Ile kosztuje powiększenie biustu w Polsce i za granicą?

Zabiegi powiększenia piersi od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród kobiet. Zainteresowane nimi klientki gabinetów medycyny estetycznej mają do wyboru kilka metod, jednak żadna z nich nie jest tak efektowna i długotrwała jak wszczepienie implantów. Ile kosztuje powiększenie biustu w ten sposób?

Data aktualizacji
Czas czytania
2 min.

Najstarszym i do dziś najpowszechniej stosowanym sposobem powiększenia piersi jest klasyczna operacja chirurgiczna, zwana przez lekarzy augmentacją. Polega ona wszczepieniu pod mięsień lub gruczoł piersiowy implantów (protez), mających za zadanie korekcję rozmiaru i kształtu biustu. Producenci nowoczesnych implantów piersiowych dają na nie dożywotnią gwarancję a zatem – o ile implant nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku urazu, nie przemieści się, bądź sama pacjentka nie zechce go wymienić na nowy (większy) – procedury nie trzeba powtarzać. Oznacza to jednorazowy wydatek na przeprowadzenie zabiegu i tym samym najdroższa metoda powiększenia piersi w rezultacie okazuje się być najtańszą.

Ile kosztuje operacja biustu?

Ceny augmentacji z wykorzystaniem implantów piersi w Polsce zawierają się zwykle w przedziale od 7 do 20 tys. zł a na ich wysokość wpływ ma kilka czynników, wśród których największe znaczenie mają:

  • rodzaj implantów – implanty okrągłe zwykle są tańsze od anatomicznych (w kształcie łezki). Pewne znaczenie ma także marka implantu - najpopularniejsze i jednocześnie najdroższe są implanty amerykańskich firm Mentor i Allergan, nieco tańsze oferuje firma Silimed. Wpływu na cenę nie ma za to rozmiar wkładki (nie licząc skrajnie dużej "rozmiarówki").
  • pracochłonność zabiegu – operacja powiększenia biustu implantami przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, trwa ok. 1,5-2 godzin i wymaga pracy chirurga plastycznego, anestezjologa, instrumentariuszki i asystentki. Pacjentka pozostaje w szpitalu 1-3 dni po zabiegu a po ok. 7 dniach czeka ją kolejna wizyta związana ze zdjęciem szwów.

Nie bez wpływu na cenę zabiegu pozostaje renoma kliniki oraz doświadczenie przeprowadzającego operację chirurga plastycznego. Dodatkowym kosztem będzie również przeprowadzenie badań wstępnych oraz rehabilitacja po zabiegu.

Koszt powiększenia biustu w Polsce

Operacja powiększenia piersi implantami okrągłymi we wrocławskiej klinice Chiroplastica kosztuje od 13,5 tys. zł wzwyż. Podniesienie piersi wraz z powiększaniem implantami to już koszt od 14 tys. zł w górę (dane na styczeń 2021 r.). W Klinice Chirurgii Mazan w Katowicach powiększanie piersi implantami okrągłymi, jak i anatomicznymi kosztuje 19 tys. zł. W Gdańsku, w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. za wszczepienie implantów zapłacimy od 14,7 tys. do 17 850 zł. Jak widać, nie da się jednoznacznie stwierdzić ile kosztuje operacja powiększenia biustu.

Powiększanie biustu - cena za granicą

W porównaniu z krajami Europy Zachodniej i Stanami Zjednoczonymi ceny wszczepienia implantów silikonowych w Polsce można uznać za niewygórowane. W Stanach Zjednoczonych koszt zabiegu rozpoczyna się średnio od $4,400 (dr Greg Ratliff, Tulsa w Oklahomie), ale może wynieść nawet $11,000 (dr Louis L. Strock w Fort Worth w Teksasie). Jeszcze do niedawna, nieco taniej niż w Polsce operacje piersi przeprowadzały kliniki w Czechach, jednak dziś różnice nie są już znaczące. Operacja biustu za naszą południowo-zachodnią granicą kosztuje od 12,8 tys. zł wzwyż.


Więcej na temat: powiększanie piersi implantami

Inne przydatne linki

Skomentuj ten artykuł

Komentarze (1)

Alina Plaskiewicz5 5 lata temu

Witam powiększenie piersi w Sztokholmie kosztuje 44000 tys kr to jest cena z ubezpieczeniem tzn gdyby wydała się jakaś infekcja czy coś innego to już za następną operacje nie płacimy. Odpowiedz