Leczenie otyłości Białystok - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości w Białymstoku na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 18000 zł za rękawowa resekcja żołądka natomiast najwyższa cena w Białymstoku wynosi do 20000 zł (rękawowa resekcja żołądka).

Ile kosztuje leczenie otyłości w Białymstoku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości w białostockich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości w Białymstoku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Laparoskopowe zespolenie omijające żołądek / by-pass gastryczny
  Białystok, Fabryczna 39
  cena obejmuje operacje, znieczulenie i opiekę szpitalną do 3 dni po operacji

  od 19600 zł
  do 19600 zł

 • Plikacja żołądka
  Białystok, Fabryczna 39

  od 18000 zł
  do 20000 zł

 • Rękawowa resekcja żołądka
  Białystok, Fabryczna 39

  od 18000 zł
  do 20000 zł

Posiadamy również ofertę w 15 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości w innych miastach.

Leczenie otyłości w Białymstoku - gdzie najlepiej?

Sala endoskopowa w Humana Medica Omeda Sala endoskopowa w Humana Medica Omeda

Otyłość zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych i cierpi na nią około 20% populacji ludzkiej. Jest chorobą przewlekłą, której przebieg wzmacniają czynniki środowiskowe oraz tendencja do rodzinnego występowania. Otyłości towarzyszy szereg zaburzeń biochemicznych, stanowiących przyczynę cukrzycy i chorób sercowo-naczyniowych, a ryzyko ich rozwoju zwiększa obecność wewnątrzbrzusznej tkanki tłuszczowej. W zależności od stopnia otyłości oraz chorób jej towarzyszących, stosuje się różne formy leczenia, zaczynając od edukacji i diety, przez farmakologię i zmianę stylu życia, po bardziej radykalne metody, do jakich zalicza się chirurgia bariatryczna.

Metody leczenia otyłości w Białymstoku

Diabetologia, dietetyka oraz opieka internistyczna to zakres usług, jakie świadczy NZOZ Specjalistyczny Ośrodek Internistyczno-Diabetologiczny, który specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu cukrzycy, chorób tarczycy oraz otyłości. Placówka zajmuje się także prowadzeniem szkoleń z zakresu diabetologii oraz dietetyki. Celem działalności ośrodka jest przygotowywanie pacjentów do leczenia otyłości metodą balona żołądkowego BIB oraz gastric by-pass (ominięcie żołądkowo-jelitowe), co obejmuje konsultacje internistyczne z pełną diagnostyką, jak również prowadzenie pacjentów już po ww. zabiegach.

Jednym z wiodących w kraju ośrodków, specjalizujących się w chirurgii bariatrycznej, jest I Klinika Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej UM w Białymstoku, gdzie wykonano już kilkaset tego rodzaju zabiegów. Działalność kliniczna placówki obejmuje chirurgiczne oraz małoinwazyjne leczenie otyłości olbrzymiej z zastosowaniem m.in. laparoskopowej opaski żołądka, rękawowej resekcja żołądka, gastric by-pass czy operacji scopinaro. Klinika prowadzi również działalność dydaktyczno-naukową, organizując m.in. konferencje, poświęcone bariatrii.

Leczenie otyłości to również profil działalności doc. dr hab. n. med. Lucyny Ostrowskiej. Lekarz chorób wewnętrznych i specjalista dietetyki klinicznej, Gabinet Leczenia Otyłości prowadzi od 1997 r., będąc opiekunem grupy wsparcia Klubu Kwadransowych Grubasów w Białymstoku. Zakres jej usług, poza opieką medyczną, obejmuje m.in. porady dietetyczne i układanie jadłospisów, pomiary i kontrolę składu ciała, leczenie chorób metabolicznych oraz zaburzeń lipidowych, a ponadto leczenie anoreksji, bulimii i zespołu jedzenia nocnego. Dr Ostrowska jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.

 

Sala operacyjna w Humana Medica Omeda Sala operacyjna w Humana Medica Omeda

Więcej na temat leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…