Zwężanie pochwy laserem

Laserowe zwężanie pochwy to zabieg znajdujący się w ścisłej czołówce najpopularniejszych procedur z zakresu ginekologii estetycznej. Wskazaniem do wykonania procedury jest spadek napięcia tkanek pochwy, który może być spowodowany m.in. wieloma porodami oraz okresem menopauzy  …więcej »

Rewitalizacja pochwy laserem

Zmniejszona elastyczność ścian pochwy to jedno ze wskazań do jej laserowej rewitalizacji. Zabieg pozwala m.in. przywrócić odpowiednie nawilżenie okolicom intymnym, co zwiększa doznania seksualne, które mogły zostać osłabione przez porody oraz proces starzenia się organizmu  …więcej »

Powiększenie punktu G

Powiększanie punktu G kwasem hialuronowym to nowoczesny, małoinwazyjny zabieg, który pozwala uwydatnić znajdujący się w pochwie punkt G. Procedura jest przeznaczona przede wszystkim dla pań, które wraz z upływem czasu odczuwają coraz mniejszą rozkosz podczas stosunków płciowych  …więcej »

Plastyka pochwy

Waginoplastykę wykonuje się u kobiet, u których na skutek porodów doszło do uszkodzenia pochwy bądź nadmiernego rozciągnięcia jej ścianek. Zabieg pozwala również skorygować wrodzone wady anatomiczne, dzięki czemu poprawia wygląd i funkcjonalność narządów płciowych  …więcej »

Zmniejszanie warg sromowych

Przerost warg sromowych często wywołuje dyskomfort psychiczny, dlatego może przyczynić się do rozwoju zaburzeń w sferze życia seksualnego. Laserowe zmniejszanie warg sromowych pozwala pozbyć się tego problemu w bezpieczny i małoinwazyjny sposób  …więcej »

Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym

Kobiety, które są niezadowolone z wyglądu swoich okolic intymnych, mogą poddać się zabiegowi powiększania warg sromowych kwasem hialuronowym. Zabieg działa nie tylko na poziomie estetycznym, ponieważ odpowiednio duże wargi sromowe lepiej chronią narządy rodne przed infekcjami  …więcej »

Plastyka warg sromowych

Plastyka warg sromowych to zabieg, którego celem jest zmiana wielkości lub kształtu tego narządu. Efekty operacji można ocenić nie tylko pod względem estetycznym, ale również funkcjonalnym - odpowiednio zbudowane wargi sromowe minimalizują bowiem ryzyko rozwoju infekcji intymnych  …więcej »

Ginekologia estetyczna, to stosunkowa młoda dziedzina medycyny, która umożliwia kobietom małoinwazyjną korekcję intymnych części ciała. Wśród głównych procedur z zakresu ginekologii estetycznej wymienia się m.in. powiększanie warg sromowych lub punktu G za pomocą kwasu hialuronowego, lifting krocza nićmi Vaginal Narrover oraz całą gamę zabiegów laserowych (np. laserowe obkurczanie pochwy, laserowe wybielanie miejsc intymnych).

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej w Polsce – gdzie można się na nie udać

Na augmentację punktu G i inne procedury ginekologii estetycznej w Kielcach udać się można do Specjalistycznego Gabinetu Medycznego Top Med. W placówce do powiększania punktu G wykorzystuje się własną tkankę tłuszczową pacjentki lub kwas hialuronowy. W ośrodku pacjentki poddać się mogą także zabiegowi wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym. Oferta Gabinetu obejmuje ponadto m.in. laserowe poprawianie elastyczności pochwy (laser Fotona Intima),redukcję blizn po cięciu cesarskim, laserowe odmładzanie okolic intymnych oraz laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

W Warszawie porad z obszaru ginekologii estetycznej udziela dr n. med. Małgorzata Uchman-Musielak, specjalistka ginekolog i położnik oraz lekarz medycyny estetycznej. Należy do wielu prestiżowych towarzystw medycznych, w tym do Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej. Pacjentki poddać się u niej mogą powiększaniu punktu G, rewitalizacji warg sromowych i łechtaczki oraz wypełnianiu warg sromowych (wszystkie procedury przeprowadza przy użyciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego Neauvia Rose). Jej oferta obejmuje ponadto lifting krocza przy użyciu nici Vaginal Narrover, laserowe obkurczanie pochwy za pomocą lasera erbowo-yagowego Fotona Intima oraz laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu laserem erbowo-yagowym Fotona Dualis SP.

We Wrocławiu kobiety zmagające się z problemami natury estetycznej miejsc intymnych szukać pomocy mogą w Klinice Wiatroszak ESTmedica, w której świadczona jest cala gama usług z zakresu ginekologii estetycznej i plastycznej. Do ośrodka kobiety udać się mogą na laserowe zmiękczenie lub korekcję bolesnych blizn po nacięciu krocza, ujędrnienie warg sromowych większych za pomocą kwasu hialuronowego lub przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej oraz rewitalizacji sromu. W placówce poddać się one mogą również liposukcji wzgórka łonowego, powiększeniu punktu G, odtworzeniu błony dziewiczej oraz redukcji napletka łechtaczki.