Leczenie otyłości Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości w Krakowie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 7350 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 8350 zł (leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera).

Ile kosztuje leczenie otyłości w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera
  Kraków, Wybickiego 42
  7350 zł - założenie balonu na pół roku 8350 zł - założenie balonu na rok

  od 7350 zł
  do 8350 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym
  Kraków, Josepha Conrada 79
  założenie na 6 miesięcy i usunięcie balona - 8290 zł założenie na 12 miesięcy i usunięcie balona - 9290 zł

  od 8290 zł
  do 8290 zł

Posiadamy również ofertę w 15 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości w innych miastach.

Leczenie otyłości w Krakowie - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Dermedik Gabinet zabiegowy w Dermedik

Nadmierna otyłość to coraz poważniejszy problem. Przypadłość wpływa nie tylko na wygląd i samopoczucie danej osoby, ale i na jej zdrowie – ludzie z nadwagą są narażeni na zawał, miażdżycę i szereg innych schorzeń. Współcześnie pomocą cierpiącym na otyłość służą rozmaite diety, ćwiczenia, a także chirurgia. Pacjenci klinik przechodzą zabiegi zakładania opaski żołądkowej i implantacji balonu wewnątrzżołądkowego, a także operacje usunięcia części żołądka. Metody są dobierane indywidualnie do każdej osoby, różnią się czasem trwania (od ok. 20 do 90 minut) i stopniem inwazyjności. Wprowadzenie balonu do żołądka odbywa się przez usta, zabieg założenia opaski wykonywany jest metodą laparoskopową, zaś operacja wycięcia części żołądka najczęściej przeprowadzana jest klasycznie, trwa najdłużej i wiąże się z największym stopniem ingerencji w organizm pacjenta.

Chory w trakcie leczenia uczy się nowych nawyków żywieniowych, by nie przejść tzw. efektu jo-jo. Przez cały czas trwania terapii jest pod opieką zespołu złożonego nie tylko z chirurga, ale i dietetyka oraz psychologa.

Otyłość – jak ją leczyć?

Problem nadwagi dotyka coraz większy odsetek ludzi. Ponieważ nie każdy potrafi sam się z nim uporać, dużym powodzeniem cieszą się zabiegi zmniejszające pojemność żołądka. Oferuje je wiele polskich ośrodków, w tym kilka renomowanych placówek w Krakowie. Jedną z nich jest istniejący od 1988 roku Gabinet Endoskopii Przewodu Pokarmowego, w którym przeprowadza się terapię leczenia otyłości przy pomocy balonu BIB System. Placówką kieruje lek. med. Piotr Walczak, specjalista chirurgii ogólnej. Jego wiedza i umiejętności umożliwiają mu dobranie najlepszej metody leczenia dla osób z różnymi stopniami zaawansowania otyłości.

W Szpitalu Specjalistycznym im. G. Narutowicza w Krakowie przeprowadza się zabiegi laparoskopowego opaskowania żołądka. Zespół medyczny ośrodka wykonał taką operację jako pierwszy w Małopolsce, a także (również jako pierwszy) zastosował podczas zabiegu zmodyfikowaną opaskę austriackiej firmy AMI, niwelującą ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych. Pacjentów do zabiegów przeprowadzanych w placówce kwalifikuje zespół leczenia otyłości we współpracy z kadrą medyczną Kliniki Chorób Metabolicznych CM UJ.

Zabiegi bariatryczne przeprowadza również Klinika Chirurgii Endoskopowej działająca w strukturze II Katedry Chirurgii UJ CM. Kierownikiem wspomnianej katedry jest prof. dr hab. n. med. Danuta Karcz, a sama placówka to pionier zaawansowanych procedur laparoskopowych. Może się poszczycić przeprowadzeniem pierwszej w kraju laparoskopowej operacji wyłączenia żołądkowego (Laparoscopic Roux-en-Y Gastric By-Pass). Zabieg wykonał zespół, którym kierował dr hab. n. med. Andrzej Budzyński przy asyście dr n. med. Macieja Matłoka oraz prof. Almantasa Maleckasa z UM w Kownie. W placówce wykonuje się także rękawowe resekcje żołądka.

Leczenie otyłości w Krakowie

Wybitnym specjalistą chirurgicznego leczenia otyłości jest prof. dr hab. med. Antoni Cienciała, chirurg ogólny oraz ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej Szpitala Bonifratrów w Krakowie. Posiada imponujące doświadczenie w wykonywaniu zabiegów techniką laparoskopową. Pomaga pacjentom zmagającym się z nadwagą, przepuklinami oraz kamicą pęcherzyka żółciowego. Jest mentorem wielu polskich chirurgów.

Osoby, które chcą przejść terapię leczenia nadwagi, mogą zgłosić się na konsultacje do Poradni Leczenia Otyłości. Ośrodek jest częścią Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, a pracujący w nim zespół medyczny dysponuje nowoczesnym urządzeniem do analizy składu ciała firmy Tanita. Analizator pomaga specjalistom w określeniu poszczególnych komponentów składu ciała, takich jak wiek biologiczny badanego, poziom tkanki tłuszczowej i kostnej oraz inne parametry potrzebne do ustalenia najlepszej metody leczenia.

Konsultacje chirurgiczne osób z nadwagą przeprowadza także dr Dariusz Kaczorowski, dyrektor medyczny CM VIMED. To specjalista chirurgii ogólnej i medycyny ratunkowej, który doświadczenie zdobywał, między innymi, jako koordynator ratownictwa medycznego MON.

Pacjenci, którzy przeszli konsultację w dowolnej poradni leczenia otyłości i zostali zakwalifikowani do zabiegu chirurgicznego, mogą udać się np. do kliniki CenterMed Św. Łazarza. To placówka, w której cierpiącymi na otyłość opiekuje się dr n. med. Katarzyna Cyganek, doświadczony diabetolog i autorka wielu artykułów naukowych o tematyce leczenia nadwagi. Specjalistka pracuje także w Klinice Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

 

Gabinet zabiegowy w Dermedik Gabinet zabiegowy w Dermedik

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…