Skleroterapia żylaków Łódź

Na Twoich nogach pojawiły się żylaki? Czym prędzej wybierz się do lekarza, który podpowie Ci jak je usunąć. Jedną z najbardziej popularnych małoinwazyjnych metod leczenia żylaków jest skleroterapia. Oto lista 7 w Łodzi, w których można poddać się temu zabiegowi. Zapoznaj się z ich ofertą i wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Inne placówki w pobliżu Łodzi

Lekarze wykonujący skleroterapia żylaków w Łodzi

W Łodzi posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 7 różnych placówkach. Usługa skleroterapia żylaków w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego, flebologa.

dr n. med. Katarzyna Paduszyńska

chirurg ogólny, angiolog

w Multi Clinic Centrum Medyczne, No Age Clinic Medycyna Laserowa i Estetyczna

dr n. med. Karol Sieniawski

chirurg ogólny

w Beauty Centrum Estetyki

lek. Mikołaj Kopka

flebolog, radiolog

w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Skleroterapia żylaków Łódź - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą skleroterapia żylaków w Łodzi na podstawie cenników z 7 placówek. Najniższa cena to 300 zł za mikroskleroterapia pajączków nóg natomiast najwyższa cena w Łodzi wynosi do 550 zł (skleroterapia piankowa pod kontrolą USG).

Ile kosztuje skleroterapia żylaków w Łodzi?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi skleroterapia żylaków w łódzkich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen skleroterapia żylaków w Łodzi

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 44 innych miastach. Sprawdź ceny skleroterapia żylaków w innych miastach.

Skleroterapia żylaków w Łodzi - gdzie najlepiej?

Skleroterapia polega na wpuszczeniu do zmienionego chorobowo naczynia specjalnego roztworu, który powoduje zamknięcie żylaka poprzez wytworzenie w nim stanu zapalnego. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub zewnątrzoponowym i zazwyczaj trwa on nie dłużej niż 30 minut. Gdzie w Łodzi można poddać się skleroterapii?

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Czym zajmuje się chirurg naczyniowy?

Chirurgia naczyniowa to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krwionośnego i limfatycznego. Objawy takie jak teleangiektazje (pękające naczynka), obrzęki oraz ból nóg powinny zatem skłonić nas do wizyty w poradni chirurgii naczyniowej. Dobrym pomysłem będzie także konsultacja z tak zwanym lekarzem od żylaków, czyli flebologiem. Z reguły to właśnie chirurdzy naczyniowi zajmują się flebologią, diagnozując i lecząc choroby żył, takie jak żylaki.

Leczenie żylaków w Łodzi

Skleroterapię, w zależności od rodzaju wykorzystanego roztworu oraz charakteru zabiegu, dzielimy na: tradycyjną (płynową), przeprowadzaną pod kontrolą USG oraz skleroterapię piankową. Gdy pacjent chce usunąć nie żylaki, a drobne zmiany (zwane pajączkami), wówczas lekarz przeprowadza u niego mikroskleroterapię. W trakcie kwalifikacji do skleroterapii lekarz wykonuje badanie USG Dopplera. Może zlecić także badania dodatkowe, np. koagulogram. Gdzie w Łodzi możliwe jest poddanie się zarówno badaniom diagnostycznym, jak i samemu zabiegowi?

Chirurdzy naczyniowi w Łodzi

Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Skleroterapia to zabieg przeprowadzany w wielu placówkach w Łodzi. Należą do nich:

  • CODE Centrum Medyczne (Łódź Śródmieście), gdzie żylaki usuwa dr n. med. Katarzyna Paduszyńska.
  • Multi Clinic Centrum Medyczne (Łódź Górna), które swoim pacjentom dodatkowo oferuje mikroskleroterapię.
  • Certus NZOZ (Łódź Polesie), gdzie lekarze przeprowadzają także miniflebektomię oraz klasyczne operacje.
  • Klinika Pawlikowski (Łódź Polesie), gdzie oprócz żylaków można usunąć także pajączki. Placówka ta rozpoczęła z nami współpracę w 2019 roku.
  • Gabinet Lekarski Inmed (Łódź Śródmieście), w którym wszelkie zabiegi przeprowadza dr n. med. Krzysztof Kaczka.
  • Beauty Centrum Estetyki (Łódź Polesie), gdzie lekarze leczą także przewlekłą niewydolność żylną i limfatyczną.

CODE Centrum Medyczne z zakresu chirurgii naczyniowej oferuje swoim pacjentom zabiegi skleroterapii przy usuwaniu zmian w żyłach nóg tj. pajączków, małych żylaków, dużych żylaków poza układem żyły odpiszczelowej a także żylaków żyły odpiszczelowej (w niektórych przypadkach), żylaków żyły odstrzałkowej oraz żylaków u osób w podeszłym wieku. Zabiegami takimi zajmuje się tutaj dr n. med. Katarzyna Paduszyńska, specjalistka chirurgii ogólnej i angiologii, która w swojej praktyce zawodowej specjalizuje się w leczeniu chorób naczyń żylnych kończyn dolnych różnymi sposobami. W Multi Clinic Centrum Medyczne leczone są m.in. choroby żył.

W walce z pajączkami

Klinika Pawlikowski oferuje usługi medyczne z zakresu chirurgii naczyniowej. Lekarze pomagają tutaj pacjentom, mającym problem z pajączkami oraz drobnymi żylakami na nogach poprzez zabiegi metodą skleroterapii. Jednym z lekarzy zajmującym się takimi zabiegami jest lek. Bartosz Pawlikowski, specjalista dermatologii i wenerologii. Beauty Centrum Estetyki posiada w swojej ofercie zabiegi z chirurgii naczyniowej, m.in. jest to skleroterapia naczyń kończyn dolnych. Ponadto lekarze leczą tutaj także przewlekłą niewydolność żylną i limfatyczną, żylaki kończyn dolnych i owrzodzenia goleni oraz miażdżycę tętnic kończyn dolnych.

Pacjenci szukali zabiegu skleroterapia żylaków w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Zgierz, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Więcej na temat skleroterapia żylaków

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…