniu. Lekarz ten doświadczenie m.in. z zabiegów artroskopowych na stawie kolanowym zdobywał na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala w Śremie, na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala w Puszczykowie oraz na stażach w zagranicznych szpitalach i klinikach ortopedycznych, np. w Stanach Zjednoczonych (Boston) czy we Włoszech (Florencja).

Artroskopowe częściowe usunięcie łąkotki oferowane jest także w Toruniu przez mieszczącą się tam Orvit Clinic. Placówka ta z zakresu procedur artroskopowych w obrębie stawu kolanowego wykonuje także artroskopowy szew łąkotki, artroskopową rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego, artroskopowy przeszczep łąkotki kolagenowej oraz artroskopowe leczenie nawykowych zwichnięć rzepki.

Więcej na temat artroskopowe częściowe usunięcie łąkotki

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…