Raport
Polka u ginekologa
2024
Ogólnopolski raport o zdrowiu
ginekologicznym Polek. Odkryj kluczowe
wyzwania i potrzeby kobiet w zakresie opieki
ginekologicznej w Polsce.
ginekologicznym Polek. Odkryj kluczowe
wyzwania i potrzeby kobiet w zakresie opieki
ginekologicznej w Polsce.
Pobierz raport i dowiedz się między innymi
Dlaczego 5,8% dorosłych Polek było u ginekologa ponad 5 lat temu.
Jakie są najczęstsze powody rezygnacji z wizyt.
Ile młodych kobiet w wieku 18-24 lat nie jest zaszczepionych przeciwko HPV.
Jak wyglądaj nierówności w dostępie do ginekologa w skali Polski.
“Raport ten, pełen szczegółowych danych, stanowi solidną podstawę do podejmowania trafnych decyzji na rzecz zdrowia kobiet w Polsce. Wierzymy, że jego lektura nie tylko zainteresuje Cię, ale także zmotywuje do wspierania nas w szerzeniu tej wiedzy i przyczyniania się do zmiany na lepsze.”
Marcin Fiedziukiewicz
współautor raportu
Wydawca raportu
Partnerzy merytoryczni raportu
Pobierz raport i dowiedz się, jak wspierać zdrowie kobiet
Raport "Polka u ginekologa 2024" to narzędzie, które pomaga zmieniać obszar zdrowia kobiet w Polsce. Zawiera kluczowe dane na temat barier w dostępie do opieki ginekologicznej, nierówności zdrowotnych oraz profilaktyki HPV, dostarczając niezbędnych informacji lekarzom, decydentom i organizacjom, ale też dla każdej z nas.
Artykuły o zdrowiu ginekologicznym
Tutaj znajdziesz artykuły, które oferują cenne wskazówki oraz porady dotyczące dbania o kobiece zdrowie, w tym informacje o metodach antykoncepcji czy diagnostyce i leczeniu endometriozy.
Raport „Polka u ginekologa 2024” – czy publiczna opieka zdrowotna spełnia oczekiwania kobiet?
Październik to szczególny miesiąc dla kobiet – czas świadomości raka piersi, który staje się doskonałą okazją, by poruszyć równie istotny temat: zdrowie intymne Polek. Z tej okazji serwis Kliniki.pl opublikował raport „Polka u ginekologa 2024”, opracowany na podstawie badania SW Research, przeprowadzonego na grupie dorosłych kobiet w wieku od 18 do 70 lat. Raport odsłania ważne wnioski dotyczące jakości i dostępności opieki ginekologicznej w Polsce, zwracając szczególną uwagę na rosnącą rolę sektora prywatnego oraz wyzwania, przed którymi stają pacjentki decydujące się na korzystanie z publicznej służby zdrowia.
Czytaj dalej
Związek między dietą a zdrowiem ginekologicznym – wpływ diety i stylu życia na zdrowie intymne kobiet
Odpowiednio zaplanowana, zbilansowana dieta i ogólnie pojmowany zdrowy styl życia mają pozytywny wpływ na zdrowie ginekologiczne kobiet. Eliminują m.in. ryzyko uporczywych infekcji intymnych. Jedno z największych zagrożeń niesie za sobą spożywanie nadmiernej ilości cukrów – sprzyjających stanom zapalnym, tłuszczów i węglowodanów prostych. Są to natomiast tylko wybrane elementy niezdrowej diety, przyczyniające się potencjalnie do pogorszenia ogólnego dobrostanu każdej kobiety. Jak więc jeść, by zachować zdrowie ginekologiczne i co powinno charakteryzować dietę w poszczególnych etapach życia, a w tym w czasie ciąży i po porodzie?
Czytaj dalej
Opryszczka narządów płciowych – jak ją rozpoznać i leczyć?
Opryszczka narządów płciowych to choroba wywoływana przez wirusa Herpes, najczęściej HSV-2. Do zakażenia nią zazwyczaj dochodzi w trakcie stosunku płciowego, choć nie jest to jedyna droga zakażenia. Wirusem opryszczki zwykłej mogą zarazić się również dzieci, choć w ich przypadku opryszczka w okolicy miejsc intymnych jest zdecydowanie rzadsza niż w przypadku osób dorosłych. Typowe zmiany chorobowe obejmują zapalne grudki i pęcherzyki na zewnętrznej powierzchni okolic płciowych. Należy natomiast podkreślić, że zakażenie wirusem opryszczki wcale nie musi wiązać się z konkretnymi objawami choroby. Sprawdź więc, jak rozpoznać i wyleczyć taką przypadłość.
