Implanty zębowe w Białymstoku - gdzie najlepiej?

Implantami zębowymi określa się tytanowe śruby z powłoką z kryształów fosforanu wapnia, które, wszczepione w kościach żuchwy lub szczęki, są traktowane przez organizm jako własna kość. Implanty są podbudową do uzupełnienia protetycznego nie tylko jednego, ale także większej ilości zębów, np. do koron, mostów czy protez. Cały proces implantacji składa się z kilku etapów: pierwszym z nich jest wszczepienie implantu z założeniem śruby zamykającej i zszyciem rany. Drugi etap to wymiana śruby zamykającej na gojącą. Następnym krokiem jest zaopatrzenie implantu w odbudowę tymczasową. Kolejny to pobranie wycisku przy pomocy transferu wyciskowego, a ostatnim etapem leczenia implantologicznego jest przykręcenie łącznika protetycznego oraz zamocowanie korony. 

Implanty zębowe w ofercie stomatologów z Białegostoku

Na wszczepienie implantów zębowych do Białegostoku zaprasza Gabinet Stomatologiczny Alfa-Dent. Pacjent ma tutaj do wyboru różne rodzaje systemów implantologicznych, akich jak. Straumann i Zimmer (szwajcarskie), Alpha-Dent (angielskie) oraz AB Implant  i Alpha Bio (izraelskie). W gabinecie, przed przystąpieniem do leczenia implantologicznego, pacjent poddawany jest leczeniu ubytków próchnicowych, usuwaniu osadu i kamienia nazębnego oraz leczeniu schorzeń przyzębia. Ponadto wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne szczęk oraz zdjęcia celowane na okolicę planowych wszczepów.

Stomatologiem, zajmującym się na terenie Białegostoku zakładaniem implantów stomatologicznych, jest lek. dent. Bogusława Czarnowska, stomatolog ogólny (I stopnia od 1992 roku) oraz paradontolog (II stopnia od 1998 roku), która z zakresu implantologii szkoliła się na kursach w Polsce i za granicą - ukończyła m.in. "Master in Implant Dentistry" na Uniwersytecie Kalifornijskim (University of California, UCLA), oraz kursy implantologiczne w Szwajcarii, Niemczech, Izraelu i Holandii. W zabiegach implantologicznych proponuje swoim pacjentom amerykańskie implanty zębowe Trabecular Metal Zimmer oraz szwajcarskie systemy implnatologiczne Thommen Medical Inicell.

Implanty zębowe oferowane są również przez, przyjmującą swoich pacjentów w Białymstoku dr n. med. Ewę Duraj, specjalistę stomatologii ogólnej (I stopnia od 1998 roku) oraz chirurgii stomatologicznej (od 2007 roku), posiadającą dyplom z zakresu implantologii, zdobyty na Curriculum of Oral Implantology – Uniwersytetu im J. W. Goethe we Frankfurcie nad Menem, oraz certyfikaty z licznych kursów implantologicznych, np. certyfikat Nobel Biocare z ukończenia kursu implantologicznego "Uzupełnienia natychmiastowe na implantach tymczasowych IPI" (Warszawa, 2002 rok).

Więcej na temat implanty zębowe

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…