INTER-MED

Będzin, ul. Ignacego Krasickiego 14(9 km od Katowic)
8,8 / 10  •  Bardzo dobra  •  545 opinii
 • Leczenie otyłości balonem od 10000 zł
 • Resekcja żołądka laparoskopowo od 20000 zł
 • Plikacja żołądka od 12000 zł
 • Założenie opaski żołądkowej od 14000 zł
 • Konsultacja w zakresie leczenia otyłościzadzwoń

Lekarze wykonujący leczenie otyłości w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa leczenie otyłości w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i bariatry.

dr n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

w Klinika Chirurgii Mazan

ocena 4,7 / 5  (81 opinii)
lek. Zbigniew Mazan

chirurg plastyczny

w Klinika Chirurgii Mazan

ocena 4,5 / 5  (12 opinii)

Leczenie otyłości Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości w Katowicach na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 10000 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 25000 zł (rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo).

Ile kosztuje leczenie otyłości w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo
  Katowice, Brzozowa 54
  ( BMI – równe/powyżej 50 dopłata 2500 zł) 23900 zł - LAPAROSKOPOWA RĘKAWOWA RESEKCJA ŻOŁĄDKA Sleeve gastrectomy + usunięcie opaski żołądkowej

  19300 zł

  Będzin, Ignacego Krasickiego 14

  od 20000 zł
  do 25000 zł

 • Założenie regulowanej opaski żołądkowej laparoskopowo
  Katowice, Brzozowa 54
  ( BMI – równe/powyżej 50 dopłata 2500 zł)

  16600 zł

  Będzin, Ignacego Krasickiego 14

  od 14000 zł
  do 18000 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym
  Będzin, Ignacego Krasickiego 14

  od 10000 zł
  do 15000 zł

 • Plikacja żołądka
  Katowice, Brzozowa 54
  ( BMI – równe/powyżej 50 dopłata 2500 zł)

  13700 zł

  Będzin, Ignacego Krasickiego 14

  od 12000 zł
  do 15000 zł

Posiadamy również ofertę w 15 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości w innych miastach.

Leczenie otyłości w Katowicach - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w INTER-MED Gabinet zabiegowy w INTER-MED

Jedna z najczęściej wystepujących chorób XXI wieku – otyłość – doczekała się wypracowania różnych sposobów walki z nią. Najczęściej stosuje się operacje restrykcyjne, które zmniejszają pojemność żołądka lub zaburzające wchłanianie pokarmu, jak wycięcie części żołądka. Mniej inwazyjnym rozwiązaniem jest balon żołądkowy (powietrzny lub wypełniony sola fizjologiczną), który wprowadza się na okres sześciu miesięcy. Odpowiednia metoda jest dobierana do indywidualnego problemu pacjenta.

Operacyjne leczenie otyłości

NZOZ Euroklinika Klinika Chirurgii Plastycznej leczy otyłość za pomocą dwóch metod: laparoskowego opaskowania żołądka oraz operacji mankietowej resekcji żołądka, czyli zmniejszenie jego objętości. Operacje przeprowadza tutaj dr n. med. Józef Donocik, który specjalizuje się w leczeniu laparoskopowym. W walce z otyłością lekarz stosuje także endostaplery. Zabiegi wykonuje także Karolina Donocik, chirurg ogólny, która specjalizuje się w zabiegach laparoskopowych. Bariatria – czyli leczenie otyłości – to także dziedzina,którą zajmuje się Klinika Chirurgii Mazan. Otyli pacjenci mogą tutaj poddać się laparoskopii: rękawowej resekcji żołądka oraz założeniu regulowanej opaski żołądkowej. Ci, którzy nie chcą nieodwracalnej operacji, mogą wybrać balon żołądkowy lub plikację żołądka, czyli zmniejszenie jego wielkości poprzez założenie szwów wzdłuż jego zewnętrznej krzywizny. Be względu na wybraną metodę, pacjent jest objęty opieką dietetyka, który przygotowuje dla niego specjalnie indywidualny program żywieniowy metabolic balance. Operacje przeprowadza założyciel kliniki dr Zbigniew Mazan, specjalizujący się w chirurgii plastycznej i bariatrii. Za swoje zasługi medyczne został w 2012r. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Do przeprowadzania zabiegów uprawnienia posiadają także dr Jarosław Bigaj, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, wychowanek Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i dr Paweł Tyrawski, także chirurg ogólny II stopnia.

Zabieg implantacji balonu żołądkowego

Szeroki wachlarz operacji osób otyłych w swojej ofercie ma Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach. Tutaj z otyłością walczy się za pomocą opaski, wyłączenia żołądkowego sposobem Roux, wyłączenia żołądkowo-trzustkowego, plikacji, rękawowej resekcji żołądka i pętlowego wyłączenia żołądkowo-jelitowego. Zastępcą ordynatora i Kierownikem Pododdziału Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej jest tutaj chirurg ogólny dr n. med. Grzegorz Kowalski, członek Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich. Doktor po ukończeniu Śląskiej Akademii Medycznej swoje praktyczne doświadczenie zdobywał jako kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Krótkoterminowej w Szpitalu Powiatowym w Świętochłowicach. Pracuje tutaj także dr n. med. Michał Dyaczyński, specjalista I i II stopnia chirurgii ogólnej, członek Polskiego Związku Lekarzy i Towarzystwa Chirurgów polskich. Autor artykułów: "Insulinoma exclusively localized during intraoperative ultrasonography", "Chronic anal fissure - conservative or surgical treatment ?" i innych, w 2012 r. pełnił funkcję kierownika naukowego warsztatów dla lekarzy pt. „Chirurgia Laparoskopowa Przewodu Pokarmowego”. Sam brał udział w V Międzynarodowej Konferencji Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich czy  w warsztatach chirurgii laparoskopowej pt. „Laparoskopowe Pętlowe Wyłączenie Żołądkowo – Jelitowe” i innych. 

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat leczenie otyłości