Czytaj dalej
Znaczenie profilaktyki raka jajnika u kobiet z mutacją genów BRCA1 i BRCA2
Mutacje BRCA zwiększają ryzyko rozwoju raka jajnika. W przypadku kobiet z mutacją BRCA1 zagrożenie tym nowotworem to ok. 39–59%, podczas gdy pacjentki z mutacją BRCA2 są narażone w ok. 11–20%. I choć prawdopodobieństwo wystąpienia raka jajnika przed 40. rokiem życia jest małe, zaleca się, by nosicielki mutacji BRCA wdrożyły dodatkowe działania profilaktyczne – ograniczające ryzyko zachorowania na nowotwór lub zwiększające szanse na szybkie wykrycie i wyleczenie zdiagnozowanej choroby. Profilaktyka polega w tym kontekście przede wszystkim na wykonywaniu dodatkowych badań przesiewowych w kierunku raka piersi lub raka jajnika – w zależności od zaleceń lekarza.
Czytaj dalej
Na czym polega profilaktyka raka piersi?
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Jego wykrycie następuje nierzadko zbyt późno, co prowadzi do obniżonych rokowań. Umieralność z powodu raka piersi rośnie z roku na rok od kilkunastu lat. To druga, zaraz po raku płuc, przyczyna zgonów onkologicznych wśród kobiet, a wśród młodych Polek nawet pierwsza. Niestety dane z OECD wskazują, że w Polsce odczytuje się jeden z najgorszych wyników w UE co do zgłaszalności pacjentek na mammografię. A to właśnie głównie badania przesiewowe pomagają w postawieniu wczesnej diagnozy. W Polsce częściej niż w innych krajach Unii rozpoznaje się raka piersi w późnym stadium rozwoju. Odpowiednia profilaktyka i edukacja ma więc ogromne znaczenie.
Czytaj dalej
Znaczenie profilaktyki raka szyjki macicy w przypadku dojrzałych kobiet
Rocznie z powodu raka szyjki macicy umiera w naszym kraju ok. 1700 pacjentek. Niestety w Polsce notuje się niski odsetek przeżyć 5-letnich, jeden z najniższych w Europie. Dlatego tak ważna jest odpowiednia edukacja i profilaktyka tego nowotworu – tym bardziej że rak szyjki macicy jest jednym z najbardziej podatnych na profilaktykę nowotworów złośliwych. Kluczowe znaczenie ma też w tym kontekście częstsze wykrywanie raka we wczesnym etapie, ograniczające potencjalnie umieralność z powodu zdiagnozowanych zmian nowotworowych. Należy mieć przy tym na uwadze, że szczyt zachorowań przypada na 50.–60. rok życia, co zwiększa wagę badań profilaktycznych u starszych kobiet.
Czytaj dalej
Diagnostyka raka piersi – czyli jak wykryć ten kobiecy nowotwór
Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy wśród kobiet. I choć może wystąpić również u mężczyzn, to nieporównywalnie częściej rozwija się u płci przeciwnej. Powstaje z komórek gruczołu piersiowego, rozwijając się miejscowo w piersi, a następnie daje przerzuty do narządów wewnętrznych oraz węzłów chłonnych. Na szczęście dzięki rozwojowi współczesnej medycyny szybka diagnoza pozwala na całkowite wyleczenie pacjenta. Odsetek 10-letnich przeżyć chorych na raka we wczesnym stadium wynosi więcej niż 70% – to bardzo dużo w porównaniu do innych najczęstszych nowotworów. By jednak możliwe było osiągnięcie maksymalnie dobrych efektów terapii, niezbędne jest wdrożenie szybkiej i dokładnej diagnostyki.
Czytaj dalej
Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch
Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch - kiedy zdecydować się na zabieg?
