Klinika Chirurgii Mazan

Katowice, ul. Brzozowa 54
8,9 / 10  •  Bardzo dobra  •  414 opinii
 • Endoskopowe zmniejszenie żołądka Overstitch od 23900 zł
 • Laparoskopowe leczenie otyłości 6500 zł
 • Chirurgiczne leczenie otyłości 15750 zł
 • Resekcja żołądka laparoskopowo 21500 zł
lek. Zbigniew Mazan

lek. Zbigniew Mazan

chirurg plastyczny

O przebiegu endoskopowej plastyki żołądka Overstitch; wskazaniach i przeciwwskazaniach do zabiegu, jaki o wielu innych szczegółach z nim związanych opowie specjalista w dziedzinie chirurgii plastycznej dr Zbigniew Mazan.

zobacz film o zabiegu »
dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski

dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

Operacja bariatryczna, czyli operacja zmniejszenia żołądka, to chirurgiczne leczenie otyłości. Dla wielu osób otyłych to szansa na nową jakość życia, które jest dłuższe i zdrowsze. Operacja bariatryczna działa przyczynowo i jest zabiegiem ratującym życie. Pozwala nie tylko na utratę wagi, lecz także zmniejszyć ryzyko chorób związanych z otyłością, takich jak nadciśnienie czy cukrzyca. - mówi dr n. med. Grzegorz Kowalski z Kliniki Chirurgii Mazan.

zobacz film o zabiegu »
 • Konsultacja chirurgiczna 200 zł
Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

INTER-MED

Będzin, ul. Ignacego Krasickiego 14 (9 km od Katowic)
8,6 / 10  •  Bardzo dobra  •  1738 opinii
 • Resekcja żołądka laparoskopowo 21500 zł
 • Plikacja żołądka 15000 zł
 • Założenie opaski żołądkowej 17000 zł
 • Laparoskopowe zespolenie omijające żołądek / by-pass gastryc... 22500 zł
 • Konsultacja chirurgiczna 250 zł

Lekarze wykonujący leczenie otyłości w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa leczenie otyłości w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

w Klinika Chirurgii Mazan

9,3 / 10
lek. Zbigniew Mazan

chirurg plastyczny

w Klinika Chirurgii Mazan

9,1 / 10
dr n. med. Sebastian Kwiatek

angiolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Klinika Chirurgii Mazan, GlivClinic II

8,7 / 10

Leczenie otyłości Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości w Katowicach na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 7900 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 23900 zł (endoskopowe zmniejszenie żołądka Overstitch).

Ile kosztuje leczenie otyłości w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo
  Katowice, Brzozowa 54
  laparoskopowa rękawowa resekcja żołądka + usunięcie opaski żołądkowej (+ klej) - 26 400 zł

  21500 zł

  Będzin, Ignacego Krasickiego 14

  21500 zł

 • Założenie regulowanej opaski żołądkowej laparoskopowo
  Będzin, Ignacego Krasickiego 14

  17000 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera
  Katowice, Brzozowa 54
  Znieczulenie ogólne (sedacja):6 miesięcy – 8 700 zł 12 miesięcy – 9 700 zł

  od 9700 zł
  do 10700 zł

  Katowice, DL PIANO Segment C, Wrocławska 54
  Balon Orbera (balon żołądkowy) - 6 miesięcy w znieczuleniu ogólnym - 8900 zł Balon Orbera (balon żołądkowy) - 12 miesięcy w znieczuleniu ogólnym - 9800 zł Usunięcie balonu - 2800 zł Promocja dla pacjentów, którzy zapiszą się w miesiącu czerwcu na zabiegi: Balon Orbera (balon żołądkowy) - 6 miesięcy w znieczuleniu ogólnym - 7900 zł Balon Orbera (balon żołądkowy) - 12 miesięcy w znieczuleniu ogólnym - 8900 zł

  od 7900 zł
  do 7900 zł

 • Laparoskopowe zespolenie omijające żołądek / by-pass gastryczny
  Katowice, Brzozowa 54

  21500 zł

  Będzin, Ignacego Krasickiego 14
  Mini gastric bypass

  22500 zł

 • Plikacja żołądka
  Katowice, Brzozowa 54

  15750 zł

  Będzin, Ignacego Krasickiego 14

  15000 zł

 • Endoskopowe zmniejszenie żołądka Overstitch
  Katowice, Brzozowa 54
  Dr. Sebastian Kwiatek

  od 23900 zł
  do 23900 zł

Posiadamy również ofertę w 15 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości w innych miastach.

