Zamykanie pajączków na nogach metodą elektroobliteracji

Pajączki kończyn dolnych mogą, choć nie muszą, być związane z nieprawidłowym krążeniem krwi w kończynach dolnych. Jeśli popękanych naczynek będzie przybywać, warto skonsultować się z lekarzem i usunąć je, np. w procesie elektroobliteracji. Oto lista 0 klinik, w których można poddać się zamykaniu naczynek prądem.

Filtruj wyniki:

Wybierz miasto 

Zamykanie pajączków na nogach metodą elektroobliteracji - informacje

Osoby, które zmagają się z dużą ilością pajączków, szukają najlepszych sposobów na pozbycie się tego problemu. Jedną z najpopularniejszych metod jest zamykanie naczynek prądem. Na czym dokładnie polega ta procedura?

Przyczyny powstawania popękanych naczynek

Pajączki to potoczna nazwa teleangiektazji, czyli poszerzeń drobnych naczyń śródskórnych. Mogą one występować pojedynczo, z reguły jednak tworzą różnej wielkości skupiska przypominające pajęcze sieci - stąd potoczna nazwa tej przypadłości. Popękane naczynka z reguły świadczą o zaburzeniach krążenia krwi w kończynach dolnych. Gdy są powiązane z niewydolnością żylną, wówczas są jednym z pierwszych jej objawów i z czasem mogą przeistoczyć się w żylaki. Teleangiektazje nie zawsze są jednak związane z zaburzeniami krążenia w kończynach dolnych. Czasami to skutek działania wysokiej lub niskiej temperatury czy zbyt intensywnego masażu, np. bańką chińską.

Jak przebiega zamykanie naczynek prądem?

Współczesna medycyna oferuje wiele metod usuwania pajączków naczyniowych. Za jeden z najskuteczniejszych sposobów uważa się elektroobliterację. W przebiegu tej procedury wykorzystywany jest prąd o wysokiej częstotliwości. Lekarz dotyka każdego zmienionego naczynia specjalną elektrodą, co powoduje jego zamknięcie. Czas potrzebny na wykonanie zabiegu jest ściśle uzależniony od ilości i rozległości zmian. Procedura jest bezpieczna, jednak u niektórych osób może wiązać się z odczuwaniem pewnych dolegliwości bólowych - wszystko zależy od progu bólu danego pacjenta. Jeśli jest on szczególnie niski, można poprosić lekarza o zastosowania znieczulenia miejscowego.

Zamykanie naczynek prądem - efekty i zalecenia pozabiegowe

Dzięki temu, że zamykanie naczynek prądem jest metodą małoinwazyjną, rekonwalescencja nie utrudnia pacjentom życia i nie muszą oni rezygnować w jej trakcie ze swoich codziennych aktywności. Jedynie przez kilka pierwszych dni należy unikać nadmiernego wysiłku. Po samym zabiegu skóra jest nieznacznie obrzęknięta i może być na niej widoczny rumień. Ewentualne maleńkie strupki utrzymują się przez okres około dwóch tygodni. Przez miesiąc po zamykaniu naczynek prądem należy zabezpieczać skórę kremem z wysokim filtrem UV, a także zrezygnować z solarium i opalania się. Efekty elektroobliteracji są widoczne zaraz po zabiegu, jednak w przypadku większych zmian konieczne może okazać się powtórne przeprowadzenie procedury.

Więcej na temat zamykanie pajączków na nogach metodą elektroobliteracji

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…