Skleroterapia żylaków Gdańsk

Skleroterapia to jedna z najpopularniejszych metod usuwania drobnych żylaków na nogach. Polega ona na podaniu do światła żyły środka chemicznego w formie płynu lub pianki. W doborze odpowiedniego rodzaju skleroterapii pomoże flebolog podczas konsultacji w jednej z 7 renomowanych klinik w Gdańsku i Trójmieście.

Inne placówki w pobliżu Gdańska

Lekarze wykonujący skleroterapia żylaków w Gdańsku

W Gdańsku posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 7 różnych placówkach. Usługa skleroterapia żylaków w Gdańsku jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego.

lek. Grzegorz Kaźmierowski

chirurg ogólny, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Ultraderm

9,1 / 10
dr n. med. Włodzimierz Piankowski

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

8,6 / 10

Skleroterapia żylaków Gdańsk - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą skleroterapia żylaków w Gdańsku na podstawie cenników z 7 placówek. Najniższa cena to 400 zł za mikroskleroterapia pajączków nóg natomiast najwyższa cena w Gdańsku wynosi do 2500 zł (skleroterapia piankowa pod kontrolą USG).

Ile kosztuje skleroterapia żylaków w Gdańsku?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi skleroterapia żylaków w Gdańsk placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen skleroterapia żylaków w Gdańsku

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 47 innych miastach. Sprawdź ceny skleroterapia żylaków w innych miastach.

Skleroterapia żylaków w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Popularna metoda leczenia żylaków, skleroterapia, nosi także drugą nazwę – obliteracja. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a czas jego trwania wynosi ok. 15-20 minut. Po jego zakończeniu kończyna zostaje zabandażowana, a lekarz zakłada na nią pończochę uciskową. Niekiedy ilość naczyń wymagających leczenia sprawia, że skleroterapię dzieli się na kilka etapów (w odstępach 1-2 tygodni).

Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak

Gdzie w Gdańsku możemy poddać się skleroterapii?

Skleroterapia piankowa oraz skleroterpia płynem żylaków nóg znajduje się w ofercie wielu polskich placówek. Przez wzgląd na rosnące zainteresowanie pacjentów kolejni chirurdzy poszerzają zakres wykonywanych zabiegów o tę procedurę. Szeroki wybór placówek i lekarzy mają osoby, które zdecydowały się na leczenie w Gdańsku. Pracuje tu m.in. dr n. med. Andrzej Franczak, specjalista chirurgii naczyniowej oraz chirurgii ogólnej. To wybitny chirurg, który zgłębiał wiedzę w wielu zagranicznych ośrodkach, w tym w Bostonie, Bochum i Siegen (Niemcy). Przeprowadza on zabiegi w Centrum Zdrowia Swissmed w dzielnicy Piecki-Migowo – ośrodku zajmującym się wszystkimi stadiami zaawansowania choroby żylakowej, począwszy od drobnych pajączków, a skończywszy na obrzękach i owrzodzeniach żylnych. Specjalistą chirurgii naczyniowej ośrodka jest również lek. med. Piotr Rumianowski oraz lek. med. Włodzimierz Piankowski.

Kolejną renomowaną placówką mieszczącą się w Gdańsku Wrzeszczu jest Centrum Zdrowia Lifemedica. Nieinwazyjny i bezpieczny zabieg obliteracji przeprowadzają dr n. med. Marcin Giaro, specjalista chirurgii naczyniowej, angiolog oraz lek. med. Przemysław Konczalski, chirurg naczyniowy. W ofercie placówki znajduje się także diagnostyka USG tętnic i żył metodą Dopplera, leczenie żylaków nóg metodą laserową EVLT oraz klejenie żylaków metodą VenaSeal, czyli zamknięcie żylaka za pomocą specjalnego kleju medycznego.

Leczenie niewydolności żylnej w Gdańsku

Kadra w Klinika Anti-Aging Invicta Kadra w Klinika Anti-Aging Invicta

Leczeniem żylaków kończyn dolnych zajmuje się również lek. med. Joanna Borecka Sobczak, flebolog prowadzącą w Gdańsku prywatny gabinet (Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Joanna Borecka-Sobczak). Posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu skleroterapii – szkolenie w tym zakresie przeszła jako jedna z pierwszych w kraju, pod okiem twórcy tej metody, prof. Attilio Cavezzi. Pani Doktor stale podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach, w marcu 2019 r. wzięła udział w V Jubileuszowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Powikłania w chirurgii naczyniowej i endowaskularnej”.

Kolejna gdańska placówka to Gabinet Piękno i Medycyna Dr Pernak, gdzie leczenie drobnych żylaków nóg przeprowadzane jest metodą sklerotyzacji. Po około 20-minutowym zabiegu pacjent musi parę minut pospacerować, a następnie może powrócić do codziennych czynności.

Pacjenci szukali zabiegu skleroterapia żylaków w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Gdynia, Rumia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Więcej na temat skleroterapia żylaków

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…