Leczenie otyłości w Katowicach - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w INTER-MED Gabinet zabiegowy w INTER-MED

Jedna z najczęściej wystepujących chorób XXI wieku – otyłość – doczekała się wypracowania różnych sposobów walki z nią. Najczęściej stosuje się operacje restrykcyjne, które zmniejszają pojemność żołądka lub zaburzające wchłanianie pokarmu, jak wycięcie części żołądka. Mniej inwazyjnym rozwiązaniem jest balon żołądkowy (powietrzny lub wypełniony sola fizjologiczną), który wprowadza się na okres sześciu miesięcy. Odpowiednia metoda jest dobierana do indywidualnego problemu pacjenta.

Operacyjne leczenie otyłości

NZOZ Euroklinika Klinika Chirurgii Plastycznej leczy otyłość za pomocą dwóch metod: laparoskowego opaskowania żołądka oraz operacji mankietowej resekcji żołądka, czyli zmniejszenie jego objętości. Operacje przeprowadza tutaj dr n. med. Józef Donocik, który specjalizuje się w leczeniu laparoskopowym. W walce z otyłością lekarz stosuje także endostaplery. Zabiegi wykonuje także Karolina Donocik, chirurg ogólny, która specjalizuje się w zabiegach laparoskopowych. Bariatria – czyli leczenie otyłości – to także dziedzina,którą zajmuje się Klinika Chirurgii Mazan. Otyli pacjenci mogą tutaj poddać się laparoskopii: rękawowej resekcji żołądka oraz założeniu regulowanej opaski żołądkowej. Ci, którzy nie chcą nieodwracalnej operacji, mogą wybrać balon żołądkowy lub plikację żołądka, czyli zmniejszenie jego wielkości poprzez założenie szwów wzdłuż jego zewnętrznej krzywizny. Be względu na wybraną metodę, pacjent jest objęty opieką dietetyka, który przygotowuje dla niego specjalnie indywidualny program żywieniowy metabolic balance. Operacje przeprowadza założyciel kliniki dr Zbigniew Mazan, specjalizujący się w chirurgii plastycznej i bariatrii. Za swoje zasługi medyczne został w 2012r. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Do przeprowadzania zabiegów uprawnienia posiadają także dr Jarosław Bigaj, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, wychowanek Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i dr Paweł Tyrawski, także chirurg ogólny II stopnia.

Zabieg implantacji balonu żołądkowego

Szeroki wachlarz operacji osób otyłych w swojej ofercie ma Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach. Tutaj z otyłością walczy się za pomocą opaski, wyłączenia żołądkowego sposobem Roux, wyłączenia żołądkowo-trzustkowego, plikacji, rękawowej resekcji żołądka i pętlowego wyłączenia żołądkowo-jelitowego. Zastępcą ordynatora i Kierownikem Pododdziału Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej jest tutaj chirurg ogólny dr n. med. Grzegorz Kowalski, członek Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich. Doktor po ukończeniu Śląskiej Akademii Medycznej swoje praktyczne doświadczenie zdobywał jako kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Krótkoterminowej w Szpitalu Powiatowym w Świętochłowicach. Pracuje tutaj także dr n. med. Michał Dyaczyński, specjalista I i II stopnia chirurgii ogólnej, członek Polskiego Związku Lekarzy i Towarzystwa Chirurgów polskich. Autor artykułów: "Insulinoma exclusively localized during intraoperative ultrasonography", "Chronic anal fissure - conservative or surgical treatment ?" i innych, w 2012 r. pełnił funkcję kierownika naukowego warsztatów dla lekarzy pt. „Chirurgia Laparoskopowa Przewodu Pokarmowego”. Sam brał udział w V Międzynarodowej Konferencji Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich czy  w warsztatach chirurgii laparoskopowej pt. „Laparoskopowe Pętlowe Wyłączenie Żołądkowo – Jelitowe” i innych. 

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…