Skleroterapia żylaków Kraków

Skleroterapia to ciesząca się dużą popularnością metoda usuwania żylaków, która polega na wpuszczeniu do zmienionych chorobowo żył specjalnego roztworu. Oto lista 11 klinik w Krakowie, które mają w swojej ofercie skleroterapię. Zapoznaj się z ich ofertą i wygodnie umów się na wizytę.

Lea Clinic

Kraków, ul. Św. Tomasza 30 lok. 3
9,6 / 10  •  Znakomita  •  215 opinii

Zdecydowany postęp. Noga wygląda o wiele lepiej. ~ Jarosław (Leczenie żylaków, lek. Bogumił Koncewicz-Żyłka)

 • Skleroterapia piankowa od 500 zł
 • Skleroterapia pod kontrolą USG od 500 zł
 • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym 300 zł

Lekarze wykonujący skleroterapia żylaków w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 11 różnych placówkach. Usługa skleroterapia żylaków w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego, angiologa i flebologa.

dr n. med. Robert Muszyński

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w ArtClinique Europejskie Centrum Zdrowia i Urody

9,6 / 10
lek. Robert Wilk

chirurg ogólny, chirurg dziecięcy

w Centrum DER-MED Kraków

8,8 / 10

Skleroterapia żylaków Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą skleroterapia żylaków w Krakowie na podstawie cenników z 11 placówek. Najniższa cena to 200 zł za skleroterapia piankowa pod kontrolą USG natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 1700 zł (skleroterapia piankowa pod kontrolą USG).

Ile kosztuje skleroterapia żylaków w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi skleroterapia żylaków w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen skleroterapia żylaków w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Mikroskleroterapia pajączków nóg
  Kraków, Krakowska 39
  1 ampułka preparatu - 600 zł;

  od 600 zł
  do 600 zł

 • Skleroterapia pod kontrolą USG
  Kraków, Św. Tomasza 30
  Zamknięcie żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej pod kontrolą USG

  od 500 zł
  do 500 zł

 • Skleroterapia piankowa
  Kraków, Św. Tomasza 30

  od 500 zł
  do 500 zł

  od 700 zł
  do 700 zł

  Kraków, Lublańska 38
  Skleroterapia żylaków kk. dolnych piankowa - dwie sesje - 1 000 - 1 350 zł Skleroterapia żylaków kk. dolnych piankowa - jedna sesja - 535 - 1 252 zł

  od 535 zł
  do 1350 zł

 • Skleroterapia piankowa pod kontrolą USG
  Kraków, Wodociągowa 47

  od 200 zł
  do 1000 zł

  Kraków, Armii Krajowej 5

  1700 zł

  Kraków, Lublańska 38
  Skleroterapia żylaków kk. dolnych piankowa pod kontrolą USG - 1 650 zł

  1650 zł

Posiadamy również ofertę w 44 innych miastach. Sprawdź ceny skleroterapia żylaków w innych miastach.

Skleroterapia żylaków w Krakowie - gdzie najlepiej?

Skleroterapia to, obok usuwania żylaków laserem, najpopularniejsza małoinwazyjna metoda ich leczenia. Do jej zalet zalicza się m.in. skuteczność, bezpieczeństwo i dobry efekt estetyczny. Gdzie w Krakowie można zasięgnąć porady flebologa i poddać się skleroterapii?

Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna

Żylaki a naczynka na nogach

Na wstępie warto zaznaczyć, że żylaki to nie to samo, co popękane naczynka na nogach. Te drugie często są sygnałem, że coś złego dzieje się z krążeniem w kończynach dolnych. Mimo to wielu pacjentów zwleka z wizytą u flebologa - wówczas drobne popękane naczynka ustępują miejsca żylakom. Aby do tego nie dopuścić warto zadziałać już na etapie pajączków. Zamykanie naczynek to szybki i mało inwazyjny zabieg, który lekarze często przeprowadzają z użyciem lasera. Usunąć naczynka można także w procesie mikroskleroterapii.

Skleroterapia piankowa

Mikroskleroterapia to dobry sposób na zamykanie naczynek na nogach i jeden z kilku wariantów skleroterapii. Wyróżniamy także skleroterapię piankową oraz przeprowadzaną pod kontrolą USG. Ta klasyczna to skleroterapia płynowa. W Krakowie można poddać się jej w wielu placówkach. Jedną z nich jest ośrodek CliniCare, który swoim pacjentom oferuje także miniflebektomię, czyli tak zwane szydełkowanie żył. Te same zabiegi proponuje również położona w dzielnicy Zwierzyniec klinika Bona Dea. Dodatkowo w placówce wykonywana jest skleroterapia piankowa pod kontrolą USG.

Gdzie na skleroterapię?

Gabinet zabiegowy w Lea Clinic Gabinet zabiegowy w Lea Clinic

Wśród krakowskich placówek, które posiadają w swojej ofercie skleroterapię znajdują się także:

 • ArtClinique Europejskie Centrum Zdrowia i Urody (Stare Miasto), które oferuje kompleksowe leczenie niewydolności żylnej. Lekarze przeprowadzają tu nie tylko liczne zabiegi, ale również badania diagnostyczne, w tym USG tętnic i żył kończyn dolnych.
 • Centrum Medyczne Woś i Piwowarczyk (Kraków Grzegórzki), gdzie pacjenci mogą liczyć na pełną konsultację naczyniową włącznie z badaniem USG Doppler. Doświadczeni specjaliści zajmują się tu leczeniem żylaków kończyn dolnych zarówno skleroterapią piankową, chirurgicznie, jak i z użyciem lasera.
 • Lea Clinic (Stare Miasto), która ma do zaoferowania wiele metod leczenia żylaków, poczynając na skleroterapii piankowej i mikroskleroterapii, a na zabiegach laserowych kończąc.
 • Szpital na Klinach (Kraków Swoszowice), który oprócz skleroterapii oferuje wiele nowoczesnych metod leczenia żylaków, w tym z wykorzystaniem fal radiowych czy prądu. Placówka rozpoczęła z nami współpracę w 2019 roku.

Skleroterapia. Cena w Krakowie

Skleroterapię pod kontrolą USG oraz mikroskleroterapię w swojej ofercie posiada krakowski Ośrodek Medyczny Osteomed. Procedury przeprowadza tu chirurg naczyniowy, dr n. med. Zbigniew Ulatowski. Skleroterapii można poddać się również w Centrum Medycznym Scanmed. Także Centrum Medyczne Skopia swoim pacjentom proponuje liczne małoinwazyjne zabiegi - jednym z nich jest właśnie skleroterapia. Przyjmujący w placówce lekarze leczą żylaki również metodą chemoobliteracji Flebogrif. Średnia cena skleroterapii w Krakowie to około 500 zł. Zazwyczaj jest to koszt od 400 do 600 zł.

Pacjenci szukali zabiegu skleroterapia żylaków w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat skleroterapia żylaków

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…