O specjaliście

Dr n. med. Magdalena Kuźma-Kozakiewicz jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Tytuł doktora nauk medycznych (z wyróżnieniem) uzyskała za pracę pt.: ”Neuroprotekcyjne działanie transferazy glutationowej pi – aspekty molekularne i kliniczne”. Posiada specjalizację z zakresu neurologii. Swoje bogate doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych ośrodkach medycznych na terenie kraju. Prowadziła pracę badawczą w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, Katedrze i Zakładzie Biochemii, Katedrze i Klinice Neurologii Akademii Medycznej w Warszawie, była również zatrudniona w Katedrze i Klinice Neurologii I Wydziału Lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie obejmuje stanowisko starszego asystenta w Klinice Neurologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego (SPCSK) w Warszawie oraz adiunkta w Katedrze i Klinice Neurologii I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponadto obejmuje stanowisko kierownika w Pracowni Biochemicznej Kliniki Neurologii SPCSK oraz przewodzi Zespołowi Badawczemu Chorób Neurodegeneracyjnych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Doktor Kuźma-Kozakiewicz nie ustaje w podnoszeniu swoich kwalifikacji, czego dowodem są liczne kursy, szkolenia oraz kongresy. Ukończyła Studium Medycyny Molekularnej (Postgraduate School of Molecular Medicine), uzyskała dyplom kursu praktycznego pt.: "Motor number index (MUNIX) training course" w Kantonspital St. Gallen, ALS Clinic (Szwajcaria) oraz jest absolwentką 3-miesięcznego kursu elektrofizjologicznego pt.: "Teoretyczne i praktyczne podstawy elektromiografii w normie i chorobach nerwowo-mięśniowych. Badania elektrofizjologiczne w zaburzeniach transmisji nerwowo-mięśniowej", który odbywała w Pracowni Neurofizjologii Klinicznej Katedry i Kliniki Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. M. Kuźma-Kozakiewicz

Dr n. med. Magdalena Kuźma-Kozakiewicz świadczy usługi z zakresu diagnostyki i leczenia chorób neuronu ruchowego (SLA, HSP oraz SBMA).


Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…