Inne placówki w pobliżu Poznania

USG jamy brzusznej w Poznaniu - gdzie najlepiej?

USG jamy brzusznej stanowi podstawą metodę diagnostyki tego obszaru. Umożliwia wykrycie większości chorób narządów miąższowych, czyli np. śledziony, wątroby, trzustki oraz nerek. USG przeprowadza się za pomocą specjalistycznej głowicy, którą lekarz przykłada bezpośrednio do badanej powierzchni ciała. Wśród wskazań do jego wykonania wymienia się m.in. bóle brzucha (przewlekłe i ostre), wymioty, biegunki, krwawienia z przewodu pokarmowego, układu moczowego i dróg rodnych oraz powiększenie obwodu jamy brzusznej. Na badanie pacjent powinien się zgłosić na czczo z wypełnionym pęcherzem moczowym.

Diagnostyka ultrasonograficzna jamy brzusznej w Poznaniu

W Poznaniu badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej wykonać może dr n. med. Anna Ignyś-O’Bryne, specjalistka radiolog i diagnosta, absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wykonać może również badanie USG nerek, pęcherza moczowego, pachwin oraz jąder. Udać się można do niej także na diagnostykę ultrasonograficzną ślinianek, tarczycy, szyi oraz dołu pachowego. Jej oferta obejmuje ponadto USG węzłów chłonnych obwodowych, pachowych, pachwinowych oraz węzłów chłonnych szyjnych.

Na diagnostykę ultrasonograficzną jamy brzusznej udać się można także do Centrum Medycznego LEKARZE, gdzie świadczona jest pełna gama usług z zakresu opieki zdrowotnej. W placówce do badań USG wykorzystuje się dwa nowoczesne aparaty ultrasonograficzne (Voluson E6 firmy General Electric i Vivid S5 również firmy General Electric). W ośrodku oprócz badania narządów miąższowych jamy brzusznej wykonać można także USG układu moczowego, prostaty, tarczycy, ślinianek oraz piersi. Przeprowadzić w nim można także USG 3D i 4D, prenatalne oraz dopochwowe. Oferta Centrum obejmuje ponadto USG dopplerowskie (np. układu wrotnego, tętnic nerkowych, tętnic domózgowych oraz tętnic i żył kończyn dolnych i górnych).

Badanie USG jamy brzusznej przeprowadzić może również lek. med. Marta Kowalik, specjalistka z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a doświadczenie zawodowe zdobywała w Dziale Radiologii Klinicznej Szpitala im. Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Wykonuje zarówno USG brzucha ogólne, jak i szczegółowe. Udać się można do niej również na badanie ultrasonograficzne aorty brzusznej, tkanek miękkich i tarczycy. Jej oferta obejmuje ponadto USG Dopplera żył i tętnic szyjnych i kręgowych oraz żył i tętnic kończyn dolnych i górnych.

Pacjenci szukali zabiegu usg jamy brzusznej w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń oraz Gniezno.

Więcej na temat USG jamy brzusznej

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…