Skleroterapia żylaków Radom

Poszerzone naczynka i niewielkie żylaki na nogach na ogół przeszkadzają nam tylko o tyle, o ile zaburzają ich estetyczny wygląd. Mogą one jednak stanowić wstęp do poważnej choroby, jaką jest niewydolność żylna. Dlatego z leczeniem żylaków nie warto zwlekać. Jedną z małoinwazyjnych metod nich jest skleroterapia. Poniżej znajduje się lista 2 placówek z Radomia wykonujących zabieg skleroterapii.

Pacjenci z Radomia wybierają także placówki z Siedlec (114 km od centrum Radomia)

Klinika Niewiński

Siedlce, ul. Henryka Sienkiewicza 54 (114 km od Radomia)
10 / 10  •  Rewelacyjna  •  2 opinii
  • Mikroskleroterapia pajączków od 400 zł
  • Skleroterapia piankowa od 400 zł
  • Skleroterapia pod kontrolą USG od 400 zł
  • Skleroterapia piankowa pod kontrolą USG od 400 zł
  • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym 200 zł

Lekarze wykonujący skleroterapia żylaków w Radomiu

W Radomiu posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa skleroterapia żylaków w Radomiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego.

lek. Tomasz Terpiłowski

chirurg naczyniowy, chirurg ogólny

w CM Terpiłowski Radom

Skleroterapia żylaków Radom - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą skleroterapia żylaków w Radomiu na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 400 zł za skleroterapia piankowa pod kontrolą USG natomiast najwyższa cena w Radomiu wynosi do 1500 zł (skleroterapia piankowa pod kontrolą USG).

Ile kosztuje skleroterapia żylaków w Radomiu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi skleroterapia żylaków w Radom placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen skleroterapia żylaków w Radomiu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

  • Mikroskleroterapia pajączków nóg
    Siedlce, Henryka Sienkiewicza 54

    od 400 zł
    do 1500 zł

  • Skleroterapia pod kontrolą USG
    Siedlce, Henryka Sienkiewicza 54

    od 400 zł
    do 1500 zł

  • Skleroterapia piankowa
    Siedlce, Henryka Sienkiewicza 54

    od 400 zł
    do 1500 zł

  • Skleroterapia piankowa pod kontrolą USG
    Siedlce, Henryka Sienkiewicza 54

    od 400 zł
    do 1500 zł

Posiadamy również ofertę w 53 innych miastach. Sprawdź ceny skleroterapia żylaków w innych miastach.

Skleroterapia żylaków w Radomiu - gdzie najlepiej?

Wbrew dość powszechnej opinii żylaki kończyn dolnych to nie tylko defekt estetyczny, ale symptom choroby. Niewydolne żyły w obrębie nóg nie tylko brzydko wyglądają, ale też powodują liczne dolegliwości, które z czasem, wraz z rozwojem zmian żylakowych, zwykle przybierają na intensywności. Najpierw pojawia się więc uczucie ciężkości nóg, obrzęki oraz drętwienie kończyn, które ustępują lub zmniejszają swoją intensywność, jeśli mamy możliwość dać nogom odpocząć, zwłaszcza w pozycji uniesionej. Potem pojawiają się bolesne skurcze, a dolegliwości nasilają się i już tak łatwo nie ustępują, a na nogach mogą pojawić się nieestetyczne przebarwienia. Konsekwencją nieleczonych żylaków nóg może być nawet groźna dla zdrowia zakrzepica żylna, obrzęk limfatyczny czy owrzodzenia podudzi.

Gabinet zabiegowy w CM Terpiłowski Radom Gabinet zabiegowy w CM Terpiłowski Radom

Zabieg skleroterapii w radomskich klinikach

Skleroterapia, nazywana także obliteracją żylaków, jest coraz popularniejsza wśród pacjentów z Radomia. Polega na zamykaniu niedrożnych naczyń w obrębie nóg za pomocą środka obliterującego. Chemicznie czynny środek, podawany do wnętrza żyły za pomocą cienkiej igły, powoduje powstanie stanu zapalnego, a w konsekwencji zamknięcie i zanik niedrożnej żyły, która zostaje wchłonięta przez organizm. Żylak przestaje być widoczny i przestaje być problemem, a jego funkcje przejmują okoliczne żyły. Ze względu na liczne zalety jest to obecnie jedna z najczęściej stosowanych metod leczenia małych i średnich zmian żylakowych na nogach. W zależności od rozległości zmian żylnych stosuje się kilka (zwykle od dwóch do pięciu) sesji zabiegowych, które umożliwiają trwałe zamknięcie niewydolnych żył.

