Aparat ortodontyczny - ortodonta Szczecin

Aparat ortodontyczny Szczecin - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą aparat ortodontyczny w Szczecinie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 3000 zł za aparat ortodontyczny samoligaturujący (1 łuk) natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 6000 zł (aparat ortodontyczny samoligaturujący (2 łuki)).

Ile kosztuje aparat ortodontyczny w Szczecinie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi aparat ortodontyczny w Szczecin placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen aparat ortodontyczny w Szczecinie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 29 innych miastach. Sprawdź ceny aparat ortodontyczny w innych miastach.

Aparat ortodontyczny w Szczecinie - gdzie najlepiej?

By wyprostować zęby i zmniejszyć lub usunąć wady wymowy, stosuje się aparaty ortodontyczne. Wyróżniamy dwa rodzaje aparatów ortodontycznych: ruchome i stałe. Te pierwsze najczęściej zaleca się najmłodszym pacjentom, bo założenie aparatu stałego jest możliwe tylko wtedy, gdy pacjent ma już wszystkie zęby stałe. Aparaty ortodontyczne stałe stosuje się po uprzednim wyleczeniu ubytków i oczyszczeniu zębów z osadu. Niezbędne jest też wykonanie gipsowych wycisków i separacji, czyli umieszczenie między zębami elementów, które później zostaną zastąpione specjalnymi pierścieniami. Samo założenie zamków i łuku następuje podczas jednej wizyty. W zależności od rodzaju wady, aparat stały nosi się do 3 lat. W tym okresie niezbędne są regularne wizyty u ortodonty.

Gdzie w Szczecinie można poddać się założeniu aparatu ortodontycznego stałego?

W Szczecinie praktykuje ortodonta lek. dent. Aldona Dydyk – absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej i członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, która w swojej ofercie ma leczenie wad zgryzu przy pomocy aparatów ortodontycznych stałych. Dr Dydyk nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach z zakresu ortodoncji, np. w „Ortodontycznym kursie cefalometrii” prowadzonym przez dra Stephena Williamsa i kursie prowadzonym przez dra Tiziano Baccettiego „Zasadność stosowania aparatów stałych i retencyjnych u pacjentów młodocianych i dorosłych. Estetyka zwarcia i estetyka twarzy: podstawowe zasady pomagające w udoskonaleniu leczenia ortodontycznego”.

W Szczecinie na założenie aparatu ortodontycznego stałego można umówić się do ortodonty dr n. med. Katarzyny Jamroszczyk. Jest ona autorką i współautorką wielu artykułów, poświęconych stosowaniu aparatów stałych, m.in. „Procesy korozyjne w jamie ustnej pacjentów leczonych stałymi aparatami ortodontycznymi” czy „Zapobieganie próchnicy i chorobom przyzębia u osób leczonych stałymi i zdejmowanymi aparatami ortodontycznymi – zalecenia dla pacjentów”. Dr Jamroszczyk systematycznie pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach z udziałem wybitnych ortodontów, np. „Leczenie ortodontyczne aparatami stałymi”, prowadzone przez prof. Milana Kaminkę i dr Marię Srefkovą.

Aparaty ortodontyczne stałe znajdują się w ofercie dr n. med. Barbary Wędrychowskiej-Szulc, która również praktykuje w Szczecinie. Jest absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, a doświadczenie zawodowe w zakresie leczenia ortodontycznego zdobywała m.in. w Klinice i Zakładzie Ortodoncji Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Dr Wędrychowska-Szulc zajmuje się kształceniem młodej kadry akademickiej i przyszłych ortodontów, jest również współautorką podręcznika akademickiego „Zarys współczesnej ortodoncji”.

Porównanie cen założenia aparatu ortodontycznego stałego w Polsce i Wielkiej Brytanii

Założenie aparatu ortodontycznego stałego w Total orthodontics kosztuje od 2 900 do 6 000 funtów (ok. 17 400 - 36 000 zł). Ostateczna cena zależy od rodzaju aparatu, wybranego przez pacjenta. W szczecińskich placówkach ceny założenia stałego aparatu zaczynają się od 1 500 zł.

Pacjenci szukali zabiegu aparat ortodontyczny w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard.

Więcej na temat aparat ortodontyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…