USG ginekologiczne i położnicze Jelenia Góra

USG ginekologiczne i położnicze Jelenia Góra - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą USG ginekologiczne i położnicze w Jeleniej Górze na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 120 zł za USG prenatalne natomiast najwyższa cena w Jeleniej Górze wynosi do 349 zł (USG 3D / 4D położnicze).

Ile kosztuje USG ginekologiczne i położnicze w Jeleniej Górze?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG ginekologiczne i położnicze w Jelenia Góra placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen USG ginekologiczne i położnicze w Jeleniej Górze

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • USG ginekologiczne przez powłoki brzuszne
  Wałbrzych, Uczniowska 16

  od 160 zł
  do 179 zł

 • USG ginekologiczne transwaginalne
  Wałbrzych, Uczniowska 16
  USG ciąży transwaginalne - 179 zł

  179 zł

 • USG 3D / 4D położnicze
  Wałbrzych, Uczniowska 16
  rozszerzone badanie (4D)

  349 zł

 • USG wczesna ciąża
  Wałbrzych, Uczniowska 16

  229 zł

 • USG prenatalne
  Jelenia Góra, Bankowa 5-7

  120 zł

 • USG położnicze
  Jelenia Góra, Bankowa 5-7

  od 160 zł
  do 160 zł

 • USG macicy
  Jelenia Góra, Bankowa 5-7

  od 160 zł
  do 160 zł

Posiadamy również ofertę w 39 innych miastach. Sprawdź ceny USG ginekologiczne i położnicze w innych miastach.

USG ginekologiczne i położnicze w Jeleniej Górze - gdzie najlepiej?

Ultrasonografia lub badanie ultradźwiękowe to badanie żywego organizmu przy pomocy dźwięków o bardzo wysokiej częstotliwości, wysyłanych i odbieranych po odbiciu przez głowicę, a jakie po komputerowej analizie przetwarzane są w obraz pojawiający się na monitorze aparatu. USG to obecnie najpopularniejsze badanie obrazowe spośród wszystkich badań diagnostycznych w ginekologii i położnictwie.

Echosonografia w profilaktyce zdrowia i ciąży

Ultrasonograficzna ocena ciąży w drugim i trzecim trymestrze, USG 3D płodu i 4D „live” oraz badania dopplerowskie w ciąży to podstawowy zakres usług diagnostycznych, jakie świadczy dr n. med. Karol Bielasik. Oprócz badań związanych z przebiegiem ciąży, diagnozuje i leczy choroby żeńskiego narządu rodnego oraz zaburzenia płodności (USG 2D/3D). Posiada akredytacje The Fetal Medicine Foundation (FMF), a badania wykonuje aparatem Voluson Expert z możliwością obrazowania 4D przezbrzusznie i przezpochwowo oraz ultrasonografem wysokiej rozdzielczości Medison Accuvix.

Obrazowanie 3D/4D umożliwia ocenę płodu w trójwymiarze, a także wykrycie nieprawidłowości morfologii i/lub budowy dziecka jeszcze w łonie matki. Technologia 4D pozwala na dodatkowe efekty – obserwację mimiki dziecka. W nowym Gabinecie specjalisty ginekologa-położnika, lek. med. Ewy Juncewicz, który mieści się przy ul. Klonowica 2, takie badania wykonywane są aparatem USG Voluson E6, również w zakresie ginekologicznym. Lek. med. Juncewicz jest certyfikowana przez Sekcję Ultrasonografii PTG.

Ultrasonograficzną diagnostykę narządu rodnego z użyciem głowicy dopochwowej i przezbrzusznej w zakresie stanów zapalnych szyjki macicy, pochwy oraz leczenie niepłodności, świadczy Poradnia Ginekologiczno-Położnicza NZOZ Przychodnia Zabobrze. Badania wykonywane są aparatem ultrasonograficznym Medison SA 8000 LV-EXP z 2006 r., z głowicami do USG liniowej, endowaginalno-transrektalnej, conwex oraz 4D. Oferta obejmuje również badania metodą Doppler duplex oraz USG przebiegu ciąży, rozwoju i stanu płodu. Zespół Poradni tworzy m.in. specjalista położnictwa i ginekologii, dr n. med. Stefania Sikorska-Grzelak. 

Ginekolog, specjalista II stopnia z położnictwa, lek. med. Bogdan Kunkiewicz praktykę prywatną rozpoczął w 1985 r. i stale współpracuje z Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym Wojewódzkiego Szpitala w Jeleniej Górze, gdzie pełni funkcję starszego asystenta Oddziału. W zakresie usług świadczy kompleksową opiekę lekarską nad pacjentkami w czasie ciąży, porodu i połogu, włącznie z diagnostyką USG (NT, NB w 11-14 tygodniu ciąży), cytologią oraz badaniami laboratoryjnymi.  Rutynowa wizyta obejmuje ponadto konsultacje oraz USG przezbrzuszne lub/i przezpochwowe.

Monitorowanie jajeczkowania, obserwacja endometrium oraz pomiary płodu w macicy i obserwacja jego wzrostu to część zakresu badań USG, jakie wykonuje ginekolog, lek. med. Małgorzata Turowska-Regent w swoim Gabinecie w Cieplicach, jaki prowadzi od 1986 r. Jest certyfikowana w zakresie diagnostyki dopplerowskiej oraz w zakresie diagnostyki USG w ginekologii i położnictwie (PTG). Oprócz diagnostyki ginekologicznej, świadczy opiekę nad pacjentką w ciąży i wykonuje standardowe genetyczne badania USG.

Opiekę medyczną z zakresu ginekologii, w ramach której świadczeniem objęte są m.in. kobiety ciężarne, oferuje w Prywatnym Gabinecie Lekarskim, lek. med. Wojciech Bożydar Czerniawski, na stałe związany z Wydziałem Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. Poza prowadzeniem ciąży i przygotowaniem do porodu, wykonuje USG genetyczne oraz ginekologiczne przezbrzuszne i przezpochwowe. Diagnostyka ultrasonograficzna obejmuje również monitoring cyklu.

Pacjenci szukali zabiegu usg ginekologiczne i położnicze w pobliżu Jeleniej Góry, w miejscowościach: Kamienna Góra, Bolesławiec oraz Legnica.

Więcej na temat USG ginekologiczne i położnicze

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…