USG jamy brzusznej w Kielcach - gdzie najlepiej?

USG jamy brzusznej jest najczęściej wykonywanym badaniem ultrasonograficznym. Pozwala na ocenę m.in. wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, a także trzustki, śledziony, nerek oraz pęcherza moczowego. Badanie przeprowadza się przez powłoki jamy brzusznej. Procedura jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna, przez co może być powtarzana wielokrotnie nawet w krótkich odstępach czasu. Wynik oraz opis pacjent otrzymuje zaraz po badaniu.

Diagnostyka ultrasonograficzna narządów jamy brzusznej w Kielcach

W Kielcach badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej wykonać może dr n. med. Jacek Heciak, specjalista radiolog, który doświadczenie zawodowe zdobywał w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Posiada certyfikat potwierdzający umiejętności samodzielnego wykonywania badań USG przyznany przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne. Do badań wykorzystuje cyfrowy aparat ultrasonograficzny Aloka Pro Sound Alpha 7, który zapewnia obrazowanie najwyższej jakości (zaawansowana technologia II-harmoniczna pozwala na uzyskanie dynamiki ponad 220 dB i odświeżenie obrazowania powyżej 700 obrazów na sekundę). Za jego pomocą przeprowadza również USG jam opłucnych i worka osierdziowego, dołów pachowych, nad- i podobojczykowych, tarczycy oraz szyi. Mężczyźni udać się mogą do niego na USG worka mosznowego oraz gruczołu krokowego (głowicą przezskórną). Jego oferta obejmuje ponadto m.in. USG narządu rodnego oraz USG płodu.

USG jamy brzusznej przeprowadzić również można w Centrum Medycznym DARIMED, w którym świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki. Placówka wyposażona jest nowoczesny aparat ultrasonograficzny Philips HD 15, który zapewnia wysoką jakość obrazowania zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Za jego pomocą wykonuje się USG jamy brzusznej, tarczycy, węzłów chłonnych oraz stawów i mięśni. Do ośrodka udać się można również na USG piersi oraz USG jąder i moszny. Oferta Centrum obejmuje ponadto USG Dopplera naczyń (żył i tętnic).

Na diagnostykę ultrasonograficzną narządów jamy brzusznej udać się można także do dr n. med. Roberta Pałygi, specjalisty z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Do badań USG wykorzystuje nowoczesny aparat ultrasonograficzny Logiq 9 firmy General Electric. Przeprowadzić może również USG ślinianek, tarczycy, węzłów chłonnych oraz piersi, jego oferta obejmuje także USG ginekologiczne, USG narządu ruchu oraz USG Dopplera.

Pacjenci szukali zabiegu usg jamy brzusznej w pobliżu Kielc, w miejscowościach: Skarżysko-Kamienna, Starachowice oraz Busko-Zdrój.

Więcej na temat USG jamy brzusznej

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…