Zabieg laserowego zwężania pochwy to jedna z najczęściej przeprowadzanych procedur z zakresu ginekologii estetycznej. Kiedy warto się na nią zdecydować i jakich efektów można się po niej spodziewać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości dotyczące zwężania pochwy laserem.
Czytaj dalej
Plastyka warg sromowych większych i mniejszych.
W ostatnim czasie obserwuje się wzrost zapotrzebowania na zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Coraz więcej kobiet zgłasza się na zabiegi kosmetyczne i naprawcze pochwy oraz krocza. Panie przywiązują duże znaczenie do intymnego piękna, ale, wbrew powszechnie przyjętym opiniom, procedury te przeprowadza się nie tylko ze względów estetycznych. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów intymnych jest plastyka warg sromowych i mniejszych. Labioplastykę wykonuje się również ze względów zdrowotnych.
Czytaj dalej
Zmniejszanie warg sromowych nożem RF
Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, to zabieg mający na celu estetyczne i funkcjonalne skorygowanie warg sromowych, nadanie im właściwego kształtu oraz wielkości. Procedurze mogą się poddać kobiety w każdym wieku, zwłaszcza cierpiące na przerost jednej z warg sromowych, będące po okresie menopauzy, mające częste intymne infekcje czy doświadczające bolesnych dolegliwości w trakcie współżycia. Jednym z zabiegów labioplastycznych jest zmniejszenie warg sromowych nożem RF.
Czytaj dalej
Zastosowanie HIFU w ginekologii estetycznej
Problemy intymne dotyczą kobiet w każdym wieku. Należą do nich dolegliwości bólowe w trakcie stosunku (tzw. dyspareunia), obniżenie poziomu libido, kłopoty z osiągnięciem orgazmu czy suchość oraz atrofia (zanikanie) pochwy. Wszystkie obniżają nie tylko zadowolenie z życia seksualnego, ale też mocno wpływają na ogólną samoocenę kobiety. Na szczęście z pomocą przychodzi tu nowoczesna ginekologia estetyczna, oferująca takie zabiegi jak HIFU. Ten lifting bez skalpela szybko i skutecznie redukuje zmiany, przywracając okolicom intymnym właściwą witalność.
Czytaj dalej
HIFU w leczeniu nietrzymania moczu
Nietrzymanie moczu (NTM) to nie tylko dyskomfort i utrudnione życie pacjenta, ale też skutki psychologiczne związane m.in. ze zmniejszoną pewnością siebie. Jego przyczynami mogą być rozliczne schorzenia. W zależności od nich wyróżnia się wysiłkowe nietrzymanie moczu, nietrzymanie moczu z parcia (pęcherz nadreaktywny typ mokry), a także mieszane nietrzymanie moczu. W każdym z tych przypadków należy podjąć możliwie szybkie leczenie, które może opierać się o farmakoterapię lub takie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej jak HIFU.
Czytaj dalej
Zabieg O-shot - co to takiego?
O-shot (Orgasm-Shot) to zabieg, który ma za zadanie przywrócić kobiecą pewność siebie i zwiększyć libido. Wykorzystuje się w nim osocze bogatopłytkowe rewitalizujące okolice intymne, co pozwala także na zlikwidowanie kłopotów związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu i problemami bólowymi w trakcie seksu. Innym wskazaniem do zabiegu O-shot jest chęć zwiększenia efektu laserowego obkurczania pochwy. Poniżej prezentujemy wszystkie zalety powyższej terapii, jej przebieg oraz przeciwwskazania.
Czytaj dalej
Plastyka pochwy i krocza - wskazania do zabiegu
Obniżenie ścian pochwy i krocza może wywoływać dyskomfort u kobiety oraz być źródłem kompleksów i złego samopoczucia w sytuacjach intymnych. Zaburzenia położenia narządu rodnego nierzadko mają też wpływ na jakość odczuć kobiety w trakcie stosunków seksualnych, obniżając jej satysfakcję ze zbliżeń. Problem można jednak skutecznie leczyć, wykonując zabieg plastyki pochwy i krocza.
Czytaj dalej
Popularne zabiegi ginekologii estetycznej - co warto wiedzieć?
