Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Leczenie otyłości Poznań - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości w Poznaniu na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 9500 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System natomiast najwyższa cena w Poznaniu wynosi do 12900 zł (leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera).

Ile kosztuje leczenie otyłości w Poznaniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości w poznańskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości w Poznaniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System
  Poznań, Grunwaldzka 156
  Nieoperacyjne leczenie otyłości balonem BIB - 6m - 9500 zł

  9500 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera
  Poznań, Grunwaldzka 156
  Kwalifikacja do nieoperacyjnego leczenia otyłości balonem Orbera - 143 zł Diagnostyka do leczenia otyłości balonem żołądkowym - 890 zł Nieoperacyjne leczenie otyłości balonem Orbera - 12m - 12900 zł Usunięcie balonu żołądkowego - 2000 zł

  12900 zł

Posiadamy również ofertę w 15 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości w innych miastach.

Leczenie otyłości w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Otyłość to wielki problem naszych czasów, również z uwagi na choroby współistniejące, które bardzo często stanowią bezpośrednie zagrożenia dla zdrowia i życia. Programy dietetyczne i kuracje farmakologiczne często nie zapewniają wystarczającej pomocy, stąd konieczność specjalistycznej opieki. W przypadku braku skuteczności metod zachowawczych, chory jest kwalifikowany do leczenia chirurgicznego, którego rodzaj ustala lekarz.

Poznańscy specjaliści w zakresie walki z otyłością

Kilka metod leczenia otyłości oferuje w zakresie Bariatrii Klinika Promienista. Jej propozycje obejmują leczenie żywieniowe realizowane przez specjalistę dietetyka oraz leczenie chirurgiczne w ramach Gabinetu Chirurgicznego, które prowadzi specjalista chirurgii metabolicznej. Operacyjne metody realizowane są w Klinice w celu zmniejszenia absorpcji pokarmu, powodują utratę masy ciała poprzez zmniejszenie wchłaniania z jelita cienkiego, a ofertę stanowi m. in. pionowa plastyka żołądka, oraz zabiegi mniej inwazyjne – laparoskopowa opaska regulowana czy gastric bypass.

Ponieważ leczenie otyłości z uwagi na szereg powikłań wymaga wielospecjalistycznego zespołu, Centrum Leczenia Otyłości Omedica współpracuje ze specjalistami różnych dziedzin medycyny, dzięki czemu wszystkie problemy pacjenta związane z jego nadwagą, mogą być kompleksowo leczone w jednym miejscu. Placówka swoją działalność koncentruje przede wszystkim na diagnostyce i leczeniu chorych na cukrzycę zgodnie ze standardami opracowanymi przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, a program wsparcia opiera się na planowaniu zindywidualizowanej opieki diabetologicznej oraz edukacji prozdrowotnej pacjentów. 

Nieoperacyjne leczenie otyłości z zastosowaniem silikonowego balonu żołądkowego Orbera to propozycja Prywatnej Lecznicy Certus. Zabieg przeprowadzany jest w ramach Centrum Endoskopii przez chirurga, który wykonuje gastroskopię i na jej podstawie kwalifikuje do zabiegu. Kolejnym etapem jest konsultacja internistyczna, a program zamyka spotkanie z psychologiem. Pozytywny wynik kwalifikuje pacjenta do zabiegu balonikowania, a po endoskopowej implantacji w żołądku, balon pozostaje w nim na okres 6 miesięcy w celu zmniejszenia łaknienia.

 

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń, Swarzędz oraz Gniezno.

Więcej na temat leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…