ALMA HARMONY - nowoczesny system laserowy

Alma Harmony to technologia laserowa, która skutecznie pomaga w problemach skórnych takich jak zbyt widoczne, pękające naczynka, zmarszczki czy blizny. Równie dużą skuteczność wykazuje, jeśli chodzi o depilację owłosienia, usuwanie zmian trądzikowych i posłonecznych czy likwidowanie zmarszczek. Co więcej, laser frakcyjny ablacyjny Alma Harmony jest dobrym rozwiązaniem do usuwania tatuaży i można go bezpiecznie stosować na każdej części ciała. Poniżej przedstawiamy dokładny opis działania urządzenia, jego rodzaje oraz najważniejsze przeciwwskazania.

Data publikacji
Czas czytania
3 min.

Według różnych badań, salony urody oraz gabinety kosmetyczne i kosmetologiczne odwiedza około 69% kobiet i około 39% mężczyzn. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w Polsce rynek tych usług rośnie szybciej niż skala globalna. Według Joanny Szendzielorz, prezes Laboratorium Estetyki LEA Vivacy Polska, w naszym kraju w latach 2015-2016 wzrost wynosił bowiem 12-15%, podczas gdy globalny trend utrzymywał się na poziomie około 8%. Prezes Laboratories Vivacy Group Waldemar Kita dodaje, że w 2016 roku wartość rynku usług z zakresu chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej wynosiła 8,5 miliarda euro, zaś w 2020 roku wyniesie aż 12 miliardów euro.

Na podstawie powyższych danych można stwierdzić, że Polacy coraz bardziej dbają o swój wygląd, inwestując w jego poprawianie w specjalistycznych gabinetach. Za tym zainteresowaniem idzie fakt rozwoju medycyny estetycznej, oferowanie coraz nowocześniejszych zabiegów z jej zakresu, takich jak laseroterapia laserem frykcyjnym ablacyjnym Alma Harmony. Obszary, na które najczęściej jest stosowana, to szyja, dekolt, twarz, klatka piersiowa i dłonie. W przypadku rozstępów i blizn czy niechcianego tatuażu laser Alma Harmony jest równie skuteczny. Dla uzyskania pełnych efektów należy wykonać zazwyczaj od jednego do trzech zabiegów. Wyjątkiem jest usuwanie owłosienia, kiedy to konieczne jest poddanie się od trzech do sześciu zabiegom. 

Rodzaje laserów Alma Harmony

Zależnie od rodzaju problemu skórnego, w laserach Alma Harmony stosuje się jedną z pięciu typów głowic

Laser Alma Harmony Nd:YAG

Przeznaczona do usuwania głębokich oraz powierzchniowych zmian naczyniowych skóry całego ciała, np. żylaków i pękających naczynek na twarzy. Głowica wyposażona jest w technologię chłodzenia naskórka, co minimalizuje poziom bólu, zabezpiecza przed powstaniem oparzeń i gwarantuje pacjentowi duży komfort terapii.

Laser Alma Harmony Dye-VL

Dzięki tej głowicy usunie się trądzik różowaty, naczyniaki oraz przebarwienia mające różne źródła (hormonalne, posłoneczne, chorobowe czy związane z przyjmowanymi lekami). Wykorzystuje się w niej pulsacyjne wąskopasmowe światło, które ogranicza ryzyko pojawienia się skutków ubocznych, gwarantuje dużą efektywność i zapewnia niemal zupełną bezbolesność.

Laser Alma Harmony iPixel ER

Ten moduł urządzenia dedykowany jest do likwidacji bruzd, rozstępów, blizn i zmarszczek. Jego zaletami są: duża skuteczność, krótki czas zabiegu, szybkie gojenie się ciała oraz pobudzanie przebudowy włókien kolagenowych.

Laser Alma Harmony ClearLift

Głowica stosowana w odnowie powierzchni skóry, jej wygładzaniu. Wykorzystuje się ją także do nieablacyjnego i ablacyjnego frakcjonowania skóry. Efektem zabiegu jest młodszy, zdrowy wygląd ciała. Ogromną zaletą jest fakt, że po terapii skóra jest tylko lekko zaczerwieniona - można ją stosować na tak delikatne części ciała jak okolice oczu czy szyja.

Laser Alma Harmony SHR Super Hair Removal

Ostatnia z rodzajów głowic usuwa włosy z twarzy i całego ciała. Można ją stosować do skóry o każdym fototypie, w tym do opalonego ciała. Urządzenie posiada moduł mocno chłodzący naskórek, dzięki czemu pacjent nie odczuwa nieprzyjemnych doznań bólowych w trakcie zabiegu.

Jednorazowa terapia laserem Alma Harmony trwa od kwadransa do 5 minut. Pierwsze jej efekty widoczne są już w dzień po zabiegu, jednak na całościową regenerację skóry potrzeba około miesiąca. W tym czasie zalecane jest stosowanie szczególnej ochrony skóry, zwłaszcza stosowanie kremów z filtrem minimum 50 oraz unikanie opalania się.

Gabinety wykonujące laseroterapię - zakres cen

Na Pomorzu zabiegi laserem Alma Harmony wykonuje m.in. Instytut Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermatologica z Koszalina. Koszt terapii w tym miejscu to od 500 do 1 500 złotych, zależnie od obszaru ciała i rodzaju leczonej dolegliwości. W MediArt Instytut z Poznania ceny rozpoczynają się od 200 złotych, a kończą na 2 500 złotych, w Klinice Estell z Warszawy wynoszą od od 180 złotych do 3 000 złotych, a w Estetis Medycyna Estetyczna w Chorzowie - od 100 złotych do 1 500 złotych.

Przeciwwskazania do zabiegu laserem Alma Harmony

Najważniejsze przeciwwskazania, które wiążą się z omawianym sposobem leczenia, to ciąża, nowotwory, infekcje skórne i skłonność do powstawania przerostowych blizn. Rezygnację z terapii zaleca się także osobom z niewyrównanymi i ciężkimi schorzeniami typu cukrzyca, niewydolność nerek czy niedokrwienna choroba serca mająca postać niestabilną. Jeśli w ciągu ostatniego pół roku przyjmowało się antybiotyki, leki immunosupresyjne czy przeciwdepresyjne lub retinoidy - również należy zachować szczególną ostrożność.

Dodaj pierwszy komentarz

ALMA HARMONY

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…