Chirurgia plastyczna staje się z roku na rok coraz bardziej popularna, oferując pacjentom coraz szerszą gamę zabiegów. Obecnie sięga też tam, gdzie wzrok nie sięga – do żeńskich narządów płciowych, dając kobietom możliwość poprawy ich wyglądu i funkcjonalności. Plastyka warg sromowych, rewitalizacja pochwy, augmentacja punktu G – to tylko część oferty ginekologii plastycznej, a zabiegi mogą być przeprowadzane zarówno techniką operacyjną, jak i mniej inwazyjnymi metodami.
Czytaj dalej
Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?
Ginekologia estetyczna to dziedzina obejmująca szereg procedur z zakresu regeneracji, chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Jest dynamicznie rozwijającą się gałęzią medycyny, skoncentrowaną na poprawie zarówno estetyki jak i funkcjonalności kobiecych narządów płciowych. Procedury w ramach ginekologii estetycznej mogą być przeprowadzane z wykorzystaniem: specjalistycznych dedykowanych preparatów, urządzeń opartych na zaawansowanych technologiach czy tradycyjnych metod chirurgicznych.
Czytaj dalej
Labioplastyka: o co w tym chodzi?
Choć minęły już czasy, kiedy ginekologia estetyczna była nieco wstydliwą nowością, to zabiegi tego rodzaju wciąż nie są bardzo rozpowszechnione. Część kobiet nie ma pojęcia, że ich problemy, dotyczące budowy czy funkcjonowania okolic intymnych, można skutecznie wyleczyć, stosując właśnie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Jedną z takich procedur jest labioplastyka czyli korekta warg sromowych większych lub mniejszych.
Czytaj dalej
Odtworzenie błony dziewiczej - co to za zabieg
Kobiety decydują się na przebycie odtworzenia błony dziewiczej z różnych powodów. Niezależnie jednak od przyczyn wykonywania tego zabiegu, jego przebieg jest zasadniczo stały. Do rekonstrukcji błony dziewiczej wykorzystuje się własne tkanki pacjentki, procedura wykonywana jest w znieczuleniu, a czas jej trwania wynosi zwykle godzinę.
Czytaj dalej
Plastyka warg sromowych - co to za zabieg?
Medycyna klasyczna estetyczna oferują szereg zabiegów odmładzających i upiększających. Zwykle stosowane są na twarz i szyję, ale jak się okazuje wygląd miejsc intymnych również jest ważny dla wielu kobiet. Operacje plastyczne narządów płciowych są tematem kontrowersyjnym i choć świadomość społeczeństwa wzrasta, dużo osób wciąż uważa, że poprawianie wyglądu miejsc intymnych to zwykły kaprys czy niemądra zachcianka. Tymczasem dla wielu kobiet zniekształcony wygląd i wielkość tych okolic to nie tylko problem natury estetycznej, ale też czynnik utrudniający codzienne funkcjonowanie.
Czytaj dalej
Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym - co to za zabieg
Medycyna estetyczna okolic intymnych, nazywana również ginekologią estetyczną, to dziś prężnie rozwijająca się dziedzina. Z roku na rok coraz więcej kobiet poddaje się zabiegom ginekologii estetycznej, mającym na celu nie tylko wyeliminowanie określonego problemu zdrowotnego, ale i poprawę samooceny czy też jakości życia seksualnego.
Czytaj dalej
Ginekologia estetyczna - zabiegi laserowe
Zabiegi laserowe cieszą się uznaniem świata medycznego m.in. dlatego, że przy ich niewielkiej inwazyjności możliwe jest uzyskanie efektów odpowiadających tym, które to wcześniej osiągano przy pomocy tradycyjnych procedur chirurgicznych. Lasery zastosowanie znajdują w wielu dyscyplinach medycznych - jedną z nich jest ginekologia estetyczna, gdzie z wykorzystaniem tych urządzeń można zarówno poprawić stan zdrowia pacjentek, jak i wpływać na estetykę okolic intymnych.
Czytaj dalej
NIK skontrolował polskie "porodówki" - jakie są wnioski?
Najwyższa Iza Kontroli 27 lipca bieżącego roku opublikowała raport z niemal trzyletniej kontroli 29 polskich oddziałów położniczych. Wnioski płynące z kontroli są następujące: akcje społeczne oraz wprowadzenie standardów opieki okołoporodowej w naszym kraju nie przyniosły spodziewanego rezultatu, gdyż na porodówkach nadal dzieje się źle.
