Webinary:
Implanty zębowe metodą nawigacji MGuide

O pięknym uśmiechu często mówi się jak o wizytówce człowieka. Nic dziwnego – pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a ubytki w uzębieniu potrafią je zepsuć. Dowiedz się, na czym polega nowoczesna metoda wszczepiania implantów MGuide – bez cięcia, stresu i bólu!

Odzyskać pełny uśmiech

Implanty stomatologiczne to obecnie najnowocześniejsza i najtrwalsza forma uzupełniania ubytków w uzębieniu. Utracony korzeń zastępuje się tytanową śrubą, na którą następnie (najczęściej po kilku miesiącach), za pomocą specjalnego łącznika, nakłada się koronę. Zabieg ten jest często kojarzony z bólem i wieloma niedogodnościami, jednak istnieje metoda, dzięki której pacjent nie odczuwa niemal żadnych dolegliwości. Techniką tą jest MGuide – rewolucyjny sposób implantacji z użyciem szablonu chirurgicznego.

Fenomen metody MGuide

Dzięki zastosowaniu metody MGuide możliwe jest precyzyjne umiejscowienie implantu w kości szczęki lub żuchwy, bez konieczności wykonywania cięcia. Do tego celu wykorzystuje się specjalny szablon chirurgiczny. Technikę MGuide stosuje się przede wszystkim w przypadku odbudowy więcej niż jednego zęba. Zastosowanie znajduje ona także przy pojedynczych ubytkach, jeśli lekarz ma do czynienia z trudnymi warunkami anatomicznymi.

Co mówią specjaliści?

„Główne zalety metody z użyciem szablonów chirurgicznych MGuide to doskonałe planowanie pozycji implantu w stosunku do przyszłych uzupełnień protetycznych. Możliwość wykonania zabiegu bez klasycznego wykonania cięcia. Implanty są wprowadzane poprzez dziąsłą. Dzięki temu pacjent już następnego dnia może śmiało wsiąść do samolotu i polecieć na zaplanowane spotkanie biznesowe, gdyż nie ma objawów jakie towarzyszą po klasycznej metodzie wszczepiania implantów. Osoby, które skorzystały z tej metody są zaskoczone, że tak dobrze zniosły zabieg i mogą normalnie funkcjonować. A przecież o to chodzi, szczególnie w przypadku osób czynnych zawodowo.”

lek. dent. Tomasz Niżański, Eurodent Stomatologia

Obejrzyj webinar

ZABIEG MGUIDE KROK PO KROKU

  • KROK 1: badania stomatologiczne
  • KROK 2: pobranie wycisków
  • KROK 3: przygotowanie szablonów
  • KROK 4: implantacja

KROK 1: badania stomatologiczne

Pierwszym etapem jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentem, a także wykonanie podstawowego badania stomatologicznego. Niezbędna jest także stożkowa tomografia komputerowa CBCT, ponieważ pozyskany dzięki niej obraz będzie stanowił podstawę dla dalszych działań.

KROK 2: pobranie wycisków

W następnym etapie konieczne jest wykonanie precyzyjnych wycisków, na podstawie których zostaną przygotowane modele pacjenta. Po zeskanowaniu ich w technologii 3D wykonuje się tzw. wax-up, czyli nawoskowanie brakujących zębów w łuku pacjenta. Wszystko w postaci cyfrowej nakładane jest na tomografię. Dzięki otrzymanemu obrazowi stomatolog może dokładnie zaplanować najlepsze z możliwych pozycje implantów.

KROK 3: przygotowanie szablonów

Kolejny krok to wykonanie specjalnych szablonów chirurgicznych MGuide, poprzez które lekarz będzie wprowadzać implanty. Dzięki szablonom nie trzeba nie trzeba rozcinać dziąsła ani go odwarstwiać. Odsłaniany jest jedynie fragment dziąsła w miejscu, w którym implant będzie wprowadzony.

KROK 4: implantacja

W dniu wszczepienia implantów, po założeniu śruby, zostaje założona idealnie pasująca korona tymczasowa, także zaplanowana w oparciu o szablon. Po kilku miesiącach jest ona zastępowana ostatecznym uzupełnieniem protetycznym.

Terminy webinarów online

Chcesz dowiedzieć się więcej o procedurze: implanty zębowe metodą nawigacji MGuide?
Weź udział w bezpłatnym spotkaniu online z jednym z ekspertów!

Webinar już się odbył

lek. dent. Tomasz Niżański

Stomatolog
Eurodent Stomatologia

Temat webinaru:
"Wszczepianie implantów metodą MGuide"

Obejrzyj webinar

Zadaj pytanie specjaliście

Wybierz z poniższej listy specjalistę, a następnie wpisz swoje pytanie.
Lekarz odpowie na interesujące Cię kwestie podczas trwania webinaru.

Twoje pytanie do specjalisty:

Często zadawane pytania

Ile kosztują implanty zębowe?

Czy wszczepienie implantów boli?

Czy implanty można zastosować u każdego?

Jak dbać o implanty zębowe?

Jak postępować tuż po implantacji?

Czy NFZ refunduje implanty zębów?

Partnerzy akcji

Webinary organizujemy z ekspertami z renomowanych placówek medycznych - poznaj je bliżej!

Eurodent Stomatologia

Rzeszów, ul. Leska 4

Eurodent Stomatologia to klinika, która od kilkunastu lat świadczy wysokiej jakości usługi stomatologiczne w oparciu o nowoczesne technologie i innowacyjne metody zabiegowe. Placówka specjalizuje się m.in. w implantologii – jako pierwsza klinika w Polsce wdrożyła pełny zestaw MGuide do wszczepiania implantów MIS za pomocą szablonów chirurgicznych.


Specjaliści Eurodent stosują jedynie sprawdzone materiały, które dają gwarancję długotrwałych efektów leczenia. W swej pracy skupiają się oni na przywróceniu funkcjonalności, estetyki i fizjologii aparatu żucia, spełniając nawet najbardziej wygórowane oczekiwania pacjentów.

Webinar odbył się:
Poniedziałek, 24 maja 2021 godz. 17:00

lek. dent. Tomasz Niżański

Stomatolog
Eurodent Stomatologia

Obejrzyj webinar

Opublikowane na stronie internetowej Kliniki.pl materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Kliniki.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Kliniki.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Kliniki.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Kliniki.pl Sp. z o.o.
ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 25
90-248 Łódź, Polska