Inne placówki w pobliżu Krakowa

Lekarze wykonujący USG jamy brzusznej w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 8 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 16 różnych placówkach.

prof. dr hab. n. med. Piotr Major

specjalista chirurgii ogólnej, bariatra

w Centrum Medyczne Skopia, ArtClinik Centrum Zdrowia i Urody

9,0 / 10
dr n. med. Maciej Kowalewski

chirurg ogólny, transplantolog

w Centrum Medyczne Skopia

lek. Marta Pawlak

radiolog, diagnosta obrazowy (w trakcie specjalizacji)

w Centrum DER-MED Kraków

lek. Anna Cholewa-Król

proktolog

w Euromedica

lek. Magdalena Woch-Trojanowska

lekarz radiolog

w Ultramedica USG

lek. Witalij Matwiejuk

radiolog

w Ultramedica USG

lek. Damian Ucieklak

diabetolog

w Ultramedica USG

dr hab. n. med. Piotr Budzyński

chirurg ogólny

w ArtClinik Centrum Zdrowia i Urody

USG jamy brzusznej w Krakowie - gdzie najlepiej?

Badanie USG jamy brzusznej pozwala na ocenę wszystkich narządów, znajdujących się w tej okolicy. Ze względu na swoją wysoką wartość diagnostyczną i bezinwazyjny charakter powinno być przeprowadzane profilaktycznie co najmniej raz na trzy lata. Przed USG brzucha nie należy spożywać potraw ciężkostrawnych, które powodować mogą nadmierne wytwarzanie gazów, oraz palić papierosów. Na badanie pacjent powinien zgłosić się na czczo z wypełnionym pęcherzem moczowym.

Diagnostyka ultrasonograficzna brzucha w Krakowie – gdzie można udać się na badanie

W Krakowie USG brzucha wykonać może lek. med. Wojciech Rudnicki, specjalista radiolog i diagnosta, który doświadczenie zawodowe zdobywał w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Instytutu Onkologii w Krakowie. Jest członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. W trakcie badań ultrasonograficznych korzysta z aparatu USG Aloka Alpha 10 lub aparatu Voluson E8 Expert. Specjalizuje się w diagnostyce ultrasonograficznej jamy brzusznej, układu chłonnego, tarczycy, piersi oraz tkanek miękkich. Jego oferta obejmuje ponadto biopsję gruboigłowe, cienkoigłowe oraz mammotomiczne.

USG jamy brzusznej przeprowadzić również można Centrum Medyczne Kraków Scanmed, gdzie świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki obrazowej. W placówce do badań ultrasonograficznych wykorzystuje się nowoczesny aparat USG Logiq P5 firmy General Electric Healthcare, który umożliwia diagnostykę w technice 3D i 4D. Za jego pomocą wykonuje się również USG jamy brzusznej z oceną układu wrotnego oraz USG jamy brzusznej z oceną tętnic. Do ośrodka udać się można także na badanie ultrasonograficzne miednicy mniejszej, układu moczowego, gruczołu krokowego oraz jąder. Oferta Centrum obejmuje ponadto USG ciąży, narządów rodnych kobiet i piersi oraz diagnostykę ultrasonograficzną ortopedyczną (stawy, ścięgna, mięśnie).

Na diagnostykę ultrasonograficzną narządów jamy brzusznej udać się można także do Gabinetu Lekarskiego Diagnostyki Ultrasonograficznej. Placówka wyposażona jest w m.in. w nowoczesny aparat ultrasonograficzny Aplio MX firmy Toshiba oraz Nemio XG również firmy Toshiba (z głowicami do diagnostyki np. brzucha). Wykorzystuje się je do także do badań układu moczowego, jąder, gruczołów piersiowych, tarczycy oraz ślinianek. W ośrodku przeprowadzić można również badanie USG ginekologiczne i położnicze. Oferta Gabinetu obejmuje ponadto pełen pakiet badań USG dopplerowskich (np. tętnic jamy brzusznej, aorty i tętnic biodrowych, tętnic szyjnych i kręgowych) oraz biopsje aspiracyjne cienkoigłowe.

Pacjenci szukali zabiegu usg jamy brzusznej w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat USG jamy brzusznej

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…