Aparat ortodontyczny - ortodonta Olsztyn

Lekarze wykonujący aparat ortodontyczny w Olsztynie

W Olsztynie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa aparat ortodontyczny w Olsztynie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Aleksandra Dornowska-Szałkowska

stomatolog

w Kraina Zdrowego Uśmiechu

lek. dent. Krzysztof Szarniak

stomatolog

w Kraina Zdrowego Uśmiechu

Aparat ortodontyczny Olsztyn - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą aparat ortodontyczny w Olsztynie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 600 zł za aparat ortodontyczny stały – Headgear natomiast najwyższa cena w Olsztynie wynosi do 3500 zł (aparat ortodontyczny samoligaturujący (1 łuk)).

Ile kosztuje aparat ortodontyczny w Olsztynie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi aparat ortodontyczny w Olsztyn placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen aparat ortodontyczny w Olsztynie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 29 innych miastach. Sprawdź ceny aparat ortodontyczny w innych miastach.

Aparat ortodontyczny w Olsztynie - gdzie najlepiej?

Celem terapii ortodontycznej jest przywrócenie prawidłowych stosunków międzyzębowych oraz wytworzenie (utrzymanie) proporcji dolnego i środkowego odcinka twarzy, stąd niekiedy specjalizacja ta nosi nazwę zachowawczej ortopedii szczękowej. Wiek nie stanowi bariery w leczeniu ortodontycznym, może mieć tylko wpływ na jego efekt. O rezultacie leczenia decyduje również rodzaj wady zgryzu i rodzaj zastosowanego aparatu, a ponadto poziom higieny jamy ustnej w trakcie terapii i regularność wizyt kontrolnych.

Leczenie ortodontyczne w Olsztynie

Aparaty ruchome, składające się z drucianych elementów, utrzymujących aparat ortodontyczny bądź śrub lub sprężyn, a także aparaty stałe metalowe i estetyczne oferuje M.Dent – Stomatologia. Leczenie aparatami estetycznymi obejmuje zamki szafirowe i porcelanowe, a z nimi mogą być stosowane łuki zarówno metalowe, jak i powlekane, w naturalnym kolorze zęba. Przebieg leczenia ortodontycznego obejmuje konsultację ortodontyczną z diagnostyką RTG (zdjęcie pantomograficzne, telerentgenowskie boczne czaszki) i planem leczenia, rozpoczęcie terapii i wizyty kontrolne. Ostatnim etapem jest faza retencji.

Aparaty ortodontyczne stałe metalowe i kosmetyczne z możliwością zastosowania kolorowych ligatur, aparaty samoligaturujące, a ponadto aparaty zdejmowane to oferta Gabinetu lek. stom. Doroty Juśkiewicz – Ortodoncja. Dobór aparatu odbywa się podczas konsultacji, po pełnym rozpoznaniu, a zakres leczenia obejmuje dzieci, młodzież i osoby dorosłe. W ofercie Gabinetu znajduje się również nowoczesny samoligaturujący system lingwalny Harmony z automatycznie formowanymi łukami i uchwytami (JIGS) przednio pozycjonującymi, a leczenie wspomagane jest komputerowo.

Nowoczesnym leczeniem ortodontycznym w oparciu o diagnostykę digitalną i planowanie komputerowe 3D w systemie Insignia oferuje lek. dent. Małgorzata Yusufali, specjalista ortodoncji. W swojej praktyce zajmuje się leczeniem ortodontycznym dzieci, młodzieży i dorosłych z zastosowaniem aparatów stałych w systemach samoligaturujących, a także opartym na CAD/CAM systemie Insignia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, a kwalifikacje ortodonty potwierdzają liczne certyfikaty, m.in. w zakresie leczenia zgryzów otwartych w okresach rozwojowych, ortodontycznego leczenia z chorobami przyzębia, a ponadto zastosowania systemu Damon 2 z zamkami zamykanymi.

Pacjenci szukali zabiegu aparat ortodontyczny w pobliżu Olsztyna, w miejscowościach: Ostróda.

Więcej na temat aparat ortodontyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…