Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Szpital Medicover

Warszawa, Al. Rzeczypospolitej 5
7,7 / 10  •  Dobra  •  2748 opinii
 • Resekcja żołądka laparoskopowo od 27900 zł
 • Laparoskopowe zespolenie omijające żołądek / by-pass gastryc... od 29900 zł
 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System od 10500 zł
 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera 365 od 12500 zł
 • Konsultacja w zakresie leczenia otyłości od 350 zł

Leczenie otyłości Warszawa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości w Warszawie na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 9200 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym natomiast najwyższa cena w Warszawie wynosi do 29900 zł (laparoskopowe zespolenie omijające żołądek / by-pass gastryczny).

Ile kosztuje leczenie otyłości w Warszawie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości w warszawskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości w Warszawie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System
  Warszawa, Wałbrzyska 46
  (znieczulenie - 1350 zł)

  12000 zł

  Warszawa, Rzeczypospolitej 5

  od 10500 zł
  do 10500 zł

 • Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo
  Warszawa, Rzeczypospolitej 5

  od 27900 zł
  do 27900 zł

 • Laparoskopowe zespolenie omijające żołądek / by-pass gastryczny
  Warszawa, Rzeczypospolitej 5

  od 29900 zł
  do 29900 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym
  Warszawa, Goszczyńskiego 1
  Zdjęcie balonu żołądkowego - 2500 zł

  13550 zł

  Warszawa, Spokojna 5
  Cena obejmuje 2 konsultacje dietetyczne oraz 2 konsultacje z lekarzem bariatrą, założenie od 9200 zł - 6 miesięcy, od 10300 zł - 12 miesięcy

  od 9200 zł
  do 9200 zł

 • Rękawowa resekcja żołądka
  Warszawa, Goszczyńskiego 1
  Mankietowa resekcja żołądka (Gastric sleeve resection)

  22500 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera 365
  Warszawa, Rzeczypospolitej 5

  od 12500 zł
  do 12500 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Allurion
  Warszawa, KEN 21/
  14 900 zł - Balon Allurion - implantacja-waga z aplikacją kontrolującą skład ciała i wagę - dieta kliniczna na 4 dni, e-book z zaleceniami dietetycznymi, 6 miesięcy opieki lekarskiej oraz dietetycznej

  od 14900 zł
  do 14900 zł

Posiadamy również ofertę w 14 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości w innych miastach.

Leczenie otyłości w Warszawie - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana

Nadmierna otyłość to poważne schorzenie, z którym boryka się coraz więcej ludzi na całym świecie. Problem jest na tyle poważny, że naukowcy nie ustają w opracowywaniu kolejnych metod walki ze zbędnymi kilogramami. Osoby dotknięte dużą nadwagą mają do wyboru poddanie się procedurze implantacji balonika wewnątrzżołądkowego, który daje choremu złudne poczucie sytości, bądź zabiegowi nałożenia na żołądek specjalnej opaski, dającej podobne rezultaty.

Implantacja balonu trwa ok. 20 minut i wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Balonik jest umieszczany w żołądku przez usta pod kontrolą wziernika. Pozostaje tam przez 6 miesięcy – jego celem jest pomoc pacjentowi w uporaniu się z uczuciem głodu podczas terapii, w której uczy się nowych nawyków żywieniowych. Z kolei zabieg założenia opaski żołądkowej wykonywany jest laparoskopowo i polega na umieszczeniu silikonowej opaski wokół górnej części żołądka.

Specjaliści w leczeniu nadwagi – Warszawa

W odpowiedzi na rosnące potrzeby pacjentów kolejne polskie kliniki poszerzają swoją ofertę o leczenie otyłości. Kilka tego typu ośrodków mieści się w Warszawie, a terapię przeprowadzają w nich chirurdzy, endokrynolodzy oraz lekarze innych specjalizacji. Dobrym przykładem jest tu postać dr Ewy Matyskiej-Piekarskiej (Europejskie Centrum Leczenia Otyłości Dzieci i Dorosłych s.c „M & R Genesis Clinic”), lekarza chorób wewnętrznych. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w leczeniu otyłości, a także liczne dyplomy i certyfikaty. Do zespołu medycznego ośrodka należy dr Dariusz Rembisz, lekarz chorób wewnętrznych oraz specjalista medycyny rodzinnej. To autor wielu prac naukowych poświęconych tematyce otyłości oraz członek Polskiego Naukowego Towarzystwa Otyłości i Przemiany Materii.

