Usunięcie kaszaka

Kaszak to niewielka torbiel, która najczęściej tworzy się na skórze głowy lub narządach płciowych, a jedyną metodą na jej pozbycie się jest zabieg chirurgiczny. Kaszaków nie powinno się usuwać samemu - o sposobie ich usunięcia powinien zadecydować lekarz.  …więcej »

Usunięcie tłuszczaka

Tłuszczak jest łagodnym rozrostem tkanki tłuszczowej, który bywa mylony z kaszakiem lub włókniakiem. Ze względu na to, iż należy potraktować go zupełnie inaczej niż te zmiany, konieczna jest konsultacja z dermatologiem, który postawi diagnozę i zaproponuje odpowiedni sposób leczenia.  …więcej »

Usunięcie znamienia barwnikowego

Znamiona barwnikowe, potocznie zwane pieprzykami, mogą ulec zezłośliwieniu i przerodzić się w czerniaka, dlatego zaleca się ich niezwłoczne usunięcie. Współczesna medycyna oferuje różne metody usuwania znamion barwnikowych – w tym także te, niewymagające skalpela.  …więcej »

Usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki

Brodawka wirusowa, nazywana także kurzajką, to niewielka narośl na skórze, która jest efektem zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Pozbyć się jej można na kilka sposobów, m.in. laserem lub w przebiegu krioterapii, czyli wymrażania ciekłym azotem.  …więcej »