Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

Wrocław, ul. Pilczycka 144-148
7,9 / 10  •  Dobra  •  371 opinii
  • Endoskopowe zmniejszenie żołądka Overstitch 30400 zł
  • Leczenie otyłości balonem 9640 zł
  • Resekcja żołądka laparoskopowo 22900 zł
  • Rękawowa resekcja żołądka 25900 zł
lek. Rafał Mulek

lek. Rafał Mulek

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, bariatra

Chirurgiczne leczenie otyłości nie może być przez pacjenta traktowane jak droga na skróty. Aby zabiegi były skuteczne, wymagają one kompleksowej pracy zespołu specjalistów i samego pacjenta. Właśnie o tym podczas webinaru opowiedzą lek. Michał Krefft i lek. Rafał Mulek – chirurdzy ze Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią EuroMediCare.

zobacz film o zabiegu »
  • Konsultacja w zakresie leczenia otyłości 150 zł

Lekarze wykonujący leczenie otyłości we Wrocławiu

We Wrocławiu posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa leczenie otyłości we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i bariatry.

lek. Rafał Mulek

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, bariatra

w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

9,1 / 10
lek. Michał Krefft

chirurg ogólny

w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

Leczenie otyłości Wrocław - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości we Wrocławiu na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 9640 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym natomiast najwyższa cena we Wrocławiu wynosi do 30400 zł (endoskopowe zmniejszenie żołądka Overstitch).

Ile kosztuje leczenie otyłości we Wrocławiu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości w wrocławskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości we Wrocławiu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 15 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości w innych miastach.

Leczenie otyłości we Wrocławiu - gdzie najlepiej?

Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

Pierwszym krokiem w leczeniu otyłości powinna być zawsze zmiana nawyków żywieniowych oraz wprowadzenie odpowiedniej dawki ruchu, które mogą być wspomagane farmakoterapią. Dla pacjentów, u których takie działania nie przynoszą pożądanych rezultatów, dedykowane są zabiegi z zakresu chirurgii bariatrycznej. Najmniej inwazyjną techniką leczenia otyłości jest terapia balonem gastrycznym, wprowadzanym na 6 miesięcy do żołądka, który hamuje uczucie głodu. Zastosowanie mają także zabiegi operacyjne, które dzielą się na operacje restrykcyjne (zmniejszające rozmiar żołądka) i wyłączające (eliminujące niektóre elementy przewodu pokarmowego z procesu wchłaniania składników pokarmowych), a przeprowadzane są najczęściej u osób ze zdiagnozowaną otyłością III stopnia (BMI powyżej 40 kg/m2) lub otyłością II stopnia ze współistniejącymi innymi chorobami.

Gdzie we Wrocławiu prowadzone jest leczenie otyłości

Pacjenci, pragnący skorzystać z zabiegów z zakresu leczenia otyłości, mogą odwiedzić wrocławski Szpital EuroMediCare, który w swojej ofercie posiada szeroki zakres operacji bariatrycznych, przeprowadzanych małoinwazyjną techniką laparoskopową. W placówce wykonywana jest mankietowa resekcja żołądka oraz by-pass gastryczny, jako pierwszy etap leczenia zastosowany może być także balon gastryczny. Do Szpitala mogą się także zgłosić pacjenci po operacyjnym leczeniu otyłości, którzy ponownie przybrali na wadze – u takich osób może zostać przeprowadzona rewizyjna operacja bariatryczna.

Leczenie otyłości na terenie Wrocławia przeprowadza także dr n. med. Mateusz Głód, specjalista chirurgii ogólnej. Dr Głód, specjalizujący się także w chirurgii laparoskopowej (stosowanej m.in. w zabiegach leczących otyłość) odbył liczne kursy i szkolenia, podnoszące jego kwalifikacje w zakresie bariatrii, w tym w „10th International Bariatric Endoscopic Surgery Trends Meetings on Revisional Bariatric Surgery”, uczestniczył także w III Międzynarodowej Konferencji „Chirurgia Metaboliczna” i w konferencji szkoleniowej „Leczenie żywieniowe dorosłych i dzieci”.

Na zabiegi z zakresu leczenia nadmiernej masy ciała we Wrocławiu można udać się także do lek. med. Rafał Mulaka, specjalisty chirurgii ogólnej i naczyniowej, który zawodowo interesuje się głównie chirurgią bariatryczną i metaboliczną. Przeprowadza zabiegi mankietowej resekcji żołądka oraz wyłączenia żołądkowo-jelitowego (by-pass gastryczny), a doświadczenie zawodowe w zakresie zabiegowego leczenia otyłości poszerza na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej, Metabolicznej i Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, gdzie pracuje od 2011 roku.

 

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława, Oleśnica, Brzeg oraz Świdnica.

Więcej na temat leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…