Lekarze wykonujący USG jamy brzusznej w Radomiu

W Radomiu posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach.

lek. Norbert Grel

diagnosta obrazowy

w CM Terpiłowski Radom

USG jamy brzusznej w Radomiu - gdzie najlepiej?

USG jamy brzusznej jest najczęściej wykonywanym badaniem ultrasonograficznym. Stanowi podstawę w diagnostyce chorób jamy brzusznej. Pozwala ocenić budowę i ewentualne zmiany patologiczne m.in. trzustki, wątroby i śledziony, a także dróg żółciowych, pęcherzyka żółciowego, nerek oraz pęcherza moczowego. W trakcie badania pacjent pozostaje w pozycji leżącej. Badanie umożliwia wykrycie nawet niewielkich nieprawidłowości wymienionych struktur, co zapobiec może rozwojowi wielu chorób. Na badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej zgłosić powinny się osoby, które zmagają się z bólami w tej okolicy, biegunkami, nagłym spadkiem masy ciała oraz przy krwawieniach z przewodu pokarmowego lub moczowego.

Badanie ultrasonograficzne brzucha w Radomiu – gdzie można się na nie udać

Badanie ultrasonograficzne narządów jamy brzusznej wykonać może lek. med. Tomasz Łęgowik, specjalistka radiolog. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Tytusa Chałubińskiego. Do badań USG wykorzystuje aparat Voluson E6 oraz Voluson E8 firmy General Electric Healthcare. Za ich pomocą przeprowadza również USG tarczycy, ślinianek, węzłów chłonnych oraz piersi. Mężczyźni udać się do niego mogą na diagnostykę ultrasonograficzną jąder. Jego oferta obejmuje ponadto USG dopplerowskie, USG narządu ruchu, USG transwaginalne oraz preluksacyjne (bioder u dzieci i niemowląt).

Na diagnostykę ultrasonograficzną brzucha udać się można także do Centrum Medycznego CHŁODNA MED. W placówce przeprowadzić można także USG tarczycy, piersi oraz USG Dopplera tętnic szyjnych i żył kończyn dolnych. Kobiety poddać się w niej mogą również USG ginekologicznemu (transwaginalne lub przez powłoki brzuszne) oraz USG ciąży (transwaginalne lub przez powłoki brzuszne). Oferta Centrum obejmuje ponadto USG 3D lub 4D z HD Live w I, II i III trymestrze ciąży.

W Radomiu USG jamy brzusznej przeprowadzić można także w Przychodni Endomed, w której świadczona jest cała gama usług z zakresu opieki zdrowotnej. Placówka wyposażona jest w nowoczesny aparat ultrasonograficzny Logiq P5 firmy General Electric. Za jego pomocą wykonuje się USG jamy brzusznej, układu moczowego, narządów rodnych i gruczołu krokowego, a także badania USG jąder, piersi, tarczycy oraz ślinianek. Do ośrodka udać się można także na diagnostykę ultrasonograficzną narządu ruchu (USG. stawów, mięśni i przyczepów mięśniowych, ścięgna Achillesa i stawów biodrowych u dzieci), oferta Przychodni obejmuje również USG Dopplera tętnic szyjnych oraz żył i tętnic kończyn dolnych.

Pacjenci szukali zabiegu usg jamy brzusznej w pobliżu Radomia, w miejscowościach: Skarżysko-Kamienna oraz Starachowice.

Więcej na temat USG jamy brzusznej

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…