Klinika Chirurgii Mazan

Katowice, ul. Brzozowa 54(454 km od Gdańska)
9,0 / 10  •  Znakomita  •  357 opinii
  • Endoskopowe zmniejszenie żołądka Overstitch od 28000 zł
  • Laparoskopowe leczenie otyłości 5650 zł
  • Chirurgiczne leczenie otyłości 13700 zł
  • Resekcja żołądka laparoskopowo 19300 zł
lek. Zbigniew Mazan

lek. Zbigniew Mazan

chirurg plastyczny

O przebiegu endoskopowej plastyki żołądka Overstitch; wskazaniach i przeciwwskazaniach do zabiegu, jaki o wielu innych szczegółach z nim związanych opowie specjalista w dziedzinie chirurgii plastycznej dr Zbigniew Mazan.

zobacz film o zabiegu »
  • Konsultacja w zakresie leczenia otyłościzadzwoń
Leczenie otyłości w KCM Clinic

Usuwanie opaski żołądkowej, Gastric bypass, Mini Gastric bypass, endoskopowa plastyka żołądka, Omega loop Gastric Bypass czy Gastric Sleeve to metody które, poprawią jakość życia wielu pacjentów, zwiększą ich codzienny komfort, pozwolą im zwiększyć samoocenę i przede wszystkim pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie wielu struktur i organów wewnętrznych, oddalając ryzyko pojawienia się mnóstwa chorób. 

 

Lekarze wykonujący leczenie otyłości w Gdańsku

W Gdańsku posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa leczenie otyłości w Gdańsku jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

dr n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

w Klinika Chirurgii Mazan

ocena 4,6 / 5  (93 opinii)
lek. Zbigniew Mazan

chirurg plastyczny

w Klinika Chirurgii Mazan

ocena 4,5 / 5  (13 opinii)

Leczenie otyłości Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości w Gdańsku na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 8900 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 33500 zł (rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo).

Ile kosztuje leczenie otyłości w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 15 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości w innych miastach.

Leczenie otyłości w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Leczenie otyłości w pierwszej kolejności obejmuje zmianę nawyków żywieniowych oraz wprowadzenie odpowiedniej dawki ruchu, co może być wspierane farmakoterapią. Dopiero, gdy te działania nie przyniosą oczekiwanych efektów w postaci spadku wagi pacjenta, rozważa się zabiegowe metody leczenia otyłości. Obecnie dostępnych jest wiele technik leczenia otyłości o różnym stopniu inwazyjności. Niektóre z nich są w pełni odwracalne, jak balonikowanie żołądka lub założenie regulowanej opaski na żołądek, inne natomiast, np. chirurgiczne usunięcie części żołądka, mają charakter nieodwracalny. Procedury z zakresu zabiegowego leczenia otyłości przeprowadza chirurg ogólny lub specjalista bariatrii. Zabiegowe techniki leczenia otyłości mają różne mechanizmy działania, wszystkie jednak charakteryzują się wysoką skutecznością.

Gdzie w Gdańsku prowadzone jest leczenie otyłości

Różne techniki zabiegowego leczenia problemu nadwagi i otyłości ma w swojej ofercie gdański Szpital Swissmed. Pacjenci Szpitala mogą skorzystać z małoinwazyjnego zabiegu założenia balonu żołądkowego, przeprowadzane są tam także zabiegi chirurgicznego leczenia otyłości metodą laparoskopowego założenia opaski na żołądek (LGB), mankietowej resekcji żołądka (LSG) oraz laparoskopowego ominięcia żołądka metodą Roux-en-Y. W placówce funkcjonuje także Poradnia Leczenia Otyłości, gdzie konsultacji specjalistycznych udziela interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą lekarz internista-dietetyk, chirurg, psycholog oraz endokrynolog.

Pacjenci ze wskazaniami do zabiegowego leczenia otyłości mogą udać się także do dr n. med. Wojciecha Czarzastego, specjalisty chirurgii ogólnej i gastroenterologa. Dr Czarzasty prowadzi leczenie otyłości z zastosowaniem balonu gastrycznego, wprowadzanego do żołądka pacjenta metodą endoskopową na okres sześciu miesięcy. W ofercie dr Czarzastego znajduje się także leczenie zespołu metabolicznego oraz zespołu jelita drażliwego.

Techniki operacyjnego leczenia otyłości ma w swojej ofercie także Prof. Dobosz i Partnerzy Klinika Medyczna, gdzie do w terapii problemu nadmiernej wagi wykorzystywany jest balon żołądkowy. Leczenie otyłości balonem żołądkowym w placówce przeprowadzane jest z zastosowaniem balonu firmy Orbera, w ofercie znajdują się także szeroki zakres procedur endoskopowych, w tym kolonoskopia (obrazowe badanie diagnostyczne jelita grubego) i sigmoidoskopia (badanie odbytnicy, esicy i części zstępnicy).

 

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…