Rezonans magnetyczny Olsztyn - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny w Olsztynie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 550 zł za rezonans magnetyczny głowy / mózgu natomiast najwyższa cena w Olsztynie wynosi do 630 zł (rezonans magnetyczny stawu kolanowego).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Olsztynie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny w Olsztyn placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny w Olsztynie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa
  Olsztyn, Głowackiego 28
  MR - Rezonans magnetyczny - kręgosłupa szyjnego (C) i lędźwiowo-krzyżowego (LS) - od 990 zł

  od 550 zł
  do 550 zł

 • Rezonans magnetyczny stawu kolanowego
  Olsztyn, Głowackiego 28

  od 630 zł
  do 630 zł

 • Rezonans magnetyczny głowy / mózgu
  Olsztyn, Głowackiego 28

  od 550 zł
  do 550 zł

Posiadamy również ofertę w 30 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny w Olsztynie - gdzie najlepiej?

Rezonans magnetyczny (RMI) zalicza się do najnowocześniejszych metod diagnostycznych i jest przeprowadzany całkowicie bezinwazyjne. Ma na celu zobrazowanie narządów wewnętrznych w ludzkim organizmie we wszystkich płaszczyznach. Podczas badania pacjent znajduje się w aparacie, który wytwarza stałe pole magnetyczne oraz fale radiowe. Rezonans magnetyczny wykonuje się po uprzednim przeprowadzeniem tomografii komputerowej w przypadku, gdy lekarz otrzyma niejednoznaczne wyniki. Przed jego wykonaniem pacjent musi powiadomić specjalistę o tym, czy nie posiada metalowych zespoleń w kościach, rozrusznika serca lub metalowych protez zębowych. Nie powinien mieć przy sobie także żadnych rzeczy, które mogłyby się rozmagnetyzować pod wpływem działania aparatu (karty kredytowe, telefon komórkowy). Rezonans magnetyczny zleca się często w przypadku chorób neurologicznych.

Gdzie w Olsztynie można się poddać rezonansowi magnetycznemu?

Badania metodą rezonansu magnetycznego na terenie Olsztyna oferuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Placówka ta działa od 2009 roku, a w jej skład wchodzi Zakład Diagnostyki Obrazowej, który świadczy usługi zarówno odpłatnie, jak i nieodpłatnie. Prócz rezonansu magnetycznego wybranych partii ciała, wykonuje się tu również badania ultrasonograficzne oraz tomografię komputerową.

Diagnostykę obrazową przy wykorzystaniu metody rezonansu magnetycznego w swoim gabinecie przeprowadza radiolog lek. med. Anna Szanculas. Specjalizację II stopnia ona otrzymała w 2005 roku, a w ramach jej zainteresowań zawodowych mieści się diagnostyka obrazowa i interwencyjna z zakresu onkologii kobiecej, w szczególności piersi. Oprócz diagnostyki z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego, w tym obrazowania jamy brzusznej oraz kręgosłupa piersiowego z kontrastem i bez kontrastu, wykonuje też badania z dziedziny neuroradiologii.

Osoby, chcące poddać się rezonansowi magnetycznemu, mogą udać się również do Pracowni Rezonansu Magnetycznego SPECTRO. Placówkę, która mieści się w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, można zaliczyć do najnowocześniejszych, jakie działają w regionie warmińsko-mazurskim. W ramach badań standardowych specjaliści wykonują tam rezonans magnetyczny głowy, przysadki mózgowej oraz jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej. Przeprowadzają też badania specjalistyczne, w tym spektroskopię rezonansu magnetycznego.

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Olsztyna, w miejscowościach: Ostróda.

Więcej na temat rezonans magnetyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…