Skleroterapia żylaków Tychy

Jedną z najpopularniejszych metod leczenia żylaków jest skleroterapia. Zabieg ten polega na wprowadzeniu do chorobowo zmienionego naczynia specjalnego roztworu, który doprowadza do zwłóknienia, a finalnie - zaniku żylaka. Oto lista 12 klinik w Tychach, w których można poddać się skleroterapii.

Inne placówki w pobliżu Tychów

Medix

Będzin, ul. Kościuszki 6 (23 km od Tychów)
9,7 / 10  •  Znakomita  •  448 opinii

Kompetentny i uprzejmy lekarz. Zabieg wykonany szybko i prawidłowo. Miła atmosfera podczas wizyty ! Polecam ~ Patrycja

  • Skleroterapia żylaków od 300 zł
  • Skleroterapia piankowa od 300 zł
  • Skleroterapia pod kontrolą USG od 400 zł
  • Skleroterapia cewnikowa 1500 zł
  • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym 200 zł

Lekarze wykonujący skleroterapia żylaków w Tychach

W Tychach posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 12 różnych placówkach. Usługa skleroterapia żylaków w Tychach jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego i angiologa.

lek. Jakub Gęborski

chirurg naczyniowy, chirurg ogólny, angiolog

w Medix

9,7 / 10
lek. Tomasz Kozik

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Euroklinika

8,0 / 10
lek. Zuzanna Korbecka

chirurg ogólny

w Centrum Medyczne Severux

Skleroterapia żylaków Tychy - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą skleroterapia żylaków w Tychach na podstawie cenników z 12 placówek. Najniższa cena to 300 zł za skleroterapia piankowa natomiast najwyższa cena w Tychach wynosi do 1650 zł (skleroterapia piankowa pod kontrolą USG).

Ile kosztuje skleroterapia żylaków w Tychach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi skleroterapia żylaków w Tychy placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen skleroterapia żylaków w Tychach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 48 innych miastach. Sprawdź ceny skleroterapia żylaków w innych miastach.

Skleroterapia żylaków w Tychach - gdzie najlepiej?

Skleroterapia (ostrzykiwanie) jest nieinwazyjnym sposobem pozbycia się drobnych żylaków i teleangiektazji (tzw. pajączków). Zabieg polega na podaniu specjalnych preparatów w postaci roztworu lub piany do światła naczynia, które powodują obkurczenie jego ścian, a następnie zamknięcie, zwłóknienie i całkowity zanik. Wymaga to kilku do kilkunastu nakłuć obszaru zabiegowego, co, w zależności od rozległości zmian, trwa 20-60 minut. Zaraz po zabiegu należy intensywnie spacerować przez około pół godziny, a w ciągu tygodnia nosić rajstopy uciskowe.

Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa

Obliteracja żylaków w Tychach

W leczeniu żylaków specjalizuje się Poradnia Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Centrum Medycznego Hygea, gdzie oferta obejmuje kilka metod leczenia przewlekłej niewydolności żylnej: laserową, skleroterapię oraz – w przypadku przeciwwskazań do ww. – chirurgiczną. Wszystkie procedury wymagają wcześniejszej kwalifikacji oraz diagnostyki, jaką świadczy jednostka w postaci badań USG Color Doppler, kapilaroskopii oraz fotopletyzmografii.  Zakres świadczeń obejmuje również możliwość kompleksowej laseroterapii np. w zakresie usuwanie blizn i przebarwień.

Skleroterapia naczyń żylnych kończyn dolnych przeprowadzana jest również w ramach Chirurgii Ogólnej Specjalistycznego Centrum Medycznego Arkamedic, które oferuje kwalifikacje do zabiegu oraz specjalistyczną diagnostykę – USG Doppler. Procedura ostrzykiwania odbywa się z podaniem preparatu Aehtoxysklerol (substancja czynna Polidokanol) w postaci piany (8 ml/sesję) lub płynu. Niektóre zmiany mogą być tu dodatkowo usunięte laserem. Zabieg kończy kompresjoterapia – zastosowanie pończoch uciskowych. W ramach leczenia drobnych żylaków placówka oferuje ponadto chirurgiczny, małoinwazyjny zabieg miniflebektomii w znieczuleniu miejscowym.

Gdzie na zabieg?

Gabinet zabiegowy w TOP CLINIC DER-MED Gabinet zabiegowy w TOP CLINIC DER-MED

Operacje żylaków kończyn dolnych metodą laserową, skleroterapii oraz klasyczną przeprowadza lek. med. Robert Repeć, specjalista chirurg, absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Certyfikowany przez Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii (certyfikat CEDUS), w ramach kwalifikacji do zabiegowego leczenia niewydolnych pni żylnych przeprowadza diagnostykę USG Color Doppler układu tętnic i żył kończyn dolnych. Ponieważ w swojej praktyce specjalista świadczy także leczenie z zakresu chirurgii ogólnej z zastosowaniem zaawansowanych technik laparoskopowych, w ramach diagnostyki wykonuje ponadto USG naczyń krwionośnych jamy brzusznej.

Pacjenci szukali zabiegu skleroterapia żylaków w pobliżu Tychów, w miejscowościach: Mysłowice, Oświęcim, Ruda Śląska, Sosnowiec, Jaworzno, Siemianowice Śląskie, Dąbrowa Górnicza, Bytom, Zabrze, Piekary Śląskie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Tarnowskie Góry, Żywiec oraz Zawiercie.

Więcej na temat skleroterapia żylaków

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…