Skleroterapia żylaków Bydgoszcz

Skleroterapia to bardzo popularna metoda usuwania żylaków, która polega na wpuszczeniu do zmienionych chorobowo żył specjalnego roztworu. Oto lista 6 klinik w Bydgoszczy, które mają ten zabieg w swojej ofercie. Wybierz jedną z nich i wygodnie umów się na wizytę.

Inne placówki w pobliżu Bydgoszczy

Lekarze wykonujący skleroterapia żylaków w Bydgoszczy

W Bydgoszczy posiadamy w ofercie 5 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 6 różnych placówkach. Usługa skleroterapia żylaków w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego i angiologa.

lek. Masaoud Sousak

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Prywatne Usługi Lekarskie dr Masaoud Sousak

10 / 10
dr n. med. Wiesław Jundziłł

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, angiolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

8,9 / 10
dr n. med. Paweł Brazis

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Stadmedica Centrum Medyczne

8,0 / 10
dr n. med. Tomasz Grzela

angiolog, chirurg naczyniowy

w Stadmedica Centrum Medyczne

dr n. med. Maciej Thews

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Stadmedica Centrum Medyczne

Skleroterapia żylaków Bydgoszcz - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą skleroterapia żylaków w Bydgoszczy na podstawie cenników z 6 placówek. Najniższa cena to 300 zł za mikroskleroterapia pajączków nóg natomiast najwyższa cena w Bydgoszczy wynosi do 1650 zł (skleroterapia piankowa pod kontrolą USG).

Ile kosztuje skleroterapia żylaków w Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi skleroterapia żylaków w Bydgoszcz placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen skleroterapia żylaków w Bydgoszczy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Mikroskleroterapia pajączków nóg
  Bydgoszcz, Nakielska 327

  300 zł

 • Skleroterapia piankowa
  Toruń, Kościuszki 71
  Skleroterapia żylaków kk. dolnych piankowa - dwie sesje - 1 000 - 1 350 zł Skleroterapia żylaków kk. dolnych piankowa - jedna sesja - 535 - 1 252 zł

  od 535 zł
  do 1350 zł

 • Skleroterapia piankowa pod kontrolą USG
  Toruń, Kościuszki 71
  Skleroterapia żylaków kk. dolnych piankowa pod kontrolą USG - 1 650 zł

  1650 zł

Posiadamy również ofertę w 44 innych miastach. Sprawdź ceny skleroterapia żylaków w innych miastach.

Skleroterapia żylaków w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Obliteracja żylaków, czyli skleroterapia kompresyjna, to popularny zabieg leczenia drobnych żylaków kończyn dolnych, który polega na miejscowym uszkodzeniu chorobowo zmienionego naczynia poprzez podanie leku do jego światła. Procedura wiąże się z ostrzykiwaniem wskazanych miejsc, całkowicie wyłączając naczynie z układu. Integralną częścią terapii jest zastosowanie bezpośrednio po zabiegu opatrunku uciskowego (pończocha lub specjalny bandaż) oraz konieczność intensywnego spaceru przez około 30 minut. W zależności od wskazań lekarza, kompresjoterapia trwa od tygodnia do dwóch. Skleroterapia może wymagać powtórzeń – 2-4 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.

Obliteracja naczyń żylnych kończyn dolnych w Bydgoszczy

Leczeniem niewydolności żylnej kończyn dolnych w postaci drobnych żylaków, naczyń siatkowatych oraz teleangiektazji zajmuje się zespół Clinic Derm, który chorobowo zmienione żyły usuwa metodą skleroterapii. Zabieg standardowo kończy założenie uciskowej pończochy. Zabieg realizowany jest w ramach medycyny estetycznej, a szeroka oferta terapeutyczno-pielęgnacyjna pozwala na kompleksowe uzupełnienie procedury m.in. zabiegami z zakresu dermatochirurgicznego leczenia zmian skórnych w postaci naczyniaków, przebarwień lub blizn z zastosowaniem lasera Fotona, elektrokoagulacji lub krioterapii.

Rozszerzone naczynia żylne w obrębie powierzchownych warstw skóry skleroterapią iniekcyjną z zastosowaniem środka farmakologicznego leczy również dr n. med. Sylwia Oczachowska-Szafkowska, lekarz medycyny estetycznej. Absolwentka Akademii Medycznej w Bydgoszczy i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego jest członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, a jej Gabinet jest certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anty-Aging.

Skleroterapia naczyń żylnych kończyn dolnych to również propozycja Kliniki Fenomed, gdzie zabieg realizowany jest w ramach Dermatologii estetycznej. Czas zabiegu zależy od zaawansowania zmian i obejmuje od od kilku do kilkudziesięciu wkłuć w ciągu 15-45 minut. Zwykle wymagane są 2-3 sesje w odstępie 3-4 tygodni, co uwarunkowane jest indywidualnie. Po zabiegu, przez okres około tygodnia stosowane są rajstopy uciskowe lub bandaż elastyczny. Alternatywą dla skleroterapii jest laser, a placówka bardzo często przeprowadza terapie skojarzoną.

Pacjenci szukali zabiegu skleroterapia żylaków w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Więcej na temat skleroterapia żylaków

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…