Na czym polega praca chirurga plastyka?

Praca chirurga plastycznego najczęściej kojarzy się nam z operacyjnym poprawianiem urody: powiększaniem lub podnoszeniem biustu, korekcją krzywego nosa czy odstających uszu. Warto jednak pamiętać, że chirurgia plastyczna to przede wszystkim zabiegi o charakterze rekonstrukcyjnym, które przeprowadza się np. po chorobach nowotworowych, rozległych i głębokich oparzeniach czy urazach skutkujących ubytkami tkanek. Chirurdzy plastyczni pomagają także pacjentom cierpiącym z powodu wad wrodzonych takich jak np. rozszczepienie wargi. Właśnie dlatego chirurgię plastyczną dzielimy na rekonstrukcyjną i estetyczną.

Konsultacja u chirurga plastycznego

Konsultacja z chirurgiem plastycznym jest niezbędna do zakwalifikowania pacjenta do operacji. Podczas wizyty specjalista zapyta pacjenta m.in. o:

  • oczekiwania względem efektów zabiegu
  • przewlekłe choroby
  • przyjmowane na stałe leki

Istotne jest, aby pacjent nie miał nierealistycznych wyobrażeń co do rezultatów operacji. Konsultacja jest momentem, w którym może on skonfrontować swoje oczekiwania ze specjalistą. Chirurg plastyczny w trakcie wizyty poinformuje ponadto o możliwych powikłaniach oraz przebiegu rekonwalescencji.

Ile kosztuje wizyta u chirurga plastycznego?

Osoby, które chcą poddać się operacji plastycznej wyłącznie ze względów estetycznych, będą musiały pokryć jej koszty z własnej kieszeni. Oznacza to, że płatna będzie także konsultacja z chirurgiem i kwalifikacja do zabiegu. Średnia cena konsultacji z chirurgiem plastycznym wynosi 200 zł, przy czym najniższa cena to 100, zaś najwyższa - 300 zł.

Najpopularniejsze zabiegi z zakresu chirurgia plastyczna