Skleroterapia żylaków Częstochowa

Pajączki na nogach, opuchlizna i ból kończyn to pierwsze objawy żylaków. Z problemem tym na szczęście można sobie poradzić, a jedną z metod jego leczenia jest skleroterapia. Oto lista 2 klinik w Częstochowie, które posiadają skleroterapię w swojej ofercie. Zapoznaj się z nimi i wygodnie umów się na wizytę.

Lekarze wykonujący skleroterapia żylaków w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa skleroterapia żylaków w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego i angiologa.

lek. Dariusz Pawełczak

chirurg ogólny

w Prywatna Praktyka Lekarska Dariusz Pawełczak

9,5 / 10

Skleroterapia żylaków Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą skleroterapia żylaków w Częstochowie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 500 zł za skleroterapia piankowa natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 1800 zł (skleroterapia piankowa).

Ile kosztuje skleroterapia żylaków w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi skleroterapia żylaków w Częstochowa placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen skleroterapia żylaków w Częstochowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 47 innych miastach. Sprawdź ceny skleroterapia żylaków w innych miastach.

Skleroterapia żylaków w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Skleroterapia polega na wprowadzeniu do zmienionego chorobowo naczynia specjalnego roztworu. Powoduje on zwłóknienie, a finalnie całkowite wchłonięcie żylaka przez okoliczne tkanki. To metoda szybka, bezpieczna i skuteczna. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Myszków Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Myszków

Skleroterapia na teleangiektazje

Jednym z pierwszych objawów zaburzeń krążenia w kończynach dolnych są teleangiektazje, czyli tak zwane pajączki na nogach. Jeśli zauważymy, że pojawiły się one w dużej ilości, nie warto zwlekać z wizytą u flebologa. Zdecydowanie lepiej przeciwdziałać im, póki nie zdążą przerodzić się w żylaki. Jedną z metod ich usuwania jest mikroskleroterapia. Czym różni się ona od standardowej skleroterapii? W jej przebiegu iniekcje przeprowadza się za pomocą bardzo cienkiej igły, co umożliwia zamykanie nawet bardzo małych zmian żylnych. W Częstochowie mikroskleroterapię oferują m.in.:

  • Gabinet chirurgiczny doktora Zbigniewa Jabłonki
  • Specjalistyczno-Diagnostyczny Ośrodek Zdrowia SURGICA
  • Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone

Leczenie żylaków w Częstochowie

Żylaki nóg, które nie znajdują się jeszcze w zaawansowanym stadium rozwoju, warto wyleczyć z pomocą skleroterapii. To zabieg, który trwa zwykle około 20 minut, a pacjent może wrócić jeszcze tego samego dnia do swoich codziennych zajęć. Nic dziwnego, że skleroterapia jest metodą chętnie wybieraną zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów. Jednym z częstochowskich specjalistów, który może wykonać ten zabieg u swoich pacjentów jest dr n. med. Zbigniew Jabłonka. W swoim prywatnym gabinecie przeprowadza on także procedury z użyciem lasera oraz klasyczne operacje chirurgiczne.

Skleroterapia. Cena w Częstochowie

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Myszków Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Myszków

Placówką, w której można poddać się skleroterapii płynowej, jak i piankowej jest A-Derm-Serwis. Żylaki usuwa tutaj lek. Cezary Strózik. Skleroterapia piankowa pod kontrolą USG to z kolei domena Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone. Pacjentów z żylakami kończyn dolnych przyjmuje tutaj lek. Jarosław Rządkowski. W Częstochowie w usuwaniu żylaków specjalizują się także lek. Dariusz Pawełczak (Specjalistyczno-Diagnostyczny Ośrodek Zdrowia SURGICA) i lek. Paweł Wodecki, który pracuje w Centrum Medycznym Klara. Placówka ta dołączyła do serwisu Kliniki.pl w 2019 roku. Warto wiedzieć, że za zabieg skleroterapii w Częstochowie zapłacimy od 150 zł wzwyż.

Gdzie do flebologa?

Skleroterapia płynowa i skleroterapia pianowa w zakresie usuwania żylaków, teleangiektazji i żył siatkowatych kończyn dolnych to propozycja Centrum Medycznego Veno-Med. Wykonywany w ramach procedur flebologicznych, jakie należą do oferty chirurgicznej placówki, jest nowoczesną metodą zamykania niewydolnych żył i likwidacji przepływu przez nie krwi za pośrednictwem leku. Niezbędnym elementem zabiegu jest zastosowanie po nim opatrunku uciskowego. Zabiegi wykonuje lek. med. Bożena Jendrysik, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, flebolog, członek Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.

Profilaktyką i leczeniem żylaków zajmują się również specjaliści Gabinetu Chirurgicznego i Chorób Naczyń Centrum Laseroterapii i Ultrasonografii Esmed. W zakresie nieoperacyjnych metod, oprócz laseroterapii zmian naczyniowych, stosują również skleroterapię z zastosowaniem środka sklejającego pod postacią roztworu lub pianki. Odpowiednio dobrane stężenie leku, w zależności od średnicy naczynia, wywołuje kontrolowaną reakcję zapalną ściany żyły, a następnie jej kliniczne „zniknięcie”. Jak wyjaśniają specjaliści placówki, do zabiegu skleroterapii nadają się małe oraz średnie naczynka żylne.

Operacyjnym leczeniem m. in. zmian skórnych zarówno w zakresie chirurgii ogólnej, jak i medycyny estetycznej, w ramach Poradni Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Centrum Medycznego Olmedical, zajmuje się lek. med. Piotr Kamkow, specjalista chirurgii ogólnej. W zakresie usług placówki oferuje kompleksową diagnostykę przepływów naczyniowych w układzie żylnym i tętniczym metodą USG Color-Doppler oraz estetyczne leczenie operacyjne i nieoperacyjne żylaków kończyn dolnych, w tym także skleroterapię.

Pacjenci szukali zabiegu skleroterapia żylaków w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat skleroterapia żylaków

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…