Wycięcie ganglionu stawu kolanowego

Lekarze wykonujący wycięcie ganglionu stawu kolanowego

Posiadamy w ofercie 2 specjalistów w 10 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 13 różnych placówkach. Usługa wycięcie ganglionu stawu kolanowego jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

lek. Łukasz Luboiński

ortopeda, traumatolog

w Carolina Medical Center

10 / 10
dr n. med. Andrzej Suwara

ortopeda, traumatolog

w Medi Horizon Clinic

9,2 / 10

Wycięcie ganglionu stawu kolanowego - informacje

Gangliony (torbiele galaretowate) to patologiczne jamy wypełnione płynem lub galaretowatą substancją, jakie najczęściej występują w okolicy nadgarstka, rzadziej stopy lub stawu kolanowego. Nie są zmianami złośliwymi i w większości przypadków nie stanowią zagrożenia, ale mogą być przyczyną ograniczenia ruchomości stawu, bolesnych podrażnień i stanów zapalnych, powodując ucisk na sąsiadujące nerwy. Leczenie polega na ucisku, punkcji oraz chirurgicznym usunięciu zmiany. 

Wycięcie torbieli galaretowatej torebek stawowych kolana

Narośla na grzbietowej powierzchni kolana, stopy oraz nadgarstka, jakie powstają w wyniku przewlekłego urazu, stanu zapalnego bądź z powodu przeciążenia danego obszaru, leczą specjaliści Solumed-Ortopedia. Nowo otwarty Oddział poznańskiej kliniki Solumed specjalizuje się w chirurgii stawów i ortopedii jednego dnia oraz leczeniu urazów sportowych i złamań. Usunięcie ganglionu polega tu na wycięciu jego torby z opróżnieniem zawartości torbieli, a wycięte tkanki poddaje się badaniu histopatologicznemu. Równie często stosowaną metodą pozbycia się narośli jest dokonanie punkcji strzykawką, o czym decyduje lekarz na podstawie wcześniejszej diagnostyki (RTG).   

Usunięcie kaletki (bursy) przedrzepkowej, ganglionu czy cysty Beckera należy do zabiegów krótkoterminowych, jakie w zakresie kolana na Oddziale Ortopedii wykonują lekarze Szpitala EuroMedic w Katowicach. Zabieg poprzedza konsultacja, która obejmuje również kwalifikację do leczenia operacyjnego. Kontrola pozabiegowa następuje zwykle po upływie 2 tygodni, a procedura standardowo wiąże się z podjęciem rehabilitacji polegającej na odciążeniu stawu, gdzie wcześniej pojawił się ganglion. Placówka realizuje zabiegi ortopedyczne w ramach umowy z NFZ oraz na zasadach komercyjnych.

Podobną ofertę w zakresie Ortopedii i Traumatologii realizuje Szpital Specjalistyczny Ortovita w Rzeszowie, gdzie oprócz wycięcia torbieli galaretowatej, chirurgia urazowo-ortopedyczna przewiduje operacje z zakresu niestabilności rzepki, przerostów błony maziowej oraz zabiegi w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego. Z oferty mogą również skorzystać pacjenci ze schorzeniami wrodzonymi i nabytymi wkładu kostno-stawowego, a usługi świadczone są komercyjnie oraz w ramach ubezpieczenia. Zespół medyczny tworzy lek. med. Artur Harmata, specjalista II stopnia z zakresu ortopedii i traumatologii.

Więcej na temat wycięcie ganglionu stawu kolanowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…