USG jamy brzusznej Białystok - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury USG jamy brzusznej w 2 placówkach w Białymstoku. Najniższa cena wynosi 150 zł w Art Medica & Inter Clinic, najwyższa to 169 zł, natomiast średni koszt to 160 zł.

Ile kosztuje USG jamy brzusznej w Białymstoku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG jamy brzusznej w białostockich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 48 innych miastach. Sprawdź ceny USG jamy brzusznej w innych miastach.

USG jamy brzusznej w Białymstoku - gdzie najlepiej?

USG jamy brzusznej, dzięki wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, pozwala ocenić wszystkie narządy miąższowe w jej obrębie. W trakcie badania obrazowaniu podlegają takie struktury jak wątroba i drogi żółciowe, śledziona, trzustka i duże naczynia jamy brzusznej, a także nerki i pęcherz moczowy, węzły chłonne oraz nadnercza i przestrzeń zaotrzewnowa. Warto je wykonać nawet w najmniejszy dolegliwościach bólowych w obrębie jam brzusznej (USG brzucha jest całkowicie bezinwazyjne, dlatego powinno się przeprowadzać je także profilaktycznie, przynajmniej raz na trzy lata). Na badanie pacjent powinien zgłosić się na czczo i napełnionym pęcherzem moczowym.

Diagnostyka ultrasonograficzna jamy brzusznej w Białymstoku – gdzie można udać się na badanie

W Białymstoku badanie ultrasonograficzne narządów jamy brzusznej wykonać może dr n. med. Małgorzata Wojtkowska, specjalista radiolog. Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Do badań wykorzystuje nowoczesny aparat ultrasonograficzny Toshiba X100, który zapewnia wysoką jakość obrazowania. Przeprowadzania również USG piersi, tarczycy, ślinianek oraz węzłów chłonnych, jej oferta obejmuje ponadto diagnostykę ultrasonograficzną układu moczowego i gruczołu krokowego, jąder oraz tkanek miękkich i zmian położonych powierzchownie.

USG jamy brzusznej przeprowadzić można także w Centrum Leczenia Chorób Kostno-Stawowych i Kręgosłupa. Placówka wyposażona jest w nowoczesny ultrasonograf Aplio MX firmy Toshiba. Urządzenie posiada m.in. funkcję obrazowania 3D/4D, co umożliwia uzyskanie wysokiej rozdzielczości wirtualnej rekonstrukcji w formatach zbliżonych do TK i MR oraz funkcję Tissue Harmonic Imaging, która pozwala na obrazowanie bez pogorszenia rozdzielczości np. pacjentów z otyłością. Za jego pomocą wykonuje się USG jamy brzusznej, nerek, dróg moczowych i gruczołu krokowego, a także USG tarczycy oraz USG narządu ruchu. Oferta Centrum Obejmuje ponadto całą gamę badań dopplerowskich (np. naczyń jamy brzusznej, naczyń wątroby, tętnic szyjnych i kręgowych, aorty i tętnic biodrowych).

Na diagnostykę ultrasonograficzną jamy brzucha udać się można również do Gabinetu USG Ultramed. W placówce wykonuje się także badania ultrasonograficzne tarczycy, piersi, węzłów chłonnych oraz ślinianek. Poddać się tu można diagnostyce USG układu moczowego i gruczołu krokowego, tkanek miękkich i zmian położonych powierzchownie oraz USG przezciemiączkowemu. Oferta Gabinetu obejmuje ponadto USG Doppler żył i tętnic kończyn dolnych i górnych oraz tętnic szyjnych i kręgowych.

Więcej na temat USG jamy brzusznej

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…