Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Leczenie otyłości Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości w Gdańsku na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 8900 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 23000 zł (rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo).

Ile kosztuje leczenie otyłości w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 15 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości w innych miastach.

Leczenie otyłości w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Leczenie otyłości w pierwszej kolejności obejmuje zmianę nawyków żywieniowych oraz wprowadzenie odpowiedniej dawki ruchu, co może być wspierane farmakoterapią. Dopiero, gdy te działania nie przyniosą oczekiwanych efektów w postaci spadku wagi pacjenta, rozważa się zabiegowe metody leczenia otyłości. Obecnie dostępnych jest wiele technik leczenia otyłości o różnym stopniu inwazyjności. Niektóre z nich są w pełni odwracalne, jak balonikowanie żołądka lub założenie regulowanej opaski na żołądek, inne natomiast, np. chirurgiczne usunięcie części żołądka, mają charakter nieodwracalny. Procedury z zakresu zabiegowego leczenia otyłości przeprowadza chirurg ogólny lub specjalista bariatrii. Zabiegowe techniki leczenia otyłości mają różne mechanizmy działania, wszystkie jednak charakteryzują się wysoką skutecznością.

Gdzie w Gdańsku prowadzone jest leczenie otyłości

Różne techniki zabiegowego leczenia problemu nadwagi i otyłości ma w swojej ofercie gdański Szpital Swissmed. Pacjenci Szpitala mogą skorzystać z małoinwazyjnego zabiegu założenia balonu żołądkowego, przeprowadzane są tam także zabiegi chirurgicznego leczenia otyłości metodą laparoskopowego założenia opaski na żołądek (LGB), mankietowej resekcji żołądka (LSG) oraz laparoskopowego ominięcia żołądka metodą Roux-en-Y. W placówce funkcjonuje także Poradnia Leczenia Otyłości, gdzie konsultacji specjalistycznych udziela interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą lekarz internista-dietetyk, chirurg, psycholog oraz endokrynolog.

Pacjenci ze wskazaniami do zabiegowego leczenia otyłości mogą udać się także do dr n. med. Wojciecha Czarzastego, specjalisty chirurgii ogólnej i gastroenterologa. Dr Czarzasty prowadzi leczenie otyłości z zastosowaniem balonu gastrycznego, wprowadzanego do żołądka pacjenta metodą endoskopową na okres sześciu miesięcy. W ofercie dr Czarzastego znajduje się także leczenie zespołu metabolicznego oraz zespołu jelita drażliwego.

Techniki operacyjnego leczenia otyłości ma w swojej ofercie także Prof. Dobosz i Partnerzy Klinika Medyczna, gdzie do w terapii problemu nadmiernej wagi wykorzystywany jest balon żołądkowy. Leczenie otyłości balonem żołądkowym w placówce przeprowadzane jest z zastosowaniem balonu firmy Orbera, w ofercie znajdują się także szeroki zakres procedur endoskopowych, w tym kolonoskopia (obrazowe badanie diagnostyczne jelita grubego) i sigmoidoskopia (badanie odbytnicy, esicy i części zstępnicy).

 

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…