Aparat ortodontyczny - ortodonta Szczecin i okolice

Bezpośrednio w Szczecinie nie dysponujemy placówką wykonującą aparat ortodontyczny, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 9 innych klinik z okolicy Szczecina. Aparat ortodontyczny można przeprowadzić m.in. w DENmed Bydgoszcz w Bydgoszczy (239 km od Szczecina) w cenie 2200 zł lub w Exclusive Dental Studio w Poznaniu (198 km od Szczecina) gdzie cena za aparat ortodontyczny wynosi 2500 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Eurodent

Poznań, ul. Katowicka 77D(198 km od Szczecina)
4,1 / 5  (21 opinii)  rozwiń
  • Aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) 1900 zł
  • Aparat ortodontyczny stały ceramiczny (1 łuk) 3100 zł
  • Aparat ortodontyczny stały kryształowy (1 łuk) 3400 zł
  • Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) 3800 zł
  • Konsultacja ortodontyczna od 100 zł

Aparat ortodontyczny najbliżej Szczecina - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą aparat ortodontyczny najbliżej Szczecina na podstawie cenników z 9 placówek. Najniższa cena to 1500 zł za aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 6800 zł (aparat ortodontyczny stały kryształowy (2 łuki)).

Ile kosztuje aparat ortodontyczny w najbliższej odległości od Szczecina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi aparat ortodontyczny najbliżej Szczecina:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen aparat ortodontyczny najbliżej Szczecina

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 27 innych miastach. Sprawdź ceny aparat ortodontyczny w innych miastach.

Aparat ortodontyczny w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Eurodent Gabinet zabiegowy w Eurodent

By wyprostować zęby i zmniejszyć lub usunąć wady wymowy, stosuje się aparaty ortodontyczne. Wyróżniamy dwa rodzaje aparatów ortodontycznych: ruchome i stałe. Te pierwsze najczęściej zaleca się najmłodszym pacjentom, bo założenie aparatu stałego jest możliwe tylko wtedy, gdy pacjent ma już wszystkie zęby stałe. Aparaty ortodontyczne stałe stosuje się po uprzednim wyleczeniu ubytków i oczyszczeniu zębów z osadu. Niezbędne jest też wykonanie gipsowych wycisków i separacji, czyli umieszczenie między zębami elementów, które później zostaną zastąpione specjalnymi pierścieniami. Samo założenie zamków i łuku następuje podczas jednej wizyty. W zależności od rodzaju wady, aparat stały nosi się do 3 lat. W tym okresie niezbędne są regularne wizyty u ortodonty.

Gdzie w Szczecinie można poddać się założeniu aparatu ortodontycznego stałego?

W Szczecinie praktykuje ortodonta lek. dent. Aldona Dydyk – absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej i członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, która w swojej ofercie ma leczenie wad zgryzu przy pomocy aparatów ortodontycznych stałych. Dr Dydyk nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach z zakresu ortodoncji, np. w „Ortodontycznym kursie cefalometrii” prowadzonym przez dra Stephena Williamsa i kursie prowadzonym przez dra Tiziano Baccettiego „Zasadność stosowania aparatów stałych i retencyjnych u pacjentów młodocianych i dorosłych. Estetyka zwarcia i estetyka twarzy: podstawowe zasady pomagające w udoskonaleniu leczenia ortodontycznego”.

W Szczecinie na założenie aparatu ortodontycznego stałego można umówić się do ortodonty dr n. med. Katarzyny Jamroszczyk. Jest ona autorką i współautorką wielu artykułów, poświęconych stosowaniu aparatów stałych, m.in. „Procesy korozyjne w jamie ustnej pacjentów leczonych stałymi aparatami ortodontycznymi” czy „Zapobieganie próchnicy i chorobom przyzębia u osób leczonych stałymi i zdejmowanymi aparatami ortodontycznymi – zalecenia dla pacjentów”. Dr Jamroszczyk systematycznie pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach z udziałem wybitnych ortodontów, np. „Leczenie ortodontyczne aparatami stałymi”, prowadzone przez prof. Milana Kaminkę i dr Marię Srefkovą.

Aparaty ortodontyczne stałe znajdują się w ofercie dr n. med. Barbary Wędrychowskiej-Szulc, która również praktykuje w Szczecinie. Jest absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, a doświadczenie zawodowe w zakresie leczenia ortodontycznego zdobywała m.in. w Klinice i Zakładzie Ortodoncji Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Dr Wędrychowska-Szulc zajmuje się kształceniem młodej kadry akademickiej i przyszłych ortodontów, jest również współautorką podręcznika akademickiego „Zarys współczesnej ortodoncji”.

Porównanie cen założenia aparatu ortodontycznego stałego w Polsce i Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Klinika Stomatologiczna DENmed Bydgoszcz Gabinet zabiegowy w Klinika Stomatologiczna DENmed Bydgoszcz

Założenie aparatu ortodontycznego stałego w Total orthodontics kosztuje od 2 900 do 6 000 funtów (ok. 17 400 - 36 000 zł). Ostateczna cena zależy od rodzaju aparatu, wybranego przez pacjenta. W szczecińskich placówkach ceny założenia stałego aparatu zaczynają się od 1 500 zł.

Więcej na temat aparat ortodontyczny