W leczeniu żylaków kończyn dolnych stosowanych jest obecnie kilka metod skleroterapii – zasada działania wszystkich zabiegów pozostaje ta sama, różnią się natomiast pewnymi szczegółami. Oprócz klasycznej skleroterapii z zastosowaniem płynu obliterującego dostępna jest także tzw. skleroterapia piankowa – podczas zabiegu do niedrożnych żył podawany jest środek sklerotyzujący pod postacią pianki. Pianka zapewnia lepsze niż płyn rozprowadzenie preparatu po wnętrzu naczynia, a dodatkowo środek o takiej konsystencji dłużej utrzymuje kontakt z jego ściankami - dzięki temu z zastosowaniem skleroterapii piankowej możliwe jest leczenie żylaków o większej średnicy, niż przy pomocy zabiegu z zastosowaniem środka płynnego.

Skleroterapia może być też wykorzystana w leczeniu dużych lub głęboko położonych żylaków, jednak wówczas przebiega ona pod kontrolą sondy ultrasonograficznej, co zwiększa precyzję i bezpieczeństwo procedury. Z kolei tzw. mikroskleroterapia sprawdzi się w zamykaniu bardzo drobnych naczynek na nogach. Wynika to z faktu, że podczas zabiegu środek obliterujący podawany jest za pomocą bardzo cienkiej igły, co zwiększa precyzję zabiegu. W trakcie mikroskleroterapii preparat wstrzykiwany jest do światła naczynia w niewielkiej ilości, a wkłucia następują w odległości 2-3 cm od siebie.

Czy warto wykonać zabieg?

Gabinet zabiegowy w CM Terpiłowski Radom Gabinet zabiegowy w CM Terpiłowski Radom

Skleroterapia jako metoda leczenia żylaków na nogach cechuje się wieloma zaletami. Przede wszystkim jest to metoda bardzo małoinwazyjna: do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a sama procedura może być przeprowadzona w warunkach ambulatoryjnych. W Radomiu wykonują ją placówki takie jak Wromed, CM Terpiłowski czy Angiomedicus.

Ponieważ w trakcie skleroterapii wykorzystywane są bardzo cienkie igły, zazwyczaj nie jest konieczne podawanie jakiegokolwiek środka znieczulającego, zwłaszcza, że znieczulanie pacjenta do zabiegu może się okazać dla niego bardziej bolesne niż sam zabieg. Po skleroterapii pacjent może praktycznie od razu opuścić klinikę – nie jest konieczna hospitalizacja ani pozostawanie w placówce, a już następnego dnia można bez przeszkód powrócić do codziennych aktywności. Bezpośrednio po zabiegu wskazany jest półgodzinny intensywny spacer, lekarz może również zalecić noszenie specjalnego opatrunku kompresyjnego.

Leczenie pajączków i żylaków nóg metodą skleroterapii charakteryzuje się też bardzo dobrym efektem estetycznym. Ponieważ podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia tkanek, praktycznie nie istnieje ryzyko powstawania blizn pozabiegowych. Dodatkowo jest to technika zarówno skuteczna, jak i bezpieczna dla pacjenta: najczęściej występującym powikłaniem skleroterapii są siniaki lub krwiaki, które zresztą szybko znikają, czasami może pojawić się ból w miejscu podania środka sklerotyzującego.. Zabieg jest też bardzo krótki – zazwyczaj skleroterapia trwa około pół godziny, choć czas trwania uzależniony jest oczywiście od rozległości zmian.

Kolejną zaletą skleroterapii jest fakt, że – ze względu na niską inwazyjność – może być zastosowana u zdecydowanej większości pacjentów z problemem niewielkich żylaków oraz pajączków na nogach, a lista przeciwwskazań do zabiegu jest znacznie krótsza, niż w przypadku wielu innych metod leczenia zmian żylnych. Skleroterapii nie wykonuje się u pacjentów unieruchomionych którzy nie mają możliwości poruszania się, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią, zabieg jest też przeciwwskazany u chorych zaawansowaną miażdżycą tętnic w obrębie nóg lub ostrą zakrzepicą żylną, jak również u osób, uczulonych na składniki środka obliterującego.

Pacjenci szukali zabiegu skleroterapia żylaków w pobliżu Radomia, w miejscowościach: Skarżysko-Kamienna oraz Starachowice.

Więcej na temat skleroterapia żylaków

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…