Skleroterapia żylaków Szczecin

Skleroterapia to metoda leczenia żylaków, która posiada wiele zalet. Jest małoinwazyjna, szybka i bezpieczna. Dodatkowo, po jej przeprowadzeniu pacjent może szybko powrócić do wykonywania codziennych czynności. Oto lista 2 klinik w Szczecinie, w których można poddać się skleroterapii.

Skleroterapia żylaków Szczecin - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą skleroterapia żylaków w Szczecinie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 800 zł za skleroterapia pod kontrolą USG natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 3200 zł (skleroterapia pod kontrolą USG).

Ile kosztuje skleroterapia żylaków w Szczecinie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi skleroterapia żylaków w Szczecin placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen skleroterapia żylaków w Szczecinie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 53 innych miastach. Sprawdź ceny skleroterapia żylaków w innych miastach.

Skleroterapia żylaków w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Skleroterapia piankowa jest jedną z najpopularniejszych metod leczenia żylaków kończyn dolnych. W porównaniu z innymi metodami jest mniej inwazyjna, prostsza i trwa krócej. Jej celem jest zmniejszenie objętości krwi w naczyniach kończyn dolnych, a sam zabieg polega na podaniu do środka żylaka specjalnej substancji chemicznej. W rezultacie wstrzyknięcia preparatu dochodzi do stanu zapalnego w świetle naczynia i wokół niego, a następnie zwłóknienia uszkodzonej żyły.

Sala operacyjna w Beauty Group Sala operacyjna w Beauty Group

Skleroterapia w Szczecinie

Szczecin jest jednym z kilku polskich miast, w których oferta klinik zajmujących się leczeniem niewydolności żylnej jest bardzo szeroka. Nie brak tu wykwalifikowanych lekarzy zajmujących się terapią pacjentów z każdym poziomem zaawansowania choroby. Jednym z nich jest dr n. med. Tomasz Hamera, specjalista chirurgii ogólnej z kliniki Aesthetic Vein. Flebologią zajmuje się od 14 lat. Wiedzę medyczną zgłębiał podczas pracy jako asystent w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej SPSK nr 2 Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, doskonalił się również za granicą, w tym w Wielkiej Brytanii. Należy do kilku stowarzyszeń medycznych, m.in. do Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz do Europejskiego Forum Żylnego.

Drugi specjalista chirurgii pracujący w Szczecinie to dr Ilona Osadowska (Zespół Lekarski Medycyna Estetyczna). Jest członkiem Sekcji Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim, a także Członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran. Od wielu lat pomaga cierpiącym na żylaki uporać się z dręczącą dolegliwością.

Dr n. med. Ryszard Derleta (Prywatna Chirurgiczna Praktyka Lekarska) to specjalista II stopnia w zakresie chirurgii. Terapię pacjentów z żylakami kończyn dolnych poprzedza przeprowadzeniem badania USG z oceną przepływów w żyłach (USG Doppler), niekiedy wykonuje także próby czynnościowe Trendelenburga i Perthesa, pomocne w ustaleniu poziomu niewydolności żył. W zależności od stopnia zaawansowana schorzenia stosuje farmakoterapię, skleroterapię bądź leczenie operacyjne.

Szczecińskie kliniki chirurgii ogólnej

Osoby poszukujące kliniki zajmującej się leczeniem żylaków mogą skorzystać z oferty Zachodniopomorskiego Centrum Chirurgicznego „Jasełkowa”. Zabiegi przeprowadza w nim dr n. med. Jerzy Lubikowski, lekarz posiadający ponad 17-letnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu operacji chirurgicznych. Specjalista prowadzi również prywatne praktyki chirurgiczne ASMED i KOLMED, w których zajmuje się konsultacjami chirurgicznymi, a także leczeniem schorzeń żył kończyn dolnych i proktologią. Drugim członkiem zespołu Centrum jest dr n. med. Tadeusz Kaźmierczak, chirurg ogólny, który doskonalił się m.in. w Klinice Chirurgii Naczyń Akademii Medycznej w Krakowie oraz w Centralnym Szpitalu Klinicznym WAM w Warszawie. Chirurgia naczyń krwionośnych kończyn dolnych należy do jego szczególnych zainteresowań.

Kolejna placówka to Spółdzielnia Pracy Lekarzy Specjalistów Medicus. Ośrodek istnieje od 1952 roku, a kierowany jest przez zarząd, na którego czele stoi lek med. Stanisław Nowak. Mieści się w centrum Szczecina, posiada doskonale wyposażone gabinety i pracownie diagnostyczne, w tym pracownie USG, gastroskopii i kolonoskopii. Żylaki leczone są w klinice na kilka sposobów, wśród których można wymienić skleroterapię pod kontrolą USG oraz kriochirurgię.

Pacjenci ze Szczecina powinni wziąć pod uwagę również ofertę zabiegów ośrodka Sonomed. Zespół medyczny placówki przeprowadza laseroterapię żylaków, leczenie chirurgiczne oraz skleroterapię. Zajmuje się tym m.in. dr n. med. Kosma Kozłowski, specjalista chirurgii ogólnej oraz flebolog. Stosuje także metody wewnątrznaczyniowe takie jak RFITTH oraz EVLA, a także leczenie zachowawcze. Flebologią interesuje się również dr n. med. Maciej Romanowski, specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej. W ośrodku Sonomed przeprowadza USG żył, a prócz pacjentów z niewydolnością żylną pomaga również osobom z problemami natury proktologicznej.

Pacjenci szukali zabiegu skleroterapia żylaków w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard.

Więcej na temat skleroterapia żylaków

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…