Czym zajmuje się ginekolog plastyczny?

Ginekologia plastyczna to dziedzina będąca połączeniem ginekologii z medycyną estetyczną. Zadaniem zabiegów z zakresu ginekologii plastycznej jest przywrócenie prawidłowej funkcjonalności i/lub estetyki krocza i jego okolic. Brak satysfakcji z życia intymnego, wysiłkowe nietrzymanie moczu czy problemy z akceptacją wyglądu narządów intymnych to powody, dla których warto udać się do ginekologa plastycznego. Do ginekologa plastycznego często trafiają pacjentki po wielu porodach naturalnych czy okresie menopauzy. Zdarza się jednak, że panie nie akceptują również naturalnego wyglądu np. warg sromowych. Zbyt duże lub asymetryczne, potrafią nie tylko zawstydzać, ale też przynosić dyskomfort np. podczas uprawiania sportu.

Zabiegi przeprowadzane przez ginekologa plastycznego

Ginekolog plastyczny może zaproponować pacjentce szereg mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegów, które poprawią jej zdrowie, polepszą samopoczucie i zwiększą satysfakcję seksualną. Na liście najpopularniejszych procedur z zakresu ginekologii plastycznej znajdują się:

  • labioplastyka, czyli zmiana kształtu lub zmniejszenie warg sromowych mniejszych,
  • zwężanie pochwy laserem,
  • laserowe leczenie nietrzymania moczu,
  • powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym.

Ile kosztuje konsultacja z ginekologiem estetycznym?

Za konsultację w zakresie ginekologii estetycznej trzeba zapłacić średnio 190 zł. Najniższa cena to 80, a najwyższa - 350 zł. Koszt ten jest uzależniony od kilku czynników, w tym m.in. doświadczenia lekarza, lokalizacji i renomy placówki. Podczas wizyty specjalista zapozna się z problemem pacjentki, obejrzy okolice, które mają zostać poddane zabiegowi i dobierze najlepszą metodę.

Najpopularniejsze zabiegi z zakresu ginekologia estetyczna