USG jamy brzusznej Lublin i okolice

Bezpośrednio w Lublinie nie dysponujemy placówką wykonującą uSG jamy brzusznej, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 77 innych klinik z okolicy Lublina. USG jamy brzusznej można przeprowadzić m.in. w Zespół Przychodni Specjalistycznych Prima w Warszawie (153 km od Lublina) w cenie 200 zł lub w Centrum Medyczne Vivomed w Sosnowcu (265 km od Lublina) gdzie cena za uSG jamy brzusznej wynosi 250 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

USG jamy brzusznej najbliżej Lublina - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą USG jamy brzusznej najbliżej Lublina na podstawie cenników z 77 placówek. Najniższa cena to 200 zł za USG jamy brzusznej z konsultacją natomiast najwyższa cena w Lublinie wynosi do 1080 zł (USG jamy brzusznej z kontrastem).

Ile kosztuje USG jamy brzusznej w najbliższej odległości od Lublina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG jamy brzusznej najbliżej Lublina:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen USG jamy brzusznej najbliżej Lublina

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 51 innych miastach. Sprawdź ceny USG jamy brzusznej w innych miastach.

USG jamy brzusznej w Lublinie - gdzie najlepiej?

Badanie ultrasonograficzne to jedna z najpopularniejszych metod diagnostyki obrazowej.  Jest ono całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne, dlatego nie wymaga stosowania znieczulenia. Można dokonywać go na wielu obszarach, choć najczęściej przeprowadza się USG jamy brzusznej. Dzięki niemu lekarz może zdiagnozować choroby w jej obrębie. Wykonuje się je, by sprawdzić między innymi stan dróg żółciowych, wątroby, nerek, trzustki, narządów rodnych u kobiet czy gruczołu krokowego mężczyzn. Badania ultrasonograficzne jamy brzusznej przeprowadza się też regularnie u kobiet w ciąży, by kontrolować stan rozwoju płodu. Procedura zawsze jest przeprowadzana u pacjentów, znajdujących się w pozycji leżącej. Przed nią brzuch zostaje pokryty specjalnym żelem, po którym następnie lekarz przesuwa głowicą, podłączoną do aparatu ultrasonograficznego, by dobrze przyjrzeć się narządom wewnętrznym. Badanie trwa przeważnie nie dłużej niż pół godziny.

Gdzie w Lublinie można się poddać badaniom ultrasonograficznym jamy brzusznej?

USG jamy brzusznej to jedna z procedur, oferowanych przez Centrum Medyczne Chodźki w Lublinie. Wśród przeprowadzanych tam badań diagnostycznych można znaleźć USG ogólne (jamy brzusznej, piersi, węzłów chłonnych), USG ginekologiczno-położnicze (ocena owulacji, ciąży, ciąży mnogiej), USG kardiologiczno-naczyniowe (echo serca przezklatkowe, USG Doppler) oraz USG ortopedyczne (mięśni, stawów, nadgarstka lub dłoni).

Badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej na terenie Lublina może wykonać także radiolog i diagnosta obrazowy lek. med. Marcin Iwański. W swoim gabinecie przeprowadza on badania ultrasonograficzne u dorosłych oraz u dzieci. Wykonuje USG jamy brzusznej, tkanek miękkich, jam opłucnowych, a także USG Doppler. Ponadto, udziela on konsultacji w zakresie radiologii.

Osoby, które chcą się poddać badaniu ultrasonograficznemu jamy brzusznej, mogą odwiedzić Gabinet USG Lublin. Pracujący tam lekarze posiadają certyfikaty Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, dające im prawo do samodzielnego przeprowadzania badań USG. Przeprowadza się tam kompleksową ultrasonografię narządów jamy brzusznej, w tym również u kobiety ciężarnej, badania endowaginalne oraz badania jąder i moszny. W przypadku oceny ciąży dokonywany jest także dokładny przegląd narządów jamy brzusznej u pacjentki. Do badań wykorzystuje się tam nowoczesny aparat ultrasonograficzny Hitachi Aloka ARIETTA V70, wyposażony w obrazowanie przepływów w najmniejszych naczyniach eFlow.

Więcej na temat USG jamy brzusznej

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…