Skleroterapia żylaków Katowice

Jedną z najbardziej popularnych metod leczenia żylaków jest skleroterapia. Zabieg ten polega na wprowadzeniu do chorobowo zmienionego naczynia specjalnego roztworu, który doprowadza do zwłóknienia, a finalnie - zaniku żylaka. Oto lista 12 klinik w Katowicach, w których można poddać się skleroterapii.

Inne placówki w pobliżu Katowic

Medix

Będzin, ul. Kościuszki 6 (10 km od Katowic)
9,7 / 10  •  Znakomita  •  439 opinii

Kompetentny i uprzejmy lekarz. Zabieg wykonany szybko i prawidłowo. Miła atmosfera podczas wizyty ! Polecam ~ Patrycja

 • Skleroterapia żylaków od 300 zł
 • Skleroterapia piankowa od 300 zł
 • Skleroterapia pod kontrolą USG od 400 zł
 • Skleroterapia cewnikowa 1500 zł
 • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym 200 zł

Lekarze wykonujący skleroterapia żylaków w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 4 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 12 różnych placówkach. Usługa skleroterapia żylaków w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga naczyniowego i angiologa.

lek. Jakub Gęborski

chirurg naczyniowy, chirurg ogólny, angiolog

w Medix

9,7 / 10
lek. Tomasz Kozik

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Euroklinika

8,0 / 10
lek. Magdalena Biernacka

chirurg naczyniowy

w Centrum Medyczne Severux

lek. Zuzanna Korbecka

chirurg ogólny

w Centrum Medyczne Severux

Skleroterapia żylaków Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą skleroterapia żylaków w Katowicach na podstawie cenników z 12 placówek. Najniższa cena to 300 zł za skleroterapia piankowa natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 1500 zł (skleroterapia cewnikowa).

Ile kosztuje skleroterapia żylaków w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi skleroterapia żylaków w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen skleroterapia żylaków w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 52 innych miastach. Sprawdź ceny skleroterapia żylaków w innych miastach.

Skleroterapia żylaków w Katowicach - gdzie najlepiej?

Pajączki na nogach to jeden z pierwszych objawów żylaków. Pojawiają się one, gdy krew w kończynach dolnych nie krąży prawidłowo i zalega w żyłach, doprowadzając do ich poszerzenia. Żylaki można usunąć m.in. w procesie skleroterapii. Na czym on polega i które placówki w Katowicach mają go w swojej ofercie?

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Myszków Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Myszków

Na czym polega skleroterapia?

Skleroterapia to, obok leczenia chirurgicznego i laserowego, jedna z najpopularniejszych zabiegowych metod usuwania żylaków kończyn dolnych. Stosowane w niej specjalne roztwory wywołują stan zapalny wewnątrz naczynia i doprowadzają do wykrzepiania krwi w jego wnętrzu. Następnie, po zwłóknieniu i zamknięciu się żylaka, ulega on całkowitemu zanikowi poprzez wchłonięcie przez otaczające go tkanki. Zabieg trwa około 20 minut i jest nie tylko szybki, ale też bezpieczny i skuteczny. Dużą zaletą tej metody jest osiągnięcie dobrego efektu kosmetycznego oraz możliwość szybkiego powrotu do codziennych aktywności pacjenta.

Skleroterapia piankowa w Katowicach

W zależności od konsystencji roztworu sklerotyzującego, skleroterapię dzielimy na piankową i płynową. W obu przypadkach zabieg wygląda tak samo, jednak skleroterapia z wykorzystaniem pianki jest bardziej precyzyjna i efektywna, ponieważ taki roztwór skuteczniej wypełnia naczynia. W Katowicach skleroterapii piankowej można się poddać w gabinecie Lexmed. To placówka, która w swojej ofercie posiada wiele nieinwazyjnych metod leczenia żylaków, m.in. z wykorzystaniem fal radiowych i lasera, a także chemoobliteracji Flebogrif. W ofercie placówki znajduje się również zamykanie naczynek na nogach.

Inne śląskie placówki wykonujące skleroterapię:

Katowice to niejedyne miasto na Śląsku, w którym można poddać się skleroterapii. Oto lista położonych w pobliżu placówek posiadających w ofercie ten zabieg:

 • Euroklinika (Bielsko-Biała), która może zaproponować swoim pacjentom także operację żylaków.
 • EsteDerm (Tychy), gdzie przeprowadza się także usuwanie żylaków laserem oraz zamykanie naczynek w ten sposób.
 • INTER-MED (Będzin), gdzie oprócz zwykłej skleroterapii można poddać się także skleroterapii pod kontrolą USG.
 • Ado-Med 2 (Chorzów), gdzie wykonywane są również klasyczne operacje.
 • Medicus Estetic Owczarska (Tychy), w której dostępne jest leczenie żylaków nóg falami radiowymi EVRF.
 • Medix (Będzin), gdzie można zdecydować się także na usuwanie żylaków metodą Flebogrif oraz klejenie ich z wykorzystaniem systemu VenaBlock.

Skleroterapia. Cena w Katowicach

Gabinet zabiegowy w TOP CLINIC DER-MED Gabinet zabiegowy w TOP CLINIC DER-MED

Kolejne katowickie miejsce, w którym pacjent może poddać się skleroterapii to Specjalistyczne Centrum Medyczne SAD-MED, które do Kliniki.pl dołączyło we wrześniu 2018 roku. Zabiegi przeprowadza tu niezwykle doświadczony chirurg - prof. dr hab. n. med. Lech Cierpka. Klasyczna skleroterapia znajduje się także w ofercie Centrum DER-MED, Kliniki Nałęcz oraz Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Med Beauty, gdzie dostępne jest również usuwanie pajączków na nogach. Euroklinika jest w stanie zaproponować swoim pacjentom zarówno skleroterapię, jak i zabiegi laserowe oraz chirurgiczne. Skleroterapia w Katowicach zwykle wiąże się z wydatkiem rzędu 300 zł lub więcej. Są jednak kliniki, w których ceny zaczynają się od 250, a nawet 200 zł.

Pacjenci szukali zabiegu skleroterapia żylaków w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat skleroterapia żylaków

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…