Na profesjonalną pomoc w leczeniu nadwagi mogą liczyć także pacjenci Centrum Medycznego Damiana. Chorymi opiekuje się wykwalifikowany zespół pod kierunkiem lek. med. Marioli Malickiej, internisty. Należy do niego m.in. endokrynolog, diabetolog i kardiolog. W ośrodku pracuje doc. dr hab. n. med. Krzysztof Paśnik, zajmujący się chirurgicznym leczeniem otyłości olbrzymiej od 1993 roku. Równie duże doświadczenie w terapii leczenia posiada dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł, członek Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgicznego Leczenia Otyłości.

Kolejny lekarz to dr hab. n. med. Wojciech Lisik z ośrodka MD Clinic, specjalista chirurgii ogólnej, transplantacyjnej oraz bariatrii. Należy do kilku stowarzyszeń medycznych, takich jak The International Federation for the Surgery of Obesity and Metabolic Disorders oraz Sekcja Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej TChP. Zajmuje się chirurgicznym leczeniem otyłości, wykonując zabiegi klasyczne (otwarte) oraz laparoskopowe. Pacjentom z nadwagą proponuje terapię z wykorzystaniem balonów żołądkowych. Doskonalił się w Polsce i za granicą – odbył staż chirurgiczny na Uniwersytecie Teksańskim w Houston. Obecnie pracuje również w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej w Warszawie.

Metody leczenia otyłości

Specjalistyczna Przychodnia Medyczna Nasmed zaleca pacjentom z problemem otyłości zabieg polegający na umieszczeniu w żołądku balonu Heliosphere BAG. Ośrodkiem kieruje dr Naser Dib, chirurg ogólny, a procedura implantacji balonu jest przeprowadzana techniką endoskopową. Chorzy mogą liczyć na kompleksowe leczenie swojej przypadłości – zespół medyczny pomaga im ułożyć indywidualną dietę, oferuje także wsparcie psychologa.

Centrum Szpitalnej Terapii OtyłościGrupy Lux Med proponuje cierpiącym na otyłość terapię z użyciem opaski żołądkowej oraz leczenie metodą BIB (implantację balonu Orbera). Zabieg przeprowadza dr hab. med. Stanisław Dąbrowiecki, chirurg z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Do zespołu medycznego należy również prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski, chirurg ogólny II stopnia. Posiada imponujący staż w zakresie przeprowadzania operacji metodami laparoskopowymi – umiejętności doskonalił w trakcie szkoleń za granicą, w tym we Francji.

W Szpitalu Medicover pacjenci mogą poddać się zabiegowi implantacji balonu wewnątrzżołądkowego oraz częściowej resekcji żołądka. Pierwsza metoda stanowi element wspomagający terapię odchudzającą, zaś druga daje trwalsze efekty, ale jest bardziej inwazyjna. Zabieg resekcji przeprowadza prof. dr hab. n. med. Edward Stanowski, uznany chirurg i onkolog, natomiast wprowadzaniem do żołądka balonu zajmuje się lek. med. Wojciech Kosmala, specjalista gastroenterologii i chorób wewnętrznych.

Osoby, które chcą uporać się z nadwagą, mogą skorzystać również z oferty Centrum Zdrowia Swissmed. Stosowaną metodą jest zabieg założenia opaski żołądkowej, a konsultacje do zabiegu przeprowadza dr n. med. Wojciech Makarewicz.

 

Kadra w Centrum Medyczne MediSpace Kadra w Centrum Medyczne MediSpace

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Wołomin, Legionowo, Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki oraz Żyrardów.

Więcej na temat leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…