USG jamy brzusznej w Szczecinie - gdzie najlepiej?

USG jamy brzusznej to nieinwazyjne badanie, przeprowadzane w celu oceny narządów miąższowych, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, układu moczowego oraz naczyń jamy brzusznej (aorta i okolica okołoaortalna). Badanie pozwala na ocenę echostruktury narządu w czasie rzeczywistym oraz na wysunięcie wniosków diagnostycznych, dotyczących zakresu i charakteru zmiany (m.in. złogi, stan zapalny, zmiany nowotworowe) w trakcie trwania badania. Wynik wraz z opisem lekarz radiolog przekazuje pacjentowi po zakończeniu procedury.

Nieinwazyjna diagnostyka narządów jamy brzusznej w Szczecinie

Diagnostyka dzieci oraz dorosłych w radiologii klasycznej, ultrasonografii i tomografii komputerowej należy do zawodowych obszarów, w jakich specjalizuje się lek. med. Dorota Sitkiewicz-Krystosiak, specjalista radiolog. W swojej praktyce zajmuje się ponadto oceną narządów wewnętrznych, oceną badań mammograficznych oraz ultrasonografią piersi. Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie ukończyła z wyróżnieniem w 2002 r., w 2013 r. uzyskując tytuł specjalisty w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej. Jest członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Jednym z głównych filarów działalności Centrum Medycznego Kardiologia Neocard jest diagnostyka ultarsonograficzna, która, oprócz kardiologii, obejmuje również USG Doppler, USG tarczycy oraz USG jamy brzusznej. Na wyposażeniu placówki znajduje się wielodyscyplinarny, cyfrowy aparat japońskiej firmy Hitachi – Aloka, model F37, z możliwością obrazowania Doppler, kolor Doppler i POWER Doppler. Ultrasonografia jamy brzusznej wiąże się z odpowiednim przygotowaniem, a oferta obejmuje badania z wizytą konsultacyjną lub bez. 

USG ginekologiczne, USG moszny i jamy brzusznej to tylko niektóre propozycje diagnostyki ultrasonograficznej, jakie świadczy Gabinet ginekologiczno-położniczy z ultrasonografią ogólną – Engel & Hajdasz.  Placówka korzysta z technologii ultrasonografu GE-Voluson E8 EXPERT firmy Kretz, który pozwala na obrazowanie w technologii 2D, 3D i 4D oraz na szerokie zastosowanie kliniczne (m.in. ginekologia, położnictwo, radiologia, urologia i badania naczyniowe). Aparat zaopatrzony jest w głowice, służące do oceny całej jamy brzusznej, powłok brzusznych oraz przepływów naczyniowych jamy brzusznej z oceną patologii w przestrzennej ocenie narządów.

Pacjenci szukali zabiegu usg jamy brzusznej w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard.

Więcej na temat USG jamy brzusznej

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…