O specjaliście

Dr n. med. Grzegorz Kowalski jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Dyplom lekarza medycyny uzyskał w 1994 roku. Po studiach rozpoczął pracę jako asystent na oddziale chirurgicznym w Szpitalu im. dr. W. Styczyńskiego w Chorzowie. W 1998 roku ukończył specjalizację I stopnia w zakresie chirurgii ogólnej. Od 2002 roku pełnił funkcję starszego asystenta w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej w Bytomiu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Tytuł specjalisty II stopnia w dziedzinie chirurgii ogólnej uzyskał w 2003 roku.

Swoje doświadczenie zdobył m.in. pełniąc obowiązki biegłego sądowego Sądu Okręgowego w Katowicach (od 2001 roku), obejmując funkcję kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Krótkoterminowej Szpitala Powiatowego w Świętochłowicach (w okresie 2003-2012), a także w trakcie pracy na stanowisku kierownika Poddziału Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej oraz zastępcy Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej OSK Katowice-Ligota. 

Ponadto nabywał doświadczenie i umiejętności w zagranicznych ośrodkach. Wśród nich można wymienić Europejski Instytut Telechirurgii EITS w Strasburgu (Francja), European School of Laparoscopic Surgery – Saint-Pierre University Hospital (Belgia), a także Aesculap Akademie w Tuttlingen (Niemcy). Uczył się również w Medical Expert Training Center General Surgery Kantonspital w Baden (Szwajcaria), Imelda Hospital Bonheiden (Belgia) oraz w Covidien Tyco Healthcare European Training Centre w Elancourt (Francja) i w Department of General Vascular and Pediatric Surgery AZ Sint-Jan Hospital  (Belgia).

W 2008 roku zdał egzaminy doktorskie w Śląskiej Akademii Medycznej i obronił z wyróżnieniem pracę dyplomową pt.: "Bezpośrednie i odległe wyniki operacyjnego leczenia chorych z rakiem przytarczyc". Jego promotorem był dr hab. Jacek Gawrychowski.

Doktor Kowalski to autor i współautor wielu publikacji (m.in. w "Polski Przegląd Chirurgiczny", "Langenbeck's Archives of Surgery") oraz wystąpień naukowych. Jest także współautorem rozdziału w monografii pt.: "Rak Przytarczyc, Chirurgia Endokrynologiczna"  (red. S. Cichoń , L. Pomorski).

Na uwagę zasługuje również fakt, że był pierwszym na Śląsku specjalistą, który wykonał operację pęcherzyka żółciowego i przepukliny pachwinowej metodą jednoportową SILS. 

Swoją wiedzę nieustannie aktualizuje, uczestnicząc w zjazdach i kongresach naukowych organizowanych przez liczne towarzystwa naukowe, których jest członkiem. Należy m.in. do: Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Towarzystwa Chirurgów Polskich i Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Sekcji Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich. Jest również członkiem Fundacji Wspierania i Rozwoju Chirurgii Laparoskopowej, Bariatrycznej i Metabolicznej.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. G. Kowalski

Dr n. med. Grzegorz Kowalski posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie chirurgii małoinwazyjnej i laparoskopowej. Specjalizuje się między innymi w operacjach bariatrycznych, pomagając pacjentom z problemem otyłości. Od wielu lat zajmuje się także chirurgią onkologiczną i endokrynologiczną.

Posiada liczne certyfikaty potwierdzające jego praktyczną wiedzę w zakresie badań USG oraz USG Doppler.


Placówki i ceny

Poniżej znajdują się placówki, w których przyjmuje dr n. med. Grzegorz Kowalski, wraz z cennikiem usług.

KCM Clinic, Jelenia Góra

KCM Clinic

Jelenia Góra, ul. Bankowa 5-7
9,1 / 10   •   Znakomita   •  1156 opinii
dr n. med. Grzegorz Kowalski
dr n. med. Grzegorz Kowalski
Umów wizytę w KCM Clinic:
 • Konsultacje

  Konsultacja w zakresie leczenia otyłości
  Konsultacja chirurgiczna w poradni bariatrycznej - 200 zł
  200

Klinika Chirurgii Mazan, Katowice

Klinika Chirurgii Mazan

Katowice, ul. Brzozowa 54
9,0 / 10   •   Bardzo dobra   •  417 opinii
dr n. med. Grzegorz Kowalski
dr n. med. Grzegorz Kowalski
Umów wizytę w Klinika Chirurgii Mazan:
 • Konsultacje

  Konsultacja chirurgiczna
  USG w ceniekonsultacja (recepta lub przedłużenie L4) - 100 złpierwsza wizyta po zabiegi - za darmowypełnienie opaski (14 mm) - w cenie konsultacji
  200
 • Konsultacje lekarskie online

 • Chirurgia plastyczna

 • Chirurgia ogólna

 • Urologia

 • Dermatologia

 • Onkologia

 • Leczenie otyłości


Publikacje

Poniżej prezentujemy publikacje, których treść została zweryfikowana przez dr n. med. Grzegorz Kowalski.

Dieta po założeniu balonu żołądkowego

Dieta po założeniu balonu żołądkowego

Olga Szymkowiak - Autor Kliniki.pl

Olga Szymkowiak

Jak walczyć z otyłością?

Jak walczyć z otyłością?

Olga Szymkowiak - Autor Kliniki.pl

Olga Szymkowiak

Życie po zabiegu mankietowej resekcji żołądka

Życie po zabiegu mankietowej resekcji żołądka

Olga Szymkowiak - Autor Kliniki.pl

Olga Szymkowiak

Otyłość pierwotna i wtórna

Otyłość pierwotna i wtórna

Olga Szymkowiak - Autor Kliniki.pl

Olga Szymkowiak


Certyfikaty

Lista 25 certyfikatów otrzymanych przez dr n. med. Grzegorz Kowalski, potwierdzające kwalifikacje specjalisty.

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…