Inne placówki w pobliżu Wrocławia

Lekarze wykonujący USG jamy brzusznej we Wrocławiu

We Wrocławiu posiadamy w ofercie 9 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 18 różnych placówkach.

dr n. med. Krzysztof Dyś

diagnosta obrazowy

w VenoMedica

dr n. med. Krystian Krzemianowski

w trakcie specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej.

w VIVA MEDICA

lek. Maciej Zębik

radiolog

w VIVA MEDICA

lek. Anna Kieża

lekarz radiolog

w DCG Centrum Medyczne

lek. Anna Czyżowska

radiolog

w DCG Centrum Medyczne

lek. Urszula Koźmińska

radiolog

w DCG Centrum Medyczne

lek. Agnieszka Owczarek

neonatolog

w DCG Centrum Medyczne

lek. Jacek Rzęsa

internista

w Pro Medical Clinic Advanced

lek. Jan Bednarczyk

internista

w Pro Medical Clinic Advanced

USG jamy brzusznej we Wrocławiu - gdzie najlepiej?

USG jamy brzusznej to badanie nieinwazyjne, któremu każdy zdrowy pacjent powinien poddawać się regularnie co 1 lub 2 lata w celach kontrolnych. Można za jego pomocą wykryć nieprawidłowości w obrębie narządów, znajdujących się w jamie brzusznej odpowiednio wcześnie, aby je skutecznie wyleczyć. Poza tym niezwłocznie na diagnostykę ultrasonograficzną jamy brzusznej powinny udać się osoby, odczuwające przewlekłe bóle brzucha, cierpiące na długotrwałą biegunkę, wyczuwające w swoim brzuchu guz, lub takie, które nagle zaczynają tracić na wadze. W badaniu USG brzucha lekarz może wykryć m.in. obecność kamieni w pęcherzyku żółciowym lub w nerkach, tętniaka aorty, zapalenie wyrostka robaczkowego a także wodonercze czy powiększenie śledziony.

Ultrasonografia jamy brzusznej w ofercie wrocławskich pracowni

Badanie USG w diagnostyce chorób jamy brzusznej wykonywane jest na terenie Wrocławia przez Specjalistyczne Centrum Hepatologiczne. Znajduje się w nim Pracownia USG i Elastografii, wyposażona w nowoczesny aparat ultrasonograficzny Aixplorer firmy Superconic Imagine z opcją Power i Color Doppler, Doppler tkankowy oraz z funkcją elastografii. Z zakresu ultrasonografii jamy brzusznej lekarz w pracowni tej może zbadać wątrobę, trzustkę, nerki i śledzionę, a także pęcherz moczowy i prostatę. Badania takie mogą być zapisane cyfrowo, mogą być również przegrane na nośnik USB czy wysłanie do pacjenta pocztą elektroniczną.

Wrocławskim lekarzem, przeprowadzającym USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej, jest lek. med. Anna Banaszek, radiodiagnosta (specjalizacja I stopnia w 1985 i II stopnia w 1988 roku), która doświadczenie z przeprowadzania takich badań zdobyła w Zakładzie Rentgenodiagnostyki i Ultrasonografii Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu oraz pracując w pracowniach USG na terenie wrocławskich przychodni, np. w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Polimed. Badania USG, nie tylko jamy brzusznej, ale także węzłów chłonnych szyi, układu moczowego czy gruczołu piersiowego, przeprowadza także z wykorzystaniem opcji Power Doppler.

USG jamy brzusznej jest oferowane również przez wrocławskie Centrum Diagnostyki Medycznej Medix. Z innych badań diagnostycznych brzucha pacjent może poddać się tu również tomografii komputerowej oraz wykonać zdjęcie RTG jamy brzusznej. Ponadto lekarze wykonują tutaj USG Doppler tętnic i żył, USG ginekologiczne i ciąży, USG gruczołów piersiowych czy USG tarczycy i węzłów chłonnych.

Pacjenci szukali zabiegu usg jamy brzusznej w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława, Oleśnica, Brzeg oraz Świdnica.

Więcej na temat USG jamy brzusznej

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…