Czytaj dalej
Kiedy wykonuje się zabieg laserowego odmładzania pochwy
Zabiegi odmładzające wykonuje się zarówno w tych wyraźnie widocznych, jak i bardziej skrytych rejonach ciała. W przypadku tej drugiej okolicy wspomnieć można o laserowym odmładzaniu pochwy - procedurze, której przeprowadzenie wpływa zarówno na aspekty estetyczne, jak i zdrowotne.
Czytaj dalej
Labioplastyka - zabieg nie tylko estetyczny
Obecnie można poprawić wygląd każdej części ciała. Niektóre zabiegi pozostają jednak bardzo kontrowersyjne, co nie jest całkowicie słuszne. Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, wciąż jeszcze przez wiele osób traktowana jest jako zbędna fanaberia. Niesłusznie, ponieważ dla niektórych kobiet, które decydują się na zabieg, okazuje się on być koniecznością – a nie jedynie kwestią estetyki.
Czytaj dalej
Labioplastyka – wszystko, co musisz wiedzieć o plastyce warg sromowych
Obecnie można poprawić wygląd każdej części ciała. Niektóre zabiegi pozostają jednak bardzo kontrowersyjne, co nie jest całkowicie słuszne. Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, wciąż jeszcze przez wiele osób traktowana jest jako zbędna fanaberia. Niesłusznie, ponieważ dla niektórych kobiet, które decydują się na zabieg, okazuje się on być koniecznością – a nie jedynie kwestią estetyki. Przerost lub asymetria warg sromowych to problem, z jakim musi zmagać się wiele kobiet. Rozwiązaniem jest przeprowadzenie labioplastyki, która jest w stanie skutecznie wyeliminować niedogodność oraz nadać wargom sromowym pożądaną przez kobietę wielkość i kształt.
Czytaj dalej
Zwężanie pochwy laserem - wskazania do zabiegu
Laserowe zwężenie (obkurczenie) pochwy to zabieg od kilku lat plasujący się w ścisłej czołówce najpopularniejszych procedur ginekologii estetycznej. Wbrew pokutującym gdzieniegdzie opiniom, nie jest to jednak żadna "fanaberia", lecz działanie mające na celu realną poprawę funkcjonowania narządów intymnych kobiety, a co za tym idzie - również jej samopoczucia i satysfakcji z pożycia seksualnego.
Czytaj dalej
Zabiegi laserowe w ginekologii estetycznej
Lasery znalazły w ostatnich latach swoje stałe miejsce w ginekologii estetycznej, ciesząc się uznaniem zarówno pacjentek, jak i lekarzy, przeprowadzających zabiegi. Coraz częściej wypierają tradycyjne techniki operacyjne z wykorzystaniem skalpela. Operacje z ich wykorzystaniem są precyzyjniejsze, mniej krwawe i mniej bolesne, a rana goi się znacznie szybciej dzięki działaniu zasklepiającemu i antybakteryjnemu wiązki laserowej.
Czytaj dalej
Metody odmładzania pochwy
Przebyte ciąże, zakończone porodem siłami natury, czy naturalne procesy starzenia się to główne przyczyny zmian, zachodzących w obrębie pochwy. Do najczęstszych należą luźność pochwy, utrata elastyczności oraz spadek jej napięcia, które znacząco obniżają jakość życia kobiety. Czy można odwrócić te zmiany?
Czytaj dalej
Plastyka warg sromowych: wskazania do zabiegu
Obecnie ginekologia to nie tylko zajmowanie się ciężarnymi oraz leczenie schorzeń narządów rozrodczych kobiet. Coraz popularniejsza staje się jej gałąź estetyczna, oferująca zabiegi, poprawiające wygląd organów płciowych. Jedną z tego typu procedur jest plastyka warg sromowych - zabieg coraz częściej wykonywany, bo według The American Society of Aesthetic Plastic Surgery, w roku 2015, w porównaniu do roku 2014, w USA ilość tych procedur wzrosła o ponad 16%.
Czytaj dalej
Plastyka pochwy - co to za zabieg?
Zabieg plastyki pochwy i krocza przeprowadzany jest najczęściej u kobiet po ciężkich, naturalnych porodach, i ma na celu przywrócenie prawidłowych warunków anatomicznych tej części ciała oraz korektę ewentualnych defektów estetycznych. Właściwie przeprowadzony, pozwala na zwężenie pochwy, przywrócenie jej elastyczności i prawidłowego funkcjonowania, a co za tym idzie - zapewnia zauważalną poprawę jakości współżycia.
