Obrzezanie całkowite to zabieg chirurgiczny leczący różne probelmy medyczne z prąciem, np. stulejkę, zbyt krótkie wędzidełko napletkowe, zapalenie żołędzi czy w sklejenie żołędzi z napletkiem. Zabieg ten umożliwia także utrzymanie lepszej higieny prącia. Obrzezanie zmniejsza również ryzyko zachorowań na raka penisa i raka prostaty, gdyż minimalizuje ryzyko rozwoju stanu zapalnego, sprzyjającego rozwojowi komórek nowotworowych łagodnych a także złośliwych.
Korzyści z obrzezania
Na zabieg całkowitego obrzezania mężczyzna w Łodzi może się udać do Gabinetu Urologicznego Maranda, gdzie z innych operacji urologicznych przeprowadzane są tutaj m.in. zabiegi endoskopowe PCNL, URSL, TURP oraz TURBT. Ponadto operacje stulejki i wodniaka jądra, radykalna prostatectomia, cystectomia a także radykalna nephrectomia i adenomectomia. Pacjentami zajmuje się tutaj dr n. med. Ryszard Maranda, specjalista urologii, który swoje doświadczenie zdobywał w Oddziale Urologii w Szpitalu w Bystrej - Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii oraz uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach z zakresu urologii.
Cyrkumcyzja całkowita to jedna z usług medycznych oferowanych przez Gabinet Urologiczny Andrzeja Święsa. Lekarz zoperuje tutaj także zbyt krótkie wędzidełko, stulejkę, wodniaka jądra oraz inne schorzenia. Wykona także niezbędne badania układu moczowo-płciowego. Tym lekarzem jest dr n. med. Andrzej Święs, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1980 roku) oraz urologii (II stopnia od 1983 roku). Posiada on bogate wieloletnie doświadczenie zawodowe z zakresu urologii zdobyte m.in. na Oddziale Urologicznym Szpitala Więziennego w Łodzi (lata 1983-1984), w Przychodni dla Studentów " Palma" (lata 1979-1987) oraz w Prywatnym Gabinecie Urologicznym (lata 2000-2004).
W Łodzi znajduje się także Gabinet Urologiczny dr. Marka Jeromina, gdzie pacjent chcący poddać się zabiegowi chirurgicznemu obrzezania może przyjść na konsultację. Lekarz wykona ten zabieg w Klinice Urologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kopernika w Łodzi. Ponadto przeprowadza tutaj inne zabiegi z zakresu przerostu gruczołu krokowego, stulejki i krótkiego wędzidełka a także żylaków powrózka nasiennego, wodniaka jądra czy torbieli najądrzy. Pacjentów operuje dr n. med. Marek Jeromin, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1999 roku) oraz urologii (od 2007 roku), który swoje doświadczenie zdobywał w Klinice Urologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kopernika w Łodzi, gdzie pracuje do dzisiaj.
Całkowite obrzezanie to także oferta Gabinetu Urologicznego dr. Piotra Kowalskiego. Wśród innych zabiegów można tutaj wymienić: różne zabiegi na układzie moczowym, leczenie raka prostaty oraz leczenie stulejki. Dodatkowo przeprowadzana jest tutaj diagnostyka i leczenie niepłodności męskiej, leczenie zaburzeń wzwodu oraz przedwczesnego wytrysku. Na konsultacji pacjent spotka się tutaj z dr. Piotrem Kowalskim, specjalistą chirurgii ogólnej (I stopnia od 1980 roku) oraz urologii (II stopnia od 1987 roku), który posiada doświadczenie szpitalne w zakresie swoich dziedzin medycyny. W problemach urologicznych pomaga pacjentom w gabinetach na terenie Łowicza, Radomska, Piotrkowa i Skierniewic.
Jeszcze innym łódzkim Gabinetem Urologicznym wykonującym zabiegi obrzezania całkowitego jest gabinet, w którym przyjmuje dr Andrzej Kacprzak, chirurg ogólny I stopnia od 1985 roku oraz urolog II stopnia od 1989 roku, posiadający doświadczenie urologiczne zdobyte w Szpitalu MSW w Łodzi. W swoim gabinecie udziela pomocy urologicznej z zakresu: diagnostyki i leczenia kamicy układu moczowego, ostrych i przewlekłych zaburzeń układu moczowego, chorób nowotworowych narządów układu moczowo-płciowego oraz zaburzeń potencji i płodności.
Obrzezaniu można poddać się także w Prywatnym Gabinecie Urologicznym dr. Lecha Hryniewieckiego. Lekarz leczy tutaj także inne choroby narządów płciowych tj. stulejkę, krótkie wędzidełka, wodniaki jąder i zapalenia jąder. Zajmuje się również chorobami prostaty i chorobami nerek a także męskimi zaburzeniami hormonalnymi. Pacjent na leczeniu jest tutaj w rękach dr n. med. Lecha Hryniewieckiego, specjalisty urologii (II stopnia od 1990 roku), chirurgii ogólnej oraz anestezjologii. Swoje umiejętności i wiedzę zdobywał w Oddziale Urologii i Transplantologii Nerek Szpitala im. Pirogowa w Łodzi.