Lekarze wykonujący leczenie otyłości we Wrocławiu

We Wrocławiu posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa leczenie otyłości we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i bariatry.

prof. nadzw. dr hab. n. med. Jacek Śmigielski

chirurg ogólny, chirurg onkolog, proktolog

w Euromed

ocena 4,7 / 5  (4 opinii)
lek. Rafał Mulek

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

ocena 4,6 / 5  (6 opinii)
lek. Michał Krefft

chirurg ogólny

w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

Leczenie otyłości Wrocław - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości we Wrocławiu na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 8740 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym natomiast najwyższa cena we Wrocławiu wynosi do 20000 zł (laparoskopowe zespolenie omijające żołądek / by-pass gastryczny).

Ile kosztuje leczenie otyłości we Wrocławiu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości w wrocławskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości we Wrocławiu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 15 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości w innych miastach.

Leczenie otyłości we Wrocławiu - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Euromed Gabinet zabiegowy w Euromed

Pierwszym krokiem w leczeniu otyłości powinna być zawsze zmiana nawyków żywieniowych oraz wprowadzenie odpowiedniej dawki ruchu, które mogą być wspomagane farmakoterapią. Dla pacjentów, u których takie działania nie przynoszą pożądanych rezultatów, dedykowane są zabiegi z zakresu chirurgii bariatrycznej. Najmniej inwazyjną techniką leczenia otyłości jest terapia balonem gastrycznym, wprowadzanym na 6 miesięcy do żołądka, który hamuje uczucie głodu. Zastosowanie mają także zabiegi operacyjne, które dzielą się na operacje restrykcyjne (zmniejszające rozmiar żołądka) i wyłączające (eliminujące niektóre elementy przewodu pokarmowego z procesu wchłaniania składników pokarmowych), a przeprowadzane są najczęściej u osób ze zdiagnozowaną otyłością III stopnia (BMI powyżej 40 kg/m2) lub otyłością II stopnia ze współistniejącymi innymi chorobami.

Gdzie we Wrocławiu prowadzone jest leczenie otyłości

Pacjenci, pragnący skorzystać z zabiegów z zakresu leczenia otyłości, mogą odwiedzić wrocławski Szpital EuroMediCare, który w swojej ofercie posiada szeroki zakres operacji bariatrycznych, przeprowadzanych małoinwazyjną techniką laparoskopową. W placówce wykonywana jest mankietowa resekcja żołądka oraz by-pass gastryczny, jako pierwszy etap leczenia zastosowany może być także balon gastryczny. Do Szpitala mogą się także zgłosić pacjenci po operacyjnym leczeniu otyłości, którzy ponownie przybrali na wadze – u takich osób może zostać przeprowadzona rewizyjna operacja bariatryczna.

Leczenie otyłości na terenie Wrocławia przeprowadza także dr n. med. Mateusz Głód, specjalista chirurgii ogólnej. Dr Głód, specjalizujący się także w chirurgii laparoskopowej (stosowanej m.in. w zabiegach leczących otyłość) odbył liczne kursy i szkolenia, podnoszące jego kwalifikacje w zakresie bariatrii, w tym w „10th International Bariatric Endoscopic Surgery Trends Meetings on Revisional Bariatric Surgery”, uczestniczył także w III Międzynarodowej Konferencji „Chirurgia Metaboliczna” i w konferencji szkoleniowej „Leczenie żywieniowe dorosłych i dzieci”.

Na zabiegi z zakresu leczenia nadmiernej masy ciała we Wrocławiu można udać się także do lek. med. Rafał Mulaka, specjalisty chirurgii ogólnej i naczyniowej, który zawodowo interesuje się głównie chirurgią bariatryczną i metaboliczną. Przeprowadza zabiegi mankietowej resekcji żołądka oraz wyłączenia żołądkowo-jelitowego (by-pass gastryczny), a doświadczenie zawodowe w zakresie zabiegowego leczenia otyłości poszerza na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej, Metabolicznej i Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, gdzie pracuje od 2011 roku.

 

Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława, Oleśnica, Brzeg oraz Świdnica.

Więcej na temat leczenie otyłości