Pacjenci z Poznania wybierają także placówki z Lubina (124 km od centrum Poznania)

Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS

Lubin, ul. Leśna 8b (124 km od Poznania)
8,7 / 10  •  Bardzo dobra  •  357 opinii
  • Leczenie otyłości balonem 9000 zł
  • Resekcja żołądka laparoskopowo 22000 zł
  • Laparoskopowe zespolenie omijające żołądek / by-pass gastryc... 25000 zł
  • Założenie regulowanej opaski żołądkowej chirurgicznie 16000 zł
lek. Maciej Plesiak

lek. Maciej Plesiak

chirurg ogólny, bariatra

O chirurgicznym leczeniu otyłości podczas webinaru opowiadał lek. Maciej Plesiak – chirurg ogólny z placówki CDT MEDICUS: – Pacjenci zwykle kojarzą bariatrię z zabiegiem rękawowej resekcji żołądka, jednak nie jest to jedyna metoda chirurgicznego leczenia otyłości – by-pass gastryczny, czyli ominięcie żołądkowe, opaska żołądkowa to mniej popularne, ale nie mniej ważne zabiegi. Należy pamiętać, że otyłość to choroba wielonarządowa, powiązana niejednokrotnie ze stanem psychicznym pacjenta. Właśnie dlatego leczenie to nie tylko przeprowadzenie zabiegu, ale cały proces, którego elementem często jest współpraca z psychologiem czy psychodietetykiem.

zobacz film o zabiegu »
  • Konsultacja w zakresie leczenia otyłości 210 zł
  • Konsultacja chirurgiczna 200 zł
Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Lekarze wykonujący leczenie otyłości w Poznaniu

W Poznaniu posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa leczenie otyłości w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

lek. Maciej Plesiak

chirurg ogólny, bariatra

w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS

10 / 10

Leczenie otyłości Poznań - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości w Poznaniu na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 9000 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym natomiast najwyższa cena w Poznaniu wynosi do 29900 zł (endoskopowe zmniejszenie żołądka Overstitch).

Ile kosztuje leczenie otyłości w Poznaniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości w poznańskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości w Poznaniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 14 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości w innych miastach.

Leczenie otyłości w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS

Otyłość to wielki problem naszych czasów, również z uwagi na choroby współistniejące, które bardzo często stanowią bezpośrednie zagrożenia dla zdrowia i życia. Programy dietetyczne i kuracje farmakologiczne często nie zapewniają wystarczającej pomocy, stąd konieczność specjalistycznej opieki. W przypadku braku skuteczności metod zachowawczych, chory jest kwalifikowany do leczenia chirurgicznego, którego rodzaj ustala lekarz.

Poznańscy specjaliści w zakresie walki z otyłością

Kilka metod leczenia otyłości oferuje w zakresie Bariatrii Klinika Promienista. Jej propozycje obejmują leczenie żywieniowe realizowane przez specjalistę dietetyka oraz leczenie chirurgiczne w ramach Gabinetu Chirurgicznego, które prowadzi specjalista chirurgii metabolicznej. Operacyjne metody realizowane są w Klinice w celu zmniejszenia absorpcji pokarmu, powodują utratę masy ciała poprzez zmniejszenie wchłaniania z jelita cienkiego, a ofertę stanowi m. in. pionowa plastyka żołądka, oraz zabiegi mniej inwazyjne – laparoskopowa opaska regulowana czy gastric bypass.

Ponieważ leczenie otyłości z uwagi na szereg powikłań wymaga wielospecjalistycznego zespołu, Centrum Leczenia Otyłości Omedica współpracuje ze specjalistami różnych dziedzin medycyny, dzięki czemu wszystkie problemy pacjenta związane z jego nadwagą, mogą być kompleksowo leczone w jednym miejscu. Placówka swoją działalność koncentruje przede wszystkim na diagnostyce i leczeniu chorych na cukrzycę zgodnie ze standardami opracowanymi przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, a program wsparcia opiera się na planowaniu zindywidualizowanej opieki diabetologicznej oraz edukacji prozdrowotnej pacjentów. 

Nieoperacyjne leczenie otyłości z zastosowaniem silikonowego balonu żołądkowego Orbera to propozycja Prywatnej Lecznicy Certus. Zabieg przeprowadzany jest w ramach Centrum Endoskopii przez chirurga, który wykonuje gastroskopię i na jej podstawie kwalifikuje do zabiegu. Kolejnym etapem jest konsultacja internistyczna, a program zamyka spotkanie z psychologiem. Pozytywny wynik kwalifikuje pacjenta do zabiegu balonikowania, a po endoskopowej implantacji w żołądku, balon pozostaje w nim na okres 6 miesięcy w celu zmniejszenia łaknienia.

 

Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń, Swarzędz oraz Gniezno.

Więcej na temat leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…