Inne placówki w pobliżu Łodzi

Lekarze wykonujący USG jamy brzusznej w Łodzi

W Łodzi posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 11 różnych placówkach.

lek. Dariusz Ciosek

radiolog

w Centrum Medyczne ENEL-MED Manufaktura Łódź, ENEL-SPORT Łódź

dr n. med. Dariusz Sławek

lekarz chorób wewnętrznych, kardiolog

w Centrum Medyczne ENEL-MED Manufaktura Łódź

lek. Joanna Januszkiewicz

radiolog, diagnosta obrazowy

w Centrum Medyczne ENEL-MED Manufaktura Łódź

USG jamy brzusznej w Łodzi - gdzie najlepiej?

W trakcie badania USG jamy brzusznej lekarz może ocenić strukturę organów wewnętrznych brzucha, takich jak nerki, wątroba, pęcherzyk żółciowy, trzustka i śledziona, a także aorta brzuszna i inne naczynia, umiejscowione w brzuchu. Dzięki temu badaniu można poznać przyczynę powiększenia narządów wewnętrznych, wyczuwalnego podczas badania palpacyjnego, zaburzeń czynności wątroby oraz wzdęć i bólów brzucha. Badanie USG jamy brzusznej trwa zwykle kilka minut (w niektórych przypadkach może się przeciągnąć do pół godziny), jest nieinwazyjne, a w jego trakcie pacjent ułożony jest na plecach - niekiedy na prośbę lekarza musi zmienić nieco pozycję lub wstrzymać oddech. Lekarz za pomocą głowicy ultrasonografu, przyłożonej do brzucha pacjenta, może ocenić na ekranie monitora rozmiar i kształt badanego narządu, a także jego spoistość, czyli twardość lub wypełnienie płynem.

Na badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej do Łodzi

Lekarzem, zajmującym się na terenie Łodzi badaniami USG w diagnostyce chorób jamy brzusznej, jest dr n. med. Ryszard Myśliński, radiodiagnosta (specjalizacja I stopnia w 1989 i II stopnia w 1991 roku), który doświadczenie z przeprowadzania badań radiologicznych zdobywał, pracując w Katedrze Medycyny Nuklearnej i Diagnostyki Obrazowej Zakładzie Diagnostyki, Terapii Radiologicznej i Izotopowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Oprócz samego badania USG brzucha lekarz ten wykonuje również biopsję cienkoigłową aspiracyjną (BAC) pod kontrolą USG narządów jamy brzusznej.

USG jamy brzusznej oferowane jest również w Łodzi przez Pracownię Diagnostyki Ultrasonograficznej, mieszczącej się w Przychodni Lekarskiej Kalmia. Pracownia ta wyposażona jest w aparat ultrasonograficzny SonoAce Pico firmy Medison z funkcją kolorowego i spektralnego Dopplera. Badania USG brzucha są tutaj zapisywane cyfrowo w pamięci aparatu, a także mogą być nagrane na płytę DVD dla pacjenta. Oprócz diagnostyki USG jamy brzusznej wykonywane jest tutaj również USG tarczycy, USG nerek i układu moczowego, a także USG piersi czy ginekologiczne. W przypadku wykrycia zmian przeprowadzona może być biopsja aspiracyjna cienkoigłowa pod kontrolą USG.

Diagnostyka ultrasonograficzna jamy brzusznej znajduje się również w ofercie Neomedical. Lekarze tutejszej Pracowni USG posługują się w takich badaniach nowoczesnym sprzętem - dwoma aparatami ultrasonograficznymi Hitachi Aloka Prosound Alpha 6 oraz Voluson E6 BT10. Oprócz USG brzucha można poddać się tutaj USG narządów rodnych, USG serca, USG układu moczowego czy USG prostaty.

Pacjenci szukali zabiegu usg jamy brzusznej w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Zgierz, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Więcej na temat USG jamy brzusznej

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…