Skleroterapia żylaków Toruń

Skleroterapia to nieinwazyjny i szybki zabieg pozbycia się niewielkich żylaków nóg. Można wykonać z użyciem roztworu płynnego lub w formie pianki. Poniżej znajdziesz listę 4 klinik z Torunia, w których sprawdzisz czy to zabieg dla Ciebie.

Inne placówki w pobliżu Torunia

Skleroterapia żylaków Toruń - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą skleroterapia żylaków w Toruniu na podstawie cenników z 4 placówek. Najniższa cena to 535 zł za skleroterapia piankowa natomiast najwyższa cena w Toruniu wynosi do 1650 zł (skleroterapia piankowa pod kontrolą USG).

Ile kosztuje skleroterapia żylaków w Toruniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi skleroterapia żylaków w toruńskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen skleroterapia żylaków w Toruniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Skleroterapia piankowa
  Toruń, Kościuszki 71
  Skleroterapia żylaków kk. dolnych piankowa - dwie sesje - 1 000 - 1 350 zł Skleroterapia żylaków kk. dolnych piankowa - jedna sesja - 535 - 1 252 zł

  od 535 zł
  do 1350 zł

 • Skleroterapia piankowa pod kontrolą USG
  Toruń, Kościuszki 71
  Skleroterapia żylaków kk. dolnych piankowa pod kontrolą USG - 1 650 zł

  1650 zł

Posiadamy również ofertę w 44 innych miastach. Sprawdź ceny skleroterapia żylaków w innych miastach.

Skleroterapia żylaków w Toruniu - gdzie najlepiej?

W trakcie skleroterapii (obliteracji) lekarz wykorzystuje specjalne strzykawki z cienkimi igłami. Przy ich pomocy wstrzykuje do światła żyły preparaty, które je „sklejają”, doprowadzając do całkowitego zniknięcia. Procedura umożliwia zamknięcie praktycznie każdego naczynia. Stanowi istotną alternatywę dla inwazyjnego leczenia operacyjnego, wiążącego się z koniecznością pobytu w szpitalu i obarczonego większym ryzykiem powikłań.

Na czym polega zabieg skleroterapii?

Czas trwania procedury wynosi ok. pół godziny, a polega ona na podaniu do niewydolnej żyły specjalnego leku w postaci płynu bądź piany. Iniekcja preparatu wywołuje uszkodzenie śródbłonka naczynia, przechodzące w kolejnym etapie w stan zapalny, a finalnie – w obkurczenie chorobowo zmienionej żyły. W linii przebiegu naczynia może pojawić się obrzęk oraz rumień, który stopniowo ustąpi. Rezultatem procedury jest zwłóknienie i zanikanie naczynia. Po zabiegu zaleca się udanie na około półgodzinny spacer. Siedzenie bądź stanie w tym czasie jest niewskazane.

Niezbędnym elementem terapii jest kompresjoterapia. Wykorzystuje się w niej wyroby uciskowe takie jak bandaże elastyczne, pończocha samonośna czy podkolanówka. W zależności od rozmiaru zamykanego naczynka należy je nosić bez przerwy od 7 do 14 dni.

Skleroterapia w Toruniu – gdzie można wykonać zabieg?

Pacjenci z problemem poszerzonych naczyń krwionośnych mają wiele klinik do wyboru. Jeżeli poszukują placówki w Toruniu, znajdą pomoc np. w Prywatnym Centrum Chirurgii, zlokalizowanym przy ul. Kołłątaja 10A. Leczenie niewydolności żylnej należy do najczęściej przeprowadzanych procedur w placówce. Wśród stosowanych w niej metod – poza skleroterapią – można wymienić nowoczesne zabiegi laserowe (EVLT), terapię falami radiowymi (RF) oraz procedury chirurgiczne przeprowadzane w trybie tzw. chirurgii jednego dnia. Dobór metody z uwzględnieniem jej zalet i wad oraz sytuacji konkretnego pacjenta ma miejsce przy pierwszej konsultacji. W jej trakcie wykonuje się również diagnostykę przy pomocy kolorowego dopplera (tzw. Triplex USG) celem oceny układu żylnego chorej osoby.

W Prywatnym Centrum Chirurgii stosuje się skleroterapię piankową, która w wielu przypadkach umożliwia uniknięcie operacji nawet u pacjentów z rozległymi żylakami. Grupą, w której zabiegi są wykonywane najczęściej, są osoby starsze oraz obciążone. Lekarze placówki posiadają ogromne doświadczenie w tego typu procedurach – przeprowadzili kilka tysięcy zabiegów.

Obliteracja w Bydgoszczy

Skleroterapia naczyń żylnych należy również do oferty Centrum Medycznego Stadmedica, mieszczącego się przy ul. Nakielskiej 327 w Bydgoszczy. Osoby cierpiące na niewydolność żylną mogą liczyć w klinice na profesjonalną, kompleksową pomoc. W ramach chirurgii naczyniowej i angiologii lekarze Centrum przeprowadzają konsultacje specjalistyczne oraz leczenie żylaków kończyn dolnych z zastosowaniem nowoczesnych technik. Prócz skleroterapii zakres usług obejmuje miniflebektomię, stripping żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej z miniflebektomią oraz terapię z użyciem lasera i metody CELON. W ofercie znajduje się również zabieg podwiązania niewydolnych perforatorów.

W Bydgoszczy ostrzykiwaniu chorego naczynia można poddać się także w klinice LASERMED, znajdującej się przy ul. Jagiellońskiej 109 lok. 22. Często po zakończeniu iniekcji stosuje się w klinice przezskórną obliterację laserową celem wzmocnienia i utrwalenia rezultatów.

Pacjenci szukali zabiegu skleroterapia żylaków w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Inowrocław.

Więcej na temat skleroterapia żylaków

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…