Aparat ortodontyczny - ortodonta Katowice

APO Zdrowie

Katowice, ul. Panewnicka 270A lok. 1
9,7 / 10  •  Znakomita  •  136 opinii
  • Aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) 2500 zł
  • Aparat ortodontyczny stały – Hyrax Philosophy 1 2000 zł
  • Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) 5000 zł
  • Aparat ortodontyczny samoligaturujący (1 łuk) 4000 zł
  • Konsultacja ortodontyczna 200 zł

Inne placówki w pobliżu Katowic

GlivDental

Gliwice, ul. Dolnych Wałów 8 (25 km od Katowic)
9,9 / 10  •  Znakomita  •  646 opinii
  • Aparat ortodontyczny 500 zł
  • Aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) 2300 zł
  • Aparat ortodontyczny stały ceramiczny (1 łuk) 3000 zł
  • Aparat ortodontyczny stały – Headgear 500 zł
  • Konsultacja ortodontyczna 250 zł

Lekarze wykonujący aparat ortodontyczny w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 9 różnych placówkach. Usługa aparat ortodontyczny w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

dr n. med. Bartłomiej Pawlus

stomatolog

w Rewadent

lek. dent. Agnieszka Mekle-Olejnik

stomatolog, ortodonta

w MEKDENT

Aparat ortodontyczny Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą aparat ortodontyczny w Katowicach na podstawie cenników z 9 placówek. Najniższa cena to 500 zł za aparat ortodontyczny stały – Headgear natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 7600 zł (aparat ortodontyczny stały ceramiczny (2 łuki)).

Ile kosztuje aparat ortodontyczny w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi aparat ortodontyczny w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen aparat ortodontyczny w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 29 innych miastach. Sprawdź ceny aparat ortodontyczny w innych miastach.

Aparat ortodontyczny w Katowicach - gdzie najlepiej?

Korekcja łuku zębowego czy wyprostowanie nachylenia zębów bez konieczności ich usuwania, są podstawowym wskazaniem do zastosowania stałego aparatu ortodontycznego. Przyklejany do zewnętrznej powierzchni zębów, posiada cienki, metalowy łuk, niezbędny do ustawiania zębów w prawidłowych pozycjach oraz elastyczne ligatury, które go utrzymują w zamkach. Ligatury oraz łuk ortodontyczny są wymieniane kilka razy podczas leczenia. Jedynym trwałym elementem mechanizmu jest zamek, montowany na cały okres terapii.

Ortodontyczne leczenie aparatami stałymi

Leczeniem wad zgryzu i innych schorzeń z zakresu ortodoncji w Specjalistycznej Praktyce Ortodontyczno-Implantologicznej Namysłowscy zajmuje się lekarz ortodonta dr n. med. Katarzyna Namysłowska, certyfikowana w zakresie terapii ortodontycznych. W swojej praktyce, oprócz aparatów ruchomych wykorzystuje trzy rodzaje stałych aparatów korygujących: metalowy, porcelanowy-mleczny oraz kryształowy-kryształ górski. Średni czas trwania terapii wynosi 2 lata. Gabinet realizuje ponadto leczenie protetyczne i implantologiczne.

Na Os. Tysiąclecia, w Gabinecie ortodontycznym i dentystycznym Dominodent Dominika Piechocińska, wszystkie typy wad u dorosłych i dzieci wyleczymy aparatem stałym kryształowym oraz tradycyjnym, naklejanym do zębów – metalowym, z możliwością doboru kolorowej ligatury w tym ostatnim przypadku. Gabinet prowadzi lek. dent. Dominika Piechocińska, która ponadto jest absolwentką studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej. Gabinet oferuje możliwość finansowania leczenia w ratach.  

Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic powstało w 2008 r. z inicjatywy Wojciecha i Katarzyny Fąferko, i od początku podstawę jego oferty stanowi diagnostyka w zakresie leczenia implantologicznego, protetyki oraz ortodoncji. Ofertę stałych aparatów zębowych stanowi m.in. jeden z najnowocześniejszych obecnie na rynku – aparat Incognito (lingwalny), zakładany od języka, praktycznie niewidoczny. Na aparaty ortodontyczne Centrum udziela 2 letniej gwarancji.

Jak zauważają specjaliści Gabinetu stomatologicznego NZOZ UdentE, ponad 80% wszystkich wad, są to wady o charakterze nabytym i powstają w ciągu kilku pierwszych lat życia. Ich profilaktyką i leczeniem zajmuje się tutaj m.in. specjalista stomatolog ogólny, specjalista ortodonta, dr n. med. Barbara Oleś, która wykorzystuje metalowe aparaty stałe oraz ceramiczne lub transparentny monokryształ szafiru. Nowoczesnym rozwiązaniem ortodontycznym są ponadto systemy samoligaturujące, skracające czas trwania terapii.

Zmian w ustawieniach zębów oraz stabilizację ich położenia osiągniemy również dzięki terapii w nowoczesnym gabinecie FILA Orthodontics, które specjalizuje się w leczeniu wad zgryzu we wszystkich grupach wiekowych. W zależności od budżetu i rodzaju defektu, spośród aparatów stałych możemy wybrać: konwencjonalny – estetyczny i metalowy, samoligaturujący w wariantach z zamkami metalowymi oraz kosmetycznymi, jak również lingwalny – stanowiący bardziej dyskretne rozwiązanie. Gabinet prowadzi ortodonta, lek. stom. Dorothea Fila, członek m.in. Deutsche Gesellschaft für Kieferorthopädie (DGKFO). 

Specjalistyczną i kompleksową opiekę ortodontyczną w zakresie profilaktyki i leczenia wad zgryzu u dzieci i dorosłych świadczy specjalista II stopnia z ortodoncji, lek. stom. Ewa Hornik-Pietrzyk. Certyfikowana w leczeniu aparatami stałymi oraz wad zgryzu zamkami bezligaturowymi, swoje usługi realizuje w ramach Prywatnej Praktyki Stomatologicznej w centrum Katowic, na ul. Słowackiego 51. Oferta obejmuje każdy rodzaj aparatu i indywidualny plan leczenia.

Pacjenci szukali zabiegu aparat ortodontyczny w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat aparat ortodontyczny

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…