Usuwanie żylaków parą wodną Radom i okolice

Obecnie stosuje się wiele metod leczenia żylaków kończyn dolnych. Różnią się one między sobą m.in. czasem trwania całego zabiegu czy częstością występowania działań niepożądanych. Rozwój nowoczesnych i małoinwazyjnych metod leczniczych sprawił, że coraz większe znaczenie zyskują techniki takie jak SVS (Steam Vein Sclerosis), czyli ablacja żylaków przy pomocy pary wodnej. Oto lista placówek z Radomia w której można wyleczyć żylaki metodą SVS.

Filtruj wyniki:

Radom 

Mapa

Usuwanie żylaków parą wodną SVS w Radomiu - gdzie najlepiej?

Do powstawania żylaków kończyn dolnych predysponuje m.in. długotrwałe przebywanie bez ruchu w pozycji stojącej lub siedzącej. Dłużej trwające unieruchomienie kończyny dolnej skutkuje gorszym przepływem krwi w naczyniach żylnych z powodu ograniczenia działania tzw. pompy mięśniowej. Ruch, a zatem i skurcz mięśni goleni, wspomaga przepływ krwi w kierunku serca i zapobiega powstawaniu żylaków.

Żylaki kończyn dolnych są problemem, który dotyczy częściej kobiet, niż mężczyzn. Ma to związek m.in. z fizjologią ciąży, kiedy to dochodzi do ucisku dużych żył przez powiększającą się stopniowo macicę z płodem. Nierzadko żylaki kończyn dolnych są objawem tzw. żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. W tych wybranych przypadkach w leczeniu żylaków podstawowe znaczenie ma odpowiednia terapia choroby podstawowej.

Leczenie żylaków parą wodną w Radomiu

Przewaga metody SVS nad innymi technikami polega na tym, że w trakcie usuwania żylaków parą wodną SVS istnieje możliwość pozbycia się każdego rodzaju żylaka podczas jednego zabiegu.

Zabieg usuwania żylaków kończyn dolnych metodą SVS polega na wprowadzeniu pod kontrolą USG do światła naczynia żylnego specjalnego cewnika, przez który dostarcza się pary wodnej o temperaturze około 110-120°C. Obecność pary wodnej w naczyniu skutkuje jego trwałym zamknięciem, podobnie jak w zabiegach skleroterapii, w przebiegu których do zamknięcia światła naczynia używa się związków chemicznych, działających drażniąco na ścianę naczynia żylnego. Po zamknięciu światła naczynia żylnego parą wodną dochodzi wraz z upływem czasu do jego stopniowego włóknienia i zanikania.

Do wprowadzenia pary wodnej niezbędne jest wykonanie jedynie niewielkiego nakłucia żyły docelowej wenflonem. Sprawia to, że metoda SVS charakteryzuje się znacznie mniejszym urazem okołozabiegowym, niż tradycyjne metody usuwania żylaków kończyn dolnych polegające na ich mechanicznym usunięciu. Pacjent zgłasza się do kliniki w dniu zabiegu, a sama kwalifikacja do jego przeprowadzenia obejmuje m.in. wykonanie USG kończyn dolnych. Zabieg usuwania żylaków metodą SVS przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Czas trwania całej procedury nie przekracza zazwyczaj godziny, a pacjent wraca do pełnej sprawności w przeciągu zaledwie paru godzin.

Zalety usuwania żylaków parą

Minimalny charakter techniki usuwania żylaków nóg SVS sprawia, że dolegliwości bólowe po zabiegu są słabo wyrażone i reagują dobrze na ogólnodostępne środki przeciwbólowe. W bezpośrednim okresie pozabiegowym konieczne jest noszenie specjalnych bandaży lub pończoch uciskowych na poddawanej leczeniu kończynie. Zalecane są również regularne spacery, a pełny powrót pacjenta do pracy następuje najczęściej do tygodnia od przebytego zabiegu.

W trakcie zabiegu usuwania żylaków kończyn dolnych metodą SVS nie ma konieczności przeprowadzania nacięć skórnych, w związku z czym technika ta nie pozostawia blizn. Usuwanie żylaków kończyn dolnych za pomocą pary wodnej jest stosunkową nową metodą terapeutyczną, wykorzystywaną w Polsce od zaledwie kilku lat. Zabieg ten staje się coraz popularniejszy wśród radomskich pacjentów. Cena leczenia żylaków nóg metodą SVS w Radomiu kształtuje się na poziomie od 3 500zł w klinice Angiomedicus.

Więcej na temat usuwanie żylaków parą wodną SVS

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…