Operacja i leczenie biodra Jelenia Góra

Operacje i leczenie biodra Jelenia Góra - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie biodra w Jeleniej Górze na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 13000 zł za endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego natomiast najwyższa cena w Jeleniej Górze wynosi do 19000 zł (endoprotezoplastyka biodra z rekonstrukcją przy użyciu przeszczepów kostnych).

Ile kosztuje operacje i leczenie biodra w Jeleniej Górze?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie biodra w Jelenia Góra placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie biodra w Jeleniej Górze

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 16 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie biodra w innych miastach.

Operacje i leczenie biodra w Jeleniej Górze - gdzie najlepiej?

Niemal każda forma aktywności wymaga zaangażowania stawów. W prawidłowych warunkach wszystkie ich części współpracują ze sobą, zapewniając właściwy ruch. Staw biodrowy jest stawem panewkowym, który składa się z kości udowej oraz panewki zlokalizowanej w miednicy. Dysplazja (wady rozwojowe, np. zbyt szybkie ukształtowanie panewki) czy zwichnięcie urazowe powodują zaburzenia w postaci nadmiernej ruchomości w stawie biodrowym, co w praktyce prowadzi do ograniczenia mobilności wskutek nieprawidłowej relacji między elementami stawu.

Chirurgia urazowo – ortopedyczna

W porównaniu ze stawem skokowym czy kolanem, biodro ma dość prostą budowę. Prawidłowo rozwinięty staw posiada głowę zanurzoną w panewce, a cały mechanizm wzmacniają silne więzadła, które zabezpieczają przed niestabilnością, stąd rzadko zdarzają się przypadkowe urazy. Najczęściej warunkuje je dysplazja rozwojowa, silne urazy biodra lub dolegliwości związane z mocno zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi stawu (idiopatyczna choroba zwyrodnieniowa stawów (OA)), czego następstwem jest „zużycie” chrząstki stawowej, która w prawidłowych warunkach zapewnia ruchomość stawu. Gdy do tego dochodzi, końce kości (udowej i miednicy) zaczynają trzeć o siebie, powodując ból i usztywnienie stawu. Stwierdzenie w badaniu RTG zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego lub gdy ograniczenie ruchomości niemal trwale utrudnia wykonywanie podstawowych czynności, również wskutek utrzymującego się bólu, wskazaniem może być wszczepienie endoprotezy. Na Oddziale Ortopedycznym Centrum Ortopedii i Traumatologii Sportowej KCM, wykonywane są  operacje implantacji endoprotez biodra i kolana. Najnowsze techniki operacyjne w oparciu o endoskopię wykorzystują urządzenia medyczne Arthrex oraz stosują implanty firmy Ziemer, a procedura przewiduje wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego z implantacją protezy cementowej oraz protezy bezcementowej. Cennik uwzględnia pięciodniową hospitalizację endoprotezy z wyżywieniem i rehabilitacją, która dopełnia opiekę pooperacyjną. KCM Clinic jest opiekunem medycznym i rehabilitacyjnym zawodniczek klubu sportowego Extraklasy KPR Jelenia Góra i jako jedyna placówka w regionie specjalizuje się w artroskopowych operacjach narządu ruchu.  

Urazy biodra bądź przeciążenie spowodowane uprawianiem niektórych dyscyplin może zainicjować inną dolegliwość – zespół trzaskającego biodra (SHS – Snapping Hip Syndrome). Do czynników inicjujących należą również wady postawy, m.in. koślawość kolan czy przodopochylenie miednicy. Często jedynym objawem jest strzelający odgłos, a zjawisko może być jedno – lub obustronne, połączone z bólem przy przemieszczaniu biodra z pozycji zgiętej oraz z odczuciem charakterystycznego przeskakiwania. Za trzask SHS odpowiadają struktury wewnętrzne – mięsień biodrowo – lędźwiowy oraz zewnętrzne – związane z mięśniem naprężaczem powięzi szerokiej. Jak sugerują lekarze, oddalonego o 80 km od Jeleniej Góry Centrum Diagnostyczno – Terapeutycznego Medicus w Lubinie, zazwyczaj trzaskające biodro nie wymaga leczenia operacyjnego, poza przypadkami, gdy utrudnia chodzenie, wywołuje stany zapalne kaletki maziowej i oprócz bólu powoduje ogólny dyskomfort. Są to podstawowe wskazania do operacji biodra „trzaskającego” jakie zrealizujemy w Centrum na Oddziale Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala Specjalistycznego CDT, której Ordynatorem jest specjalista II stopnia w zakresie ortopedii – traumatologii, lek. med. Marek Stwiertnia. Placówka powstała w 2010 r. jako jeden z nielicznych nowoczesnych, prywatnych szpitali na terenie województwa dolnośląskiego. Europejskie standardy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz jakości usług regulują od 2011 r. Certyfikaty ISO, m.in. 9001:2008 oraz 18001:2004.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie biodra w pobliżu Jeleniej Góry, w miejscowościach: Bolesławiec, Wałbrzych oraz Legnica.

Więcej na temat operacje i leczenie biodra

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…