Czytaj dalej
Laser MonaLisa Touch - co to jest i jakie ma zastosowanie
Nowatorskie zabiegi laserowe MonaLisa Touch znajdują szerokie zastosowanie w ginekologii estetycznej. Wskazania obejmują zwłaszcza przypadki poporodowej lub związanej z menopauzą wiotkości pochwy, leczenie nietrzymania moczu i korektę kształtu warg sromowych. Procedura jest szybka, bezbolesna a jej efekt utrzymuje się około dwóch lat.
Czytaj dalej
Laserowy lifting krocza po porodzie
W trakcie porodu siłami natury dochodzi do wielu zmian anatomicznych w obrębie krocza. Urazy te, wynikające z konieczności zastosowania zabiegu nacięcia krocza lub powstałe spontanicznie podczas porodu, mogą skutkować m.in. utratą napięcia pochwy lub urazem mięśni odbytu. Są to zmiany, które w znaczący sposób mogą obniżyć jakość życia kobiety po porodzie.
Czytaj dalej
Laserowe leczenie atrofii pochwy u kobiet w wieku menopauzalnym
Atrofia pochwy jest dolegliwością, która najczęściej objawia się uczuciem suchości pochwy i wynika ze zmian zanikowych w obrębie błony śluzowej narządów rodnych kobiety. Zmiany te są spowodowane głównie zaburzeniem dotychczasowej równowagi gospodarki hormonalnej kobiety, która ma miejsce w okresie menopauzy. Istnieje wiele metod łagodzenia objawów wynikających z atrofii pochwy. Nowoczesnym zabiegiem oferowanym kobietom przez gabinety medycyny estetycznej jest leczenie z wykorzystaniem lasera CO2.
Czytaj dalej
Zmniejszanie warg sromowych
Wargi sromowe większe stanowią główny element sromu, który wraz ze wzgórkiem łonowym wchodzi w skład narządów płciowych zewnętrznych. Po rozchyleniu warg sromowych większych ukazują się wargi sromowe mniejsze. Mimo nazw sugerujących stosunek tych dwóch struktur anatomicznych względem siebie, bardzo często wargi sromowe mniejsze przerastają wargi sromowe większe, co u niektórych kobiet może stać się przyczyną kompleksów i dyskomfortu.
Czytaj dalej
Badanie USG piersi
Badania ultrasonograficzne znajdują szerokie zastosowanie w nieinwazyjnej diagnostyce obrazowej gruczołu sutkowego. Są one szczególnie przydatne w określaniu charakteru wyczuwalnych palpacyjnie guzków piersi u młodych kobiet, w przypadku których przewaga utkania gruczołowego nad tłuszczowym gruczołów sutkowych stwarza dobre warunki do obrazowania za pomocą ultradźwięków.
Czytaj dalej
Vaginal Narrower – nić do liftingu krocza i wejścia do pochwy
Lifting krocza z wykorzystaniem nici Vaginal Narrower jest procedurą ginekologii plastycznej. Wykonywany jest w celu poprawy funkcjonalności i estetyki kobiecych zewnętrznych narządów płciowych. Od momentu wprowadzenia ich na rynek cieszą się rosnącą popularnością ze względu na mało inwazyjny charakter i dużą efektywność.
Czytaj dalej
Labioplastyka - popularny zabieg ginekologii plastycznej
Zabiegi strefy intymnej u kobiet stają coraz bardziej popularne, gdyż wiele problemów związanych z dyskomfortem tych okolic przestało być tematem tabu. Jednym z takich zabiegów jest labioplastyka mająca na celu przywrócenie prawidłowego kształtu i funkcjonalności warg sromowych.
Czytaj dalej
Pobierz raport
“Polka u ginekologa 2024”
“Polka u ginekologa 2024”
Poznaj placówki medyczne wspierające naszą akcję
ESTELL
9,5
/ 10
•
Znakomita
•
483 opinii
Multi Clinic Centrum Medyczne
8,7
/ 10
•
Bardzo dobra
•
1095 opinii